Jump to content

BORA Variant TDI Automatic Rave Green


rudolf.s

Postare recomandată

Edy_magirescu

pfffffff...eu m-as desparti greu de o asa masina,dar fiecare decide ce,cum si ce face la momentul un anumit moment.Sper sa gasesti un cumparator tot asa meticulos,care sa aprecieze ceea ce ai facut la masina :icon_thumright: .Toate cele bune si bafta la vanzare.

scz pt mica greseala, am scris la repezeala... :icon_redface:

scz pt mica greseala, am scris la repezeala... :icon_redface:

Link către comentariu
  • Replies 804
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rudolf.s

    300

  • Circoloco

    36

  • Muale

    34

  • JonDoe2

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

stergatorul l-am luat complet si avea cod. tot de pe ahw. nu stiu daca aveau ei facut kit-ul din piesele mentionate de tine sau nu.

referitor la pret,in romania nu cred sa gasesti client la ea. in afara...iti urez succes.

desi imi pare rau daca o vinzi,ai muncit mult la ea si mai ne dadeai ideei si noua vis-a-vis de modificari/imbunatatiri.

Link către comentariu
Edy_magirescu

Rudolf, am vazut ca ai lampa interioara si pe portierele din spate.E aceeasi cu cea de pe portiera fata? Da super bine :icon_thumright:

Link către comentariu

@Edy_magirescu: Multumesc pentru urari! Sa stii ca nici mie nu-mi va fi usor sa ma despart de ea, dar trebuie sa mergem mai departe.

Da, lampa din usa in spate e identica cu cea de pe usile din fata. Am facut eu gaurile in fata de usa si am tras firele. Nu imi placea ca in spate nu era lumina deloc.

@Muale: Deocamdata strang banii pentru diferenta si cand am deja destui pun masina la vanzare. Sper sa vrea cineva sa o cumpere.

Idei va voi da si dupa ce vand masina. ;)

Link către comentariu

de cand tot astept sa imi spui ce fire dau curent lampii din spate!

off

Link către comentariu

Nu ai un aparat de masura? :) Trebuie sa dau jos fata de la usa sa le vad. Si nu prea imi e la indemana. Mai caut, poate gasesc poze de la operatiune.

Link către comentariu

Se leaga intre un plus si firul care duce la switc-ul din broasca(maro/alb). Urmeaza sa fac si eu operatia asta, problema este ca, la usile din fata au un plus (rosu/albastru) care la usile din spate nu mai este. Ori trebuie tras fir ori gasit alt plus.

Link către comentariu

Pe schema, la usile din fata este folosit plusul care vine si la plafoniere(rosu/albastru), care dispare cand modulul comfort intra in stand-by.Acest fir nu exista la usile din spate, dar in schimb se poate folosi firul rosu/alb care este un plus permanent.

Modificat de hremus
Link către comentariu

Stiu, le-am vazut dar sincer nu mai investesc atat in masina. Cred ca va ramane asa. Cand am pus acele ornamente, inca nu se gaseau manere cromate integral.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pana una alta, Navigatia Vitson a ajuns la colegul Red si momentan muzica se aude in masina dintr-un Sony CDX-GT24. Nu e cine-stie-ce, dar isi face treaba bine.

sony%20CDX%20GT24.jpg

Intre timp am montata si o lampa spate neagra cu numarul maxim de led-uri. Urmeaza poze cand ajung acasa.

Link către comentariu

Cateva poze mai noi:

Intalnire spontana cu DomaniG la ultimul etaj al Mall-ului:

dsc01018p.jpg

dsc01019lk.jpg

dsc01020j.jpg

Concluzia: ar trebui sa imi montez si eu niste DRL-uri mai serioase. :)

Concluzia 2: o sa ma despart cu greu de rotile de iarna. :) Imi plac prea mult jantele.

Link către comentariu
Edy_magirescu

tot BORA ramane marea dragoste... :icon_thumright:

Link către comentariu

Nu stiu unde sa postez, asadar pun aici.

A aparut inca un model de prelungiri pentru Bora / Golf Variant:

picture_18682.jpg

picture_18683.jpg

Chiar nu arata rau si costa 1385 RON aici.

Interesant. :)

Link către comentariu

salut...ai o masina frumoasa si modificari aduse de nota 10...sa ai noroc de ea multi km fara probleme si drum intins :icon_thumright:

daca tot faceti intalniri cu masini doar de culoarea asta vin si eu :blah_: doar ca a mea ii off tuning :blah:

Link către comentariu

Nu am zis nimic de pret. Probabil din Germania o iei mai ieftin. Dar tot scumpa e prelungirea.

@lucyyy: Multumesc!

Link către comentariu
  • 1 month later...

A sosit momentul pentru rotile de vara. Ultimele poze cu cele de iarna, care sincer o sa-mi lipseasca. M-am obisnuit cu ele si chiar imi plac.

dsc01071j.jpg

dsc01072n.jpg

dsc01073a.jpg

dsc01074t.jpg

dsc01076e.jpg

dsc01077f.jpg

dsc01078zd.jpg

dsc01079i.jpg

Iar cele de vara. Se vede putin diferenta de la 17 la 18. Distantierele de 30 mm pe roata au ramas.

dsc01080xv.jpg

dsc01081xa.jpg

dsc01082xa.jpg

dsc01083c.jpg

Dupa sedinte foto a urmat si un strat de silicon pe peretii anvelopelor. S-a mai schimbat putin treaba. :)

Link către comentariu

Nice!Se observa schimbarea ! :icon_thumright:

Ce silicon folosesti?E ca cel pentru interior?

Bafta!

Link către comentariu

Lasa ca nici cu cele de vara nu iti e rusine !Era incarcata masina cand ai facut pozele ?

Link către comentariu

sunt bestiale amandoua seturi de jante dar sincer mie imi plac putin mai mult primele,cele de iarna... :icon_thumright:

Link către comentariu

Eu sunt pentru cele de vara :P. Discurile sunt Zimmermann?

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

@Adrian_S: E un silicon cumparat de la Kaufland din Germania, special pentru anvelope. Sigur gasesti prin magazin. E o pasta alba pe care o torni pe o carpa si apoi dai pe cauciucuri.

@mabial: Nu era incarcata masina, asa sta. Am suspensiile H&R care o lasa cu 35mm mai jos, iar pe fata avand scutul metalic, mai tragea fata in jos si ca sa pot circula a trebuit sa montez niste inaltatoare de la Skoda. Altfel frecam absolut tot. Rezultatul e ca uneori masina pare a fi incarcata. :)

@lucyyy: Sunt frumoase ambele, dar fiecare are caracteristica aparte. Daca se fabricau cele de iarna pe 18, sigur mi le luam. Cela de vara sunt replica Audi S3 si par mai mari.

@Circoloco: La inceput nu eram convins, dar dupa ce le-am montat mi-am dat seama ca arata chiar bine pe masina. Trebuie sa mai pun niste distantiere si pe fata. Nu numai pentru aspect, dar imi si freaca putin cand virez maxim. Discurile sunt EBC TurboGroove cu placute Greenstuff. Zimmermann am avut inainte (vezi pozele mai vechi) si nici nu se compara. Acum chiar simt ca am frane. :)

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!