Jump to content

BORA Variant TDI Automatic Rave Green


rudolf.s

Postare recomandată

sigur o sa apara masina in clipurile de la W

Link către comentariu
  • Replies 804
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rudolf.s

    300

  • Circoloco

    36

  • Muale

    34

  • JonDoe2

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sal. Respect pentru pasiunea si bunul gust de care ai dat dovada in tuning-ul acestei masini .Imi plac foarte mult stopurile. Cum as putea sa intru in posesia unora la fel?

Link către comentariu

@dox99: La ce masini sunt acolo, eu sunt copil mic. :) Franele le-am comandat din Bucuresti, de la reprezentanta EBC pe Romania.EBC - Spaliul independentei nr 290 caminul P7 primul dupa discoteca max (din statia lui 601) la etajul 2 fosta sala de lectura usa din fata scarilor. 0740256983 Cel putin asa era acum un an si ceva cand le-am luat eu.

@09ANN Multumesc! Am mai ajutat pe cineva cu stopuri. Avea nevoie urgent de ele asa ca i le-am dat pe ale mele si mi-am luat eu altele. Au costat 180

Link către comentariu

Multumesc de raspuns. Mai lamureste-ma cu niste lucruri, te rog :

- in zona rosie de jos a stopurilor, exista vreun bec (leduri)pentru frana sau se aprind aceleasi leduri de pe pozitie dar cu o intensitate mai mare?

- in caz ca se arde un led se poate inlocui separat de celelalte ? (nu ma prea pricep pe partea de electrica)

Link către comentariu

Am uitat, spune-mi te rog cum pot sa fac rost de un sticker vw forum. Numai bine!

Link către comentariu

@09ANN: In partea de sus, ledurile se aprinde cam la o treime / jumatate din intensitate la pozitie. Cand apesi frana, aceleasi led-uri lumineaza la intensitate maxima. Se vede foarte bine. Partea de jos, cu rosu, e lampa de ceata. E cam urata ca e asa cu rosu si cu bec, dar nu deranjeaza. Mersul inapoi si semnalizarea sunt cu bec, dar se poate pune led.

Sincer,la acest model nu stiu cum sunt led-urile dar pana acum nu am avut probleme sa se arda, si nici nu cred ca vor fi. A mult mai bine facut stopul decat celalalt model.

Link către comentariu

Paparazzi astazi la universitate :D

E superba masina! Arata foarte bine!

post-10283-0-68694600-1305912666_thumb.j

post-10283-0-94781500-1305912670_thumb.j

Link către comentariu

@rares v: Hahahaha... Multumesc! Chiar ma gandeam ca nu am intalnit pe nimeni de pe forum. Am stat 4 zile prin Bucuresti, intr-o vizita scurta. Multumesc pentru poze. Nu prea am poze in miscare. :D

Ieri a primit masina o mica imbunatatire. Folii pe geamurile din fata, 85% de la Solar Zone + un nou parasolar. Cost total: 150 + 50 RON = 200 RON. Executat la Arad, la MotorKraft. Rapid (ma rog, 2-3 ore), fara usi demontate, garantie 7 ani, 3 straturi, protectie UV, protectie termica. Deocamdata sunt multumit.

Urmeaza si poze.

Link către comentariu

pacat ca nu se omologheaza folie mai inchisa si pe fata..85% transparenta?

Link către comentariu

Sincer, pe mine nu ma deranjeaza. Am avut folii inchise, din piata, si noaptea chiar era incomod. Astea par a fi ok. Ma intereseaza sa nu ma arda soarele vara.

Cateva poze de pe drum (Valea Oltului), inainte de folii:

boraolt1.jpg

boraolt2.jpg

boraolt3.jpg

boraolt4.jpg

boraolt5.jpg

Link către comentariu

Imi permit sa spun ca masina asta nu merita vanduta. Pretul la care am vazut ca te-ai gandit este unul corect, avand in vedere modificarile/imbunatatirile facute. Din pacate imi este extrem de greu sa cred ca ii vei primii (cel putin in Romania unde nu ti se ofera nici cat pentru un Logan nou). De facut nu cred ca mai ai ce sa ii faci cu o singura exceptie, care este adevarat, implica un efort: unul mic daca vei vopsii barile de pe plafon in negru lucios sau unul mai mare daca vei renunta la ele si astupi gaurile ce raman (automat revopsire palfon sau mici retusuri de vopsea)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

Foarte frumoasa masina. Am urmarit topicul de la inceput, si nu am putut sa nu observ, pasiunea ta pentru aceasta masina...de admirat.

Sunt convins ca nu se incheie aici imbunatarile, asa ca voi mai fi cu ochii pe aici, pana una alta, sa te bucuri in continuare de ea si la cat mai multi km fara incidente !

Numai bine !

