Jump to content

Vw Golf IV Variant + DSG


Emy D

Postare recomandată

Am lasat-o mai jos si e mult mai ok... ca si confort. 

Inca nu sunt decis daca raman cu reglabila sau o dau la pret bun si pun niste amortizoare stock din nou pe Eibach pro kit si aia e.... :))
image.thumb.png.8543e2fc5d2286b9e3776576453aeac6.png

image.thumb.png.799933998376fa98f7cf2f4821ed49bc.png

Link către comentariu

Asa e suspensia reglabila, de ce o lasi, de aia devine mai moale. Am avut un prieten cu logan, si il ridicase la inaltimea standard din reglabila, zici ca nu avea amortizoare 🤣

Daca masina sta bine pe drum, lasa-o asa!

Link către comentariu
On 22.05.2024 at 14:53, Laurentiu_LWR a scris:

Imi par foarte comprimate

 

Aparent cica asa e cu reglabila. Asadar, fiind zisa... -> Comandat un set de amortizoare Sachs fata/spate si o sa le montez curand. 
De altfel, daca e de mers pe DN cu reglabila si ai drum bun, e geniala! Sta masina super lipita pe curbe, etc... si asa ar fi destul de confy... 

ps: la drumurile noastre, tot mai bun un SUV...ceva, asadar nu ma mira aparitia lor pe strazi... 😐 

 

Link către comentariu

Din pacate seria mea de sasiu - ca sa iti iei suspensie sport de fabrica nu te-ar ajuta decat pentru fata - spatele e total altceva ... Eu sunt usper multumit de setupul stock, inclusiv pe drumuri proaste... 

Link către comentariu

Da, ideal cred ca e cu suspensie sport OEM. Dar am rabdare sa gasesc un G4 Variant FWD cu Suspensie de fabrica sa pot comanda pe seria aceea de sasiu :)
 

Link către comentariu
Laurentiu_LWR
10 hours ago, Emy D said:

ps: la drumurile noastre, tot mai bun un SUV...ceva, asadar nu ma mira aparitia lor pe strazi... 😐 

 

Asta am zis si eu...acu 5 ani :)

Oare difera suspensia intre variant si scurt?

Din cate tin minte varamiu a avut suspensie sport pe ARL...

Sap dupa serie daca crezi ca te ajuta...

Link către comentariu

Back to stock(ish)...

image.thumb.png.49449a5547e7e1c67659903607b1f828.png

Eibach Pro kit + Sachs (ulei fata/ gaz-ulei spate). Confooooort! :)) 

 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!