Jump to content

VW Bora Variant


taz21

Postare recomandată

  • Replies 483
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • taz21

    224

  • mad_kat

    53

  • Muale

    28

  • Laurentiu_LWR

    27

Priveste partea buna...se poate inlocui...

Dar asa a ramas?acu vad ca nu estinin secventa de testare cu vcds..:(

Link către comentariu

Mda...cum ziceam mai sus...se poate inlocui...

Esti inca la inceput...primii ani sunt mai grei...ca ai impresia ca bagi bani mereu in ea...dar dupa ce o pui la punct...ramane placerea condusului...

Drumuri bune :)

LE. Referitor la jante...am vazut ca ai de ales intre Le'Casteliet si Montreal...Le-am avut pe amandoua pe masina...si nu face aceeasi greseala ca mine...mi-am luat Le'Casteliet si dupa aia alergam dupa Montreal :))

post-14266-0-89950600-1417860264_thumb.j post-14266-0-04995400-1417860264_thumb.j

Modificat de Lawrentzyu_86
Link către comentariu

Din pacate, trebuie sa refaci tu....tot ce au stricat/lasat asa, altii... afisajul se poate schimba.

Link către comentariu

Stiu Florin. O sa te caut cand vine momentul prielnic (adica banii)

Laurentiu, am mai trecut prin ceva de genul cu G3. La inceput sunt cu G4 :icon_thumleft:

Ma tot uit la jante pe 16 si cred ca o sa aleg ceva de  Audi A3. Imi place mult acest model.

post-1353-0-82022100-1417865697_thumb.jp

Link către comentariu

am trecut si eu prin asta - nu cu bora din fericire.

din pacate m-a biruit dupa 2 ani.

iti doresc sa nu ti se intample la fel

Link către comentariu

Sunt..ok ; banale as putea spune ; montreal mi se par mai frumoase, sau cele spider de pe skoda o1, zetus de pe leon 1m ; dar daca le prinzi la pret bun, sunt ok si astea

Link către comentariu

Depinde ce vrei...eleganta sau sportivitate...

Eu la inceput am zis...pai nu o fac eu highline:))..si am luat le castelliet...dupa care cu timpul mi-am dat seama ca nu e de mine..sunt prea tanar si ea ar deveni prea banala..

Si asa am inceput cu tendinte sportive...si Montreal erau perfecte...pana m-a mancat undeva sa imi iau Ate Power Disc...tot pt un look mai sportiv...

Dupa montaj am vazut ca nu prea se inteleg...discurile 5 elipse...jantele 6 brate...cumva nu exista simetrie...si uite asa caut Spyder de pe Octavia VRS...:))

Stiu...figuri si bani aruncati:))

Link către comentariu

Elegantă si putina sportivitate. E pui de GTI totusi. [emoji6]

Nu mai vreau jante cu multe spite. Am avut BBS-uri pe G3 si nu mai vreau. Le Castellet am vazut ca a fost echipare de fabrica, dar mi se par totusi prea comune.

De aceea am zis ca o sa merg pe ceva de Audi.

Link către comentariu

Uita-te si dupa jantele astea, mie imi plac tare mult si cred ca dau tare bine. Sunt echipare OEM.

 

http://olx.ro/oferta/jante-jante-5x100-r17-vw-golf-4-vw-bora-skoda-audi-a3-anvelope-vara-ID2fY8w.html#58e311475d

(nu e anuntul meu, nu intentionez sa fac nici o reclama).

Modificat de ikks
Link către comentariu

Am vrut sa scap de urateniile din fata si am schimbat stergatoarele fata-spate.

Pe fata am vrut sa trec direct la aerotwin. Am gasit vreo 3 oferte pe la 200 de lei, dar toate m-au dezamagit. 

Inteleg, lamelele se schimba, dar bratele au vopseaua sarita, aproape ca le ia rugina. La banii astia, 200+3-40lei transport ma asteptam sa fie "tzipla", nu sa stau eu sa le vopsesc.

Pana gasesc niste brate in stare OK, stau cu cele clasice.

post-1353-0-75509900-1418144936_thumb.jp

post-1353-0-80470300-1418144957_thumb.jp

post-1353-0-70640600-1418144962_thumb.jp

post-1353-0-12538300-1418144998_thumb.jp

Link către comentariu

In general sh nu prea gasesti "tipla'' din pacate...tutusi sunt combonente cu cel putin 10 ani vechime...trebuie sa te ocupi tu...

Daca ai observat majoritatea celor din dezmembrari de ex te iau de sus...sunt piese sh...daca vrei bune cauta noi...la magazin...

Cauta mai ieftine si da-le tu o vopsea...ca nu e capota sa trebuiasca sa fii vopsitor profesionist :P

Link către comentariu

Am gasit pe oemplus set de brate si lamele noi oem la 100 euro setul. Zic- ma e convenabil, dupa aia cand citesc termeni si conditii vad ca preţurile sunt fara tva [emoji15]

Link către comentariu

Pai si doar o poza?:)cand gasesti un loc misto...baga si tu cel putin 5...10...diferite cadre:))

Link către comentariu

Pai nu am zis sedinta foto profesionala...daca te uiti pe topicul meu toate sunt facute cu telefonul:))

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!