Jump to content

BORA Variant TDI Automatic Rave Green


rudolf.s

Postare recomandată

  • Replies 804
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rudolf.s

    300

  • Circoloco

    36

  • Muale

    34

  • JonDoe2

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Initial, semicercurile sunt iluminate de niste beculete, mai exact 2 la fiecare semicerc, adica in total 16 becuri. Nu e tocmai usor sa le scoti dar nici imposibil. O penseta te ajuta.

Becuri de acest gen:

dsc00945resize.jpg

Becurile sunt cumva model T5? huh.gif

Link către comentariu

@Mihai.Nechifor: Sincer, nu stiu ce model sunt becurile. Le-am scos din angel eyes si atat. Cred ca si acum le am pe acasa intr-o punga.

@Edy_magirescu: De ce nu deschizi un topic cu masina sa o descrii? Pune niste poze, interior exterior, niste date, dotari, ce ai facut la ea. Arata bine masina - si nu spun asta pentru ca ai capota si tavanul ca la mine. :) Chiar ar fi frumos sa vedem mai multe. Fa-ti un topic cu masina!

Link către comentariu

gasesc un adaptor din ala de filet, separat?sau ma consolez cu antena putin mai mare?

50 lei nu dau pe o antena in conditiile in care nu prea ascult radio :P

Link către comentariu

:offtopic: Vezi ca am pus ceva poze cu grila aia de care am vorbit acolo unde am prezentarea masinii. :icon_thumright:

Link către comentariu

Intamplator cautand ceva am dat peste Bora Rave Green :))

de la 40 sec la 52 sec pt. cei care n-au rabdare. Mult succes in continuare.
Link către comentariu

Eeee. Bora lui Rudolf are cate?... 3 slide-uri in filmuletul respectiv. Merita atentie pentru ca e chiar o masina speciala.

... dar eu tot sunt nerabdator sa vad cateva poze cu interiorul retapitat in piele, daca e gata.

Sper ca nu au fost puse pe paginile anterioare si mi-au scapat :D.

Link către comentariu

Chiar asa. 3 poze Chiar daca sunt mai vechi. :)

Da, in mare parte e gata. O sa revn cu poze, dar sa fie mai cald....

Link către comentariu

frumoasa si de data asta !cum or veni niste jante ca astea si la mine ?

Modificat de PCR
Link către comentariu

Imi vine greu sa cred ca esti de acord sa o dai. Partea cea mai proasta e ca nu poti cere cat ai vrea pe ea...

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

e nu poate cere si cu ce usurinta ii cere,dar dupa cum am discutat si eu cu el doar in germany,k aici nu se apreciaza tuningul cu bun simt

Link către comentariu

intrebati`l pe el si multi dintre voi o sa ramaneti uimiti...for real.

Link către comentariu

Voi fi cel mai nesimtit cand la Worthersee voi pune autocolantul cu ZU VERKAUFEN si o sa raspund la intrebarea cat cer. :) Voi spune: 10.000 EUR.

Sincer, nu cred ca e exagerat de mult, avand in vedere ca o Bora full option dar fara strop de tuning e 8.000 EUR pe mobile.de. Ok, are km mai putini si e an mai nou, dar totusi. Una modificata deja ajunge pe 15.000 in ziare de tuning, dar cu mai putine modificari decat am eu.

Poate o sa radeti, dar eu atata o sa cer. Daca gasesc un nebun sa dea banii astia, asta e partea a doua. Eu sper. De aceea o si pun la vanzare pe mobile.de si pe ebay.de.

Link către comentariu

o vinzi (cu 10mii e) ?

la cat ai investit in ea,ce iti veni?

P.S. tot nu mi-ai zis cum luminez si eu lampa din usile spate ;)

Link către comentariu

Pretul e modic, avand in vedere ce s-a investit in masina asta, Cel mai mult, pasiunea si "grija" cu care s-au facut lucrurile, sunt cele mai "de apreciat" chestii. Iti urez multa bafta , sper sa ajunga la cineva pasionat pentru ca ar fi pacat sa o desfaci si sa o vinzi "pe bucati" :) Poate ca asa ai iesi mult mai bine, dar ai de asteptat 2 ani sa o dai toata... :)

Link către comentariu

Daca primesc 10.000 o dau. nu se pune problema demontarii. Masina se vinde asa cum e. Nu dau jos nimic de pe masina. Nu demontez muzica woofer sau altceva. Da bari praguri si jante nu mai zic.

