Jump to content

Probleme instalatia audio (upgrade, defectiuni, etc.)


teh
 Share

Postare recomandată

a fost doar o remarca...nu ma bate gandul sa dau 6 mil pe 2 boxe !! :Driver: .. NO WAY :blink: ...

sincer va spun ca personal sunt super multumit de cum se aude...de aia imi si doresc inca 2 boxe la fel sa`mi pun pe spate :huh:

nu mai da quote la mesajul anterior. Michael_9N

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine deci sa inteleg ca toti suntem nemultumiti, asa ca sigur exista printre voi persoane care vor sa-l dea jos si sa-l vanda, cand va hotarati un PM please! :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu mi le-am cumparat. acuma sa vedem cu montatul. sunt firele trase in ushi? si... ce trebuie facut... data toata masca la usha jos, sau doar "grila" boxei... se poate scoate? multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fire nu sunt trase. Aici e partea mai delicata, la fire. Trebuie sa dai jos toata fata interioare de la usa pt a pune boxele. Tu tiai cumparat boxele originale din echiparea cu 8 boxe? sau ti-ai cumparat inca 2 boxe pt spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

paaai la attractive'ul meu aveam "4 incinte acustice" adica... 2 boxe in ushile din fatza si 2 tweetere. Acum mi-am cumparat eu din magazin, separat niste boxe de 16cm pe care as vrea sa le pun in ushile din spate. deci ce si cum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai...tragi firele prin praguri, dai fetele de usi jos si montezi boxele, foarte simplu :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ideea e cum faci trecerea de la stalp la usa .. e un furtun de cauciuc acolo .. exista acces la el? .. care e procedura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine s-a procedat asa :lol:

1) scos rcd, pregatit firele cu pini in spate, tras pe sub bord frumos pana la prag sofer

2) scos pragul sofer, pasager spate, oranemntul de pe stalp (pana la jumatate, la imbinare)

3) dat jos fata de usa

4) tras firele prin prag, prin stalp. Aici usa are un burduf original prin care am tras firele din stalp spre usa.

Pentru a pune boxele in usi, am folosit niste distantiere. Cam atat :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

distantierele unde le gasesc.. adica sunt ceva standard?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu grija, este prinsa in niste butoni de plastic (tragi catre interior cu o surubelnita cel mai bine), si daca mai tin minte in partea de jos are si 3 suruburi pe inbus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Distantiere gasesti in magazinile de specialitate car audio.

Fata de la usa, o dai jos cu mare grija. Cum zice si Michael e prinsa in niste butoni de plastic. Iarasi la magazinile specializate au un cleste special cu care desfac aceste cleme pt a nu le rupe.

Modificat de Bebeee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am o problema cu difuzorul din usa stanga dreapta cand maresc volumul se aude perfect cand il scad incepe sa baraie sau incet de tot nu se aude deloc. am incercat sa desfac pe acolo dar inafara de surubele din partea de jos a usii nu am reusit sa dau jos restul . nici nu am tras prea tare de ea. am fost la servis si simpatici au zis ca nu au timp momentan de locruri asa marnte . se poate face pe garantie oare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

il dau eu pe al meu! e cu 8 boxe si mp3. masina o am de o saptamana , nu mi-a facut nici o problema ! il dau ca eu am un alpine si a-si vrea sa-l montez pe ala. vino si tu cu o oferta! , boxele nu le dau! :blink: doar playeru 0722.59.49.64

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca mai are careva un rcd200 cu mp3 de vanzare va scap eu urgent de el!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se trage cu forta (hotarat) si scurt, din partea de jos a fetei de usa (dupa ce scoti cele 3 suruburi). Stai fara grija ca nu are ce sa se rupa. In prealabil trebuie sa dai maneta de comanda a geamului jos astfel:

-Se prinde inelul de pe axul de comanda, si se apasa in directie opusa manerului;

-Se deplaseaza cca 1 cm pe linga fata de usa;

-Se extrage maneta usor.

De asemeni trebuie sa demontezi manerul usii:

-Se trage aparatoarea din plastic cu ajutorul unei surubelnite;

-Se desfac cele doua suruburi de prindere a manerului.

Spor la treaba! :D

PS: Procedura de mai sus este valabila la Polo fara geamuri electrice.

am o problema cu difuzorul din usa stanga dreapta

Amandoua difuzoarele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

are cineva de vanzare boxele originale de pe spate ? la polo 9N3

Modificat de blowwind
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam cat vrei sa dai pe ele?

discutati prin PM. Michael_9N

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

montat si eu boxe spate

pret suport boxe spate (inele de plastic) ...58 RON

unde gasesc cleme de prindere pt usi (alea de plastic care se mai strica dupa ce scoti fetzele de usi)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Cd payerul RCD-200 are ieasire RCA out, pt montarea unui amplificator?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai citit acum pe internet ca nu are iesire RCA :D , dar as putea folosi asa ceva Adaptor de nivel high-low . Acum nu stiu daca as lega pe toate cele 4 iesiri ale cd-playerului cate un difuzor, mai pot lega acest adaptor in serie sau in paralele cu unu din difuzoare fara a-i afecta performantele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!