Link către comentariu

Circoloco...parerea mea ca nu arata deloc bine fara barele alea de pe plafon..am mai vazut la cineva si zici ca e turtita masina :lol:

Link către comentariu

@Circoloco: Avand in vedere ca anul acesta am multe alte cheltuieli si nu pot pune bani deoparte pentru masina noua, se pare ca nu se vinde in curand. :) Barile vor ramane probabil asa, mai ales ca le si folosesc din cand in cand (schiuri, biciclete etc.)

@undan: Multumesc. Ma straduiesc.

@lucyyy: Nici nu arata bine (am vazut si eu cateva fara) si le mai si folosesc.

Link către comentariu

foarte frumos!

ma poti ajuta cu un sfat sa iau oglinda mare dreapta? tu de unde ai luat/ce pret?

m-am mai interesat si cele de UK stau cu sticla prea in afara,la tine vad ca vine ok. am cautat prin dezmembrari in buc dar nu gasesc ceva ok...

poate ai tu vreun pont?

(trebuie sa o schimb si pt estetica dar mai ales pt ca cea pe care o am,mica, mi-a fost lovita de cineva)

Link către comentariu

:offtopic:Oglinda nu potriveste de la Octavia 1 Tour? Stiu ca alea au oglinzi egale.

On topic: foarte bine arata masina; cumva ma bucur ca nu o vinzi. De cele mai multe ori cand intru pe forum ma uit pe topicul cu masina ta, dar (poate mi-au scapat) nu am vazut nici acum poze cu scaunele si interiorul de piele.

Bafta.

Link către comentariu

@Muale: Eu am cumparat oglinda din America. Modelul US se potriveste exact, e mare si are unghiul exact cum trebuie. Va trebui sa mai iau una si pt tata. Daca gasesc vreo sursa te anunt. Eu am luat de pe ebay dar e foarte scump transportul. Oglinda a fost cam 50 $ dar am avut noroc cu un prieten care era in America si nu am platit transport.

@claudiu_83: Nu cred ca se potriveste oglinda de Skoda, cel putin nu la prindere. Desi, nu se stie. Eu am vrut sa pun oglinzile de la Leon facelift, dar nu am reusit sa fac rost de ele sa fac proba. Mai mult ca sigur se dau jos de pe suport si se face schimb.

Multumesc!

Mai erau niste poze cu interiorul pe aici, adevarat fara fetele de usi. Tot uit sa fac poze. :) Recunosc ca mai am si putin de lucru.

Interiorul:

dsc00927resize.jpg

dsc00929resizeu.jpg

dsc00930resize.jpg

dsc00931resize.jpg

dsc00933resize.jpg

Link către comentariu

Din cate tin eu minte, stalpii usilor erau vopsiti. Si in cazul vopsirii se cojeste/crapa pe acea prelungire a stalpului usii spate? Ma gandeam sa-i vopsesc si eu la vara pentru ca de autocolant m-am saturat :D

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

ms rudi,dai un pm daca aflii ceva. dezmembrari,ebay.

poate luam 2 si iesim mai ieftin la pret ;)

Link către comentariu

:icon_thumright: Felicitari, arata bine interiorul .

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu

@Circoloco: Inca nu am reusit sa vopsesc stalpii. Sunt tot autocolant care in fiecare an se cojeste si trebuie schimbat. E mai dificil acum sa vopsesc stalpii pentru ca m-am mutat si aici inca nu am gasit un vopsitor la care sa merg. Iti recomand si eu vopsitul.

@Muale: Tinem legatura.

@claudiu_83: Multumesc! Mai e putin de lucru si e gata.

Link către comentariu

una din cele mai frumoase Variant-uri pe care l-eam vazut!imi poti spune mai exact cum ai facut ecranul computerului sa lumineze albastru?am citit cu cateva pagini in urma ca ai curatat o folie portocalie sau vopsea de pe spate.altceva a mai fost nevoie sa faci ca sa dea culoarea aceea?pur si simplu imi place la nebunie si as vrea sa fac si pentru masina mea acelasi lucru.astept informatii pe pm .multumesc!

Link către comentariu

frumoasa masina ..felicitari pt investiti si pt munca depusa ...bafta in continuare :icon_thumright:

Link către comentariu

@Aerofan,eu ma refeream la faptul ca Rudi a curatat ceva de pe spatele bord computerului(am inteles ca are o folie,nu stiu pt ca nu am desfacut IC inca),iar mai apoi a schimbat ledurile cu unele albe.am dreptate?cate leduri are bordcomputerul si ce tip de leduri trebuie?mentionez ca am bord comp.mic si cutie de viteze manuala in caz ca ar conta.Rudolf te rog sa ma scuzi ca fac putin offtopic,dar ma inebuneste pur si simplu combinatia de culori ale IC pe care ai reusit-o.vreau si eu sa fac acelasi lucru.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!