Jump to content

BORA Variant TDI Automatