Jump to content

VW Bora Variant


taz21

Postare recomandată

Am schimbat switch-ul cu totul. Probleme: trebuie marite gaurile, pus papuci ca nu a vrut pistolul sa lipeasca... totul ca sa vad ca problema era undeva pe placa.   :grrrrrr:

Pana la urma am refacut doua lipituri si vad ca merge, dar nu imi place cum sta noul switch.

Link către comentariu
  • Replies 483
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • taz21

    224

  • mad_kat

    53

  • Muale

    28

  • Laurentiu_LWR

    27

trebuia sa refaci toate lipiturile la placa electrica - unde vine mufa - si sa cureti si colectorul la motoras - in felul asta, muncesti o singura data si rezolvi toate problemele care pot aparea la yala..... eu asa le fac la toate, chiar daca au doar switch-ul defect.

Link către comentariu

decapeaza piciorusele switchului inainte de a baga cositor, altfel il incingi de il ia naiba si strici ceva prin el ;)

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos! Arata super bine mai ales ca este si foarte dotata!
Pune mai multe poze cu ea pana nu vine zapada :icon_rendeer:

Link către comentariu

 - in felul asta, muncesti o singura data .

De cate ori am montat si demontat totul m-am facut expert si la Golf4.

Nu le-am refacut pe toate pentru ca nu prea ma asculta pistolul: ori nu prea stiu eu ori nu stie el.  :tuktuk:

@bogmotosport- mersi. O sa fac mai mult poze dupa inmatriculare  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Stai liniștit, nu sunt probleme cu gpl-ul, am un prieten cu A8 2002, 4.2 motor si nu are probleme, dar mananca de te sperii :)))

Link către comentariu

Sunt sigur ca mananca si benzina de te sperii :ninja:  Deci tot GPL-ul este mai avantajos !

 

PS: Un prieten de-al meu a avut un Golf 5 1.4 80cp cumparat de nou iar la 40.000km i-a montat GPL si la 130.000km a vandut-o iar in acest timp nu a avut nici cea mai mica problema plus ca nu se simtea nicio diferenta la condus... Nu-ti dadeai seama ca masina merge cu GPL...

Link către comentariu

Cu gazu' nu-mi fac probleme. Am facut cu Golful aproape 70000 de km si vad ca merge.

Iar consumul, chiar daca e mai mare, ajung sub diesel la pret/km.  :D

Link către comentariu

Mersi Ovidiu.

 

Vă arăt ce am facut din cauza lipsei roții de rezervă:

-când am ajuns cu mașina în Mangalia i-am luat un compresor de la Lidl,

-apoi am măcelărit suportul de cric pentru a încăpea în locul rămas liber,

post-1353-0-03641100-1416073185_thumb.jp

post-1353-0-34049300-1416073197_thumb.jp

Link către comentariu

Interesanta masina...dotata...rosie ca focu...sa o stapanesti sanatos :)

Interiorul este de viss...daca renunti la mahon si faci trim-urile argintii...se va schimba radical tot designul...ca deveni mai luminat :)

Drumuri bune:)

Link către comentariu

-carcasa la cheia briceag deteriorata;

Am cumparat carcasă nouă și am copiat și lama ca să fie totul nou.

post-1353-0-53860900-1416588511_thumb.jp

post-1353-0-19282800-1416588514_thumb.jp

post-1353-0-67236500-1416588516_thumb.jp

post-1353-0-66187500-1416588519_thumb.jp

post-1353-0-63817100-1416588524_thumb.jp

Link către comentariu

 În plus, având în vedere că mașina e din 2001, ai mari șanse ca la MCD să nu-ți funcționeze comenzile de pe volan, așa că mai bine te orientezi pe un RNS MFD.

MFD e destul de scump si nu cred ca merita.

MCD am gasit pana in 500 de lei si m-ar bate gandul.

De ce spui ca nu s-ar pupa cu comenzile? In toate anunturile scrie ca sunt compatibile.

Link către comentariu

Exista mfd-uri care merg cu comenzile tale altele nu. Mai priceputii forumului te pot lamuri dupa codul aparatului.

Cat despre sunet... Nu are nici o legatura sunetul mfd-ului cu gamma. Este net superior.

Eu nu am regretat niciodata "tranzitia"

Link către comentariu

Asta cred și eu. Am testat MCD, Delta 6 și MFD pe mașina mea, pe care încă rulează un Gamma. Doar MFD-ul mi s-a părut superior calitativ, dar tot din lipsă de fonduri încă n-am optat pentru el. A mea e din mai 2002 și nu merg comenzile de pe volan decât cu MFD sau cu Gamma. Posibil să fie cum zice colegul mad_kat, nu m-am documentat mai mult pe subiect

Link către comentariu

mcd-ul nu merita fata de gamma.

nici ca sunet, nici ca look

Eu pentru look l-as schimba. [emoji1]

Am inteles ca ar avea iesire de amplificator, deci ar fi un plus, zic eu.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!