Nu va fi usor dar sper sa gasesc pe cineva care sa o aprecieze asa cum e.

Nu o pun la vanzare pana nu reusesc sa strang ceva bani pentru diferenta pe care trebuie sa o platesc pentru Touran. Nu vreau sa stau mult fara masina. Nu pot, sincer.

Link către comentariu

De ce Touran? Pacat ca o vinzi..e una dintre cele mai frumoase masini de pe forum..

Link către comentariu

Stiu ca e pacat dar a sosit momentul sa fac o schimbare. Vreau sa trec la o masina de generatie mai noua, si in afara de asta am un pispirel de 9 luni care incepe sa ceara tot mai mult loc. Si in Bora e loc dar se umple repede portbagajul, mai ales ca woofer-ul nu il las niciodata. :)

Mi-a fost greu sa ma decid, dar intre Golf V Varant si Touran, pana la urma am ales Touranul. Din mai multe discurii si mai multe motive. Mai ales pentru ca Golful nu are motor de 170 CP TDI. :)

Link către comentariu

Pentru ca m-au intrebat mai multi, postez aici inca o data detaliile steragtorului de luneta. E cumparat de la AHW.

Coduri si preturi:

- brat stergator (de Touran) 1T0 955 707 C - € 19,90

1t0955707c.jpg

- capac (Polo 2002>2009 ) 6Q6 955 435 D - € 2,30

6q6955435d.jpg

- lama Aerotwin de 34 cm (Polo 2002>2009 Model 9N / 9N2) 6Q6 955 425 A - € 8,95

6q6955425a.jpg

Sper sa va fie de folos.

Modificat de rudolf.s
Link către comentariu

Urmaresc de mult timp topicul tau , dar pana acum nu am zis nimic , asa ca o fac acu :rolleyes: :

In primu rand te felicit pentru masina , arata intr-un SUPER FEL , imi place la nebunie , ai stiut exact cum sa modifici un Variant ca sa iti sara in ochi cand il vezi pe strada .Atentia la detalii a contat mult , lucrurile acestea facand masina mult mai speciala .

In al doilea rand , imi pare rau ca o vinzi , pretul de 10.000 de euro fiind unul bun avand in vedere ca este modificata interior/exterior. Sper ca daca o vinzi sa o ia cineva la fel de pasionat ca tine si sa aprecieze munca pe care ai depus-o pentru a modifica aceasta BORA .

Banuiesc ca daca iti iei TOURAN , o vei modifica si pe accea , nu cred ca te vei putea abtine :blah: .

Multa bafta , si sper sa iti indeplinesti dorinta , oricare ar fi ea .

P.S : Ne tot promiti poze cu interiorul , sunt foarte nerabdator sa il vad .

Link către comentariu

@rulez: Multumesc pentru aprecieri. M-am straduit sa fac masina sa fie diferita si sa fie cat mai aproape de cum vad eu ca ar trebui sa arata o Bora Variant. Evident, as mai avea mult idei, dar dupa 5 ani a sosit momentul sa fac o schimbare. Fii ssigur ca orice alta masina voi avea, va fi modificata. Oricat de putin, dar va fi.

Pozele cu interiorul nu reusesc sa le fac pentru ca nu prea scot masina din garaj iar acolo nu e destula lumina. Daca va uitati am mai pus cateva poze deja, dar totusi, mai fac cateva intr-o zi cu soare.

Pentru ca mi-am adus aminte:

Jantele originale BBS Montreal II care erau vopsite in culoarea masinii, le-am vopsit aici. Vopsitul a costat 150 EUR cu totul. E cam mult, stiu, dar cred ca a meritat. Pacat ca a trebuit sa ma despart de jante dar nu mai aveam loc sa le tin degeaba si pe alea.

Daca tot vorbeam de linkuri si reparatii, cutia am reparat-o la D-nul Willy (Friedrich Wilhem) la s.c. Cutii Automate s.r.l.. Schimbat bloc de valve: 700 EUR din care 600 EUR blocul si 100 EUR manopera. Asta e. La urmatoarea masina schimb SIGUR uleiul in cutie, mai ales ca va fi DSG.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!