Jump to content

Golf Plus


mehigh
 Share

Postare recomandată

Normal ca am desfacut capacul si m-am uitat ! Nu am acest panou de sigurante!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milky

    12

  • pixi

    8

  • tazzz

    6

  • sol1

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

uita-te sub volan in partea stanga sub butonul de lumini, ai in mod normal o usa unde poti depozita lucruri, deschide-o si vezi unde e agatata, apasa pe cleme sa o deschizi complet, posibil sa fie acolo. Daca nici acolo nu e incearca pe partea pasagerului in lateralul bordului.

O poza unde sa cauti:

unnamed.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uitati.. am pus imagine atasata... asa este la mine. altfel nu intrebam degeaba.

mota1.jpg

Modificat de dumitru70
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am zis sub butonul de lumini deasupra pedalelor. Daca ai un capac ce seamana cu un torpedou dar mai mic, e posibil ca dupa capacul ala sa fie tabloul de sigurante.

09419104-6EBA-45F6-91E7-DA931401306C.thumb.jpeg.2b5a4cb76604215723d19c668adee590.jpeg
Am pus poza mai sus dar o mai pun odata cu marcaj.

4401C963-584C-43E0-9684-74D704E4899A.thumb.jpeg.0199e038fe0e6b30fcae588590bb0d68.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GabiB77... multumesc mult pentru topic. Gata.. m-am dumirit. Multa sanatate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutare, am un G+ 1.6 mpi si nu vrea sa plece incalzirea in oglinzi. Luneta se dezabureste fara probleme. am luat toate sigurantele si le.am ferificat cu multimetru,am verificat papucii din spatele sticlei si se pare ca nu am tensiune acolo. ar trebui sa intre 12v? Am avut un fir intrerupt intre stalp si usa sofer ce l.am cositorit si izolat...alte fire intrerupte nu. idei ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Am un far matuit. Vreau sa-l schimb. Inainte sa incep lucrarea, intreb daca stie cineva, trebuie sa dau jos toata masca din fata sau este suficient acel ornament in care este spalatorul de faruri, pentru a avea acces la torxul de sub lampa? 

 

IMG_20200629_085516111.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu incerci sa ii faci un polish ? E relativ mai ieftin si destul de eficient

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 ateliere m-au refuzat, unul a acceptat la un pret ca am luat alt far. Poza e facuta mai demult, problema s-a agravat. Mi-au promis ca la anul nu mai primesc itp-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai de ce te-au refuzat ? Atata vreme cat ii platesti, nu vad motivul pentru care sa te refuze. Nu ai pe nimeni prin jur care sa te ajute ? 
Dpmdv, il poti reconditiona relativ usor chiar si tu daca ai niste scule la indemana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am trecut de faza cu polishul, nu au putut sa-mi garanteze calitatea lucrarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rezolvat problema. Scule necesare torx de 20 si 25 un prelungitor pentru demontarea si montarea surubului de sub far.

Se demonteaza ornamentul central, cel cu sigla W fixat in 2 suruburi torx de 20 si in cateva cleme.

Se demonteaza capacul spalatorului de far, cine are, apoi bandoul,  ambele prinse in cleme.

Farul este fixat in 3 suruburi torx de 25. Cel dificil este cel de sub far pozitia este indicata de sageata rosie din poza. Acolo este nevoie de un prelungitor pentru demontare/montare. Atentie sa nu-l scapati ca va faceti viata grea... Eu l-am scos dupa desurubare cu un magnet si l-am lipit cu scotch de torx cand l-am montat.

Scoateti farul, conectorul, inlocuiti farul conectati, verificati luminile si apoi in ordine inversa se face montarea.

 

IMG_1.jpg

InkedIMG_31_LI.jpg

IMG_2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

La multi ani!

 

Am placerea sa va scriu ca posesor de Polo 9N cu 2 usi ce isi doreste un anume Golf 5 Plus.

Pentru mine alegerea e destul de usoara, am Polo de 9 ani de cand eram celibatar, iar acum am o familie de 3 membri si poate candva 4, deci diferenta de la 2 la 4 usi e covarsitoare, si ceva in plus in portbagaj.

Masina pe care o vreau e din 2007 luata din tara si o cunosc de cativa ani, desi am vazut-o doar de cateva ori, fiindca ma cunosc cu proprietarul, e al doilea si a luat-o de la reprezentanta.

 

 

Scopul pentru care am scris randurile de mai sus e sa primesc un feedback cu ce probleme ar putea sa apara in exploatare si cum se pot preveni?

 

De exemplu mi-ar placea sa stiu daca sunt puncte care favorizeaza aparitia ruginii ca sa pot sa previn cu diferite solutii inhibitoare. (la Polo a aparut la prag)

 

Si daca exista cumva o problema cunoscuta (bataie) la aceste casete electromecanice? (poate e valabil si in cazul de fata nu stiu sigur inca)

Modificat de SergiuD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!