Jump to content

VW Bora Variant


taz21

Postare recomandată

Imi pare rau pentru ce ai patit cu janta.

 

Si  ai dreptate, nici nu te gandesti ca e posibil asa ceva. 

Si eu am cumparat niste jante si nu mi-a trecut prin cap sa ma uit la gauri.

Doar am probat una pe masina sa verific prinderea.

 

Te-ai gandit ce vei face?

Ma gandesc ca asezarea e sferica si poate ai putea sa o strangi asa. 

Link către comentariu
  • Replies 483
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • taz21

    224

  • mad_kat

    53

  • Muale

    28

  • Laurentiu_LWR

    27

Ups... S-ar putea sa cam bata... :(

 

Sunt unele chestii pe care nu le iau fara sa le vad inainte. Cu jante m-am tepuit si eu la Alfa - in sensul ca am avut de indreptat si roluit la greu - cand vad la tine ce e, ma gandesc ca am scapat usor ...

Link către comentariu

Proba am făcut in seara asta si pare ca se strânge. Nu am mers cu masina sa vad cum e.

Vânzătorul afirma ca a venit cu maşina din Germania si a mers cu 160-170 si nu bat deloc.

Link către comentariu

     Salutari, felicitari pentru achizitie...1.8 T cu Gpl, fain nu gluma...legat de refacutul instalatiei de iluminat cu farurile Oem, nu merita...cel putin la G4 aratau foarte bine dar pe timpul noptii ilminau destul de slab, comparativ cu lupele Morimoto+becuri 4500 K diferenta-i uriasa iar pretul nu e de speriat....acum legat de pataniile-ti rau imi pare dara cu timpul  uiti de ele si o sa zambesti cand va sa-ti amintesti. As putea sa-ti sugerez de-mi permite-vei, o prelungire de V6 s-ar completa cu bara spate, desigur lupele Morimoto, doar ai Performanceauto in Constanta si o folie LLumar, Suntek  etc. cu ceva opacitate intre 20-35 %, eu asa am folosit si vine super...oglinda mare dreapta de Passat UK, pastrezi doar  bratul original si peste montezi carcasa...iara janta ceea are sa-ti bata candva, nu pune baza pe ea.

      Bon chance.

Modificat de dulmann
Link către comentariu

Mersi dulmann.

In legatura cu recomandarile tale:

- prelungire spate V6 imi place dar din pacate nu are gauri pentru senzorii de parcare la care nu vreau sa renunt.

- folie o sa-i pun

- lupe sau faruri originale. Tocmai ce a aparat un anunt interesant. :winter:

- cu oglinda mai vedem. E ceva de munca la ea.

Link către comentariu

nu e rau, in legatura cu anuntul...de asemenea intreaba-l daca-ti vinde cumva si capacul ce se afla in locul butonului reglaj faruri, cat despre oglinda e o bagatela...cand ajung in Mangalia la matusa-mi iti dau de stire...doar vin de-o viata acolo..;)..! bon chance.

Link către comentariu

Ok, mersi.

In legatura cu janta, am rezolvat problema. Am gasit un anunt in C-ta in care erau trei bucati si am fost sa cumpar una.

Decat sa le trimit inapoi vanzatorului ( a zis ca accepta) si sa dau 150 pe transport mai bine am zis sa dau 200 de lei pe una de rezerva. In caz ca imi bate cea cu gaurile olarite, am cu ce sa o schimb.

post-1353-0-11290800-1424019439_thumb.jp

Link către comentariu

Bine ca ai rezolvat...cat te-a dus cu totul...sunt curios daca le-am dat ieftin pe ale mele :))

Link către comentariu

Ieftin nu cred ca le-ai dat :lol:  Parca vroiai 1500.

Eu le-am luat pe astea cu tot cu anvelope la 1300. Bine, nu sunt vopsite profi dar cel putin au anvelopele in stare buna. Sunt din 2012 si sunt cam jumate uzate.

Link către comentariu

E mai mult sau mai putin relevant - eu mi-am luat Montreal 1 acum 2 ani, cu cauciucuri care mai au cam jumate de sezon acum, vopsea originala, fara prea multe zgarieturi, cu 1100ron...

 

Lasa, depaseste momentul, ai acum o janta ok sa completezi setul daca aia va face probleme.

Link către comentariu

Stii cum e...eu am cerut dar nu em primit atat...le-am dat putin mai ieftin dar fara cauciucuri:)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Arata f bine. Cred ca daca era si "curatica" arata mai bine. ;-)

Link către comentariu

Ai dreptate, dar m- am saturat sa o spal si sa tina doua zile. In ultimile doua we am spalat- o de fiecare data.

Link către comentariu

Stiu ce zici. La cat jeg e la noi in tara.

Cum e culoarea rosie ca intretinere ?

Link către comentariu

Rosu parca e mai bine decat verde. :D

 

As vopsi etrierii, dar nu stiu ce culoare.

Link către comentariu

Ce variante ai prefera ? 

Rosu, galben sau argintiu ? :) ... poate un visiniu (vazusem la cineva si mi-au placut)

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Eu as merge pe argintiu...sa para ca ti-ai luat altii noi...nu ca i-ai vopsit:P

Link către comentariu

Eu as merge pe negru lucios. E cea mai ok culoare.  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Roșu, in ton cu mașina. Foarte faine jantele. Sa le învârti sănătos !

Link către comentariu

3 de rosu, 2 de argintiu, 1 de negru

:vaidecapulmeu:

Link către comentariu

Rosu daca vrei sa iasa in evidenta si sa se asorteze cu masina, negru daca vrei sa arate ca si pana acum ; eu nu as face-o curcubeu :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!