Jump to content

Probleme instalatia audio (upgrade, defectiuni, etc.)


teh
 Share

Postare recomandată

salut

eu am un polo fun din 2004 fara boxe montate in spate dar locurile si plasele exista

daca reusesti sa le montezi sa imi zici si mie daca a fost necesar si circuitul electric de tras

probabil ca dimensiunile sunt identice la toate modelele

si zi-mi daca iti pui jbl ca ar trebui sa se auda foarte bine am mai vazut masini dotate cu incinte jbl si se auzea foarte bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare ! Sunt fericitul posesor al unei noi jucarii.. .Polo GTI 2 usi rosu!!! Totul e bine si frumos, masina e super, alearga, se tine bine... dar ceva ii lipseste!!! Sunetul!!! Dupa cum am vazut si altii au aceeasi problema cu radioul si cu sunetul din boxele de serie. Ei bine vreau sa schimb boxele. Vreo sugestie??? Ma gandeam la niste boxe Alpine sau JBL si un amplif ... dar pentru o masina asa micuta are e cea mai buna solutie???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

nu cred ca au cabluri trase in spate. cel putin a mea nu a avut si nici nu am auzit de cineva care sa fi avut. se trag foarte usor prin preaguri, nu e asta problema :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fast_racer_sonik

Salut, pana la urma ce diametru au difuzoarele? din fata si din spate ...in spate in usi ? nu in spate la luneta???

Urmeaza sa-mi vina Polo-ul Happy in vreo 2 luni ca-l aduce tocmai din deutschland dar deja ma gandesc la ceva schimbari si la sistemul audio... mersi :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

in spate eu mi-am luat de 16, dar parca mergea si putin mai mare.. in spate in ushi sunt locurile si nu in spate la luneta :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Ovidiu_jupanu87

boxele pe spate au 16cm?????adica sunt rotunde???mie mi se pare ca sunt ovale.....please help me....cu dimensiuni exacte.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ovidiu_jupanu87
rotunde de 16 cm.

mersi mult.....dar pana la urma de cat sunt???

de 16 sau 16.5......unii zic ca sunt de 16.5 sau mai mari.....please help....:)

sau 16,5 cum se mai zice :icon_thumright:

ce mi-ai recomanda???am un cd-player sony explod 4*50...de prin 2004......mersi anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fast_racer_sonik

idiu_jupanu87 depinde de cati bani dispui si ce anume urmaresti sa scoti din sistemul audio :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei un sunet de calitate , nu ar fi rau sa schimbi acel player. Am citit numai lucruri rele despre Sony pe toate forumurile Incearca mai bine un Clarion. Si daca vrei sa se auda bine fara amplificare , incearca niste difuzoare Hertz Dieci. Sunt facute special pt HU.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
fast_racer_sonik

daca schimb eu boxele pierd ceva garantie?? trebuie sa-l fac la ei la service sau si asa pierd garatia ... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca schimbi tu boxele, pierzi garantia la partea electrica. Pentru a nu avea probleme, interventia trebuie facuta intr-un service autorizat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la rcd200 cu mp3 e afisat titlul melodiei? sau doar numarul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

sal! eu am pe polo atract mp3 ,stie cineva daca are iesiri si pt boxele din usi? eu am 2 in usile din fata si doua langa parbriz. vreau si un subufer(sper ca asa se scrie,daca nu promit sa-mi revin!)....astept cu nerabdare recomandari...multumesc anticipat1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutari,

Am boxe doar pe portierele din fata si s-a dus naibii boxa din partea stanga fata...De unde cumpar una noua si eventual ce pret o sa aiba .. Scuze pentru intrebare prosteasca dar am mai avut probleme de genul asta cu boxele si aveam garantie si nu aveam nicio durere...acum trebuie sa fiu barbat :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

sal, si eu aj vrea sa imi pun nijte boxe pe spate in usi la fel ca cele de pe fatza!

intrebarea mea este daca are cineva pe aici si catzi bani

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Sal! Stiu ca s-a mai discutat despre boxe si cdplayere dar ceea ce am citit nu m-a multumit.Ideea este urmatoarea: linia audio la polo cu rcd200 si 4 boxe se aude fantastic de bine si doresc sa stiu mai muta amanunte despre configurarea boxei in portiera.Adica ce fel de difuzor are (imagine va rog). ce se afla in spatede difuzorului (daca este sau nu este gol sau are doar nylonul de pe fata interioara a portierei). daca exista din fabrica vreun fel de modalitate de insonorizare (imagini va rog).Ideea ca pe skoda am statie, scula adevarata MP3, placa spate cu 2 difuzoare zdravene, filtre, etc si tot nu se aude cum tebuie.Daca voi descifra misterul fara sa umblu la portiera v-as fi foarte recunoscator :lol:pe difuzoarele de pe skoda scrie made in tunisia si au stampila blaupunkt, vreau sa stiu daca sunt indentice cu cele de pe polo, am sa adaug mai traziu foto difuzoare skoda ca sa le comparam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am atasat doua scheme din etka... sper sa te-ajute...

post-1880-1200847527_thumb.jpg

post-1880-1200847568_thumb.jpg

Ideea ca pe skoda am statie, scula adevarata MP3, placa spate cu 2 difuzoare zdravene, filtre, etc si tot nu se aude cum tebuie.

cauzele pentru care nu se aude cum trebuie poat fi multe: alegerea si combinarea gresita a HU-ului, boxelor, filtrelor, statiilor, calitatea lor, calitatea instalarii pozitia in care sunt instalate etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci, rosonic uite si 2 poze cu difuzoarele la skoda

thumb.jpg

thumb.jpg

intrebara este urmatoarea: ce se afla in spatele difuzoarelor la polo? nylon sau e pur si simplu gol ca spate difului sa comunice nestanjenit cu interiorul portierei

este acelasi difuzor ca la polo happy? :lol:

Modificat de wormostar
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar interesa si pe mine ce fel de difuzoare sunt la varianta RCD 200 mp3 + 2 boxe. Daca stie cineva ar fi frumos sa se osteneasca sa ne lumineze oleaca. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este acelasi difuzor ca la polo happy?

nu se vedea in printscreen-ul pus de mine ca era scroll-ul in jos... dar la polo codul pentru difuzorul de joase e 6Q0 035 411 A, iar cel pentru inalte 6Q0 035 411K (L).

Si vad ca la cele de joase codul seamana cu cel din pozele puse de tine, mai putin primele 3 caractere... dar e posibil sa fie aceleasi difuzoare

legat de insonorizare am gasit schemele astea:

post-1880-1201089071_thumb.jpg

post-1880-1201089081_thumb.jpg

Modificat de RoSonic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci! acum imi dau seama ca pe skoda difuzoarele is trantite acolo fara logica sau pur estetica!

ideea e ca skoda e slaba la partea audio

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

haideti fratilor chiar nu stiti nimic despre acest subiect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

sal! baieti am scos de pe net o varianta etka din 2005. E buna dar... cum pot face rost de ea vers 2008? si vw si skoda sa vad pe ea..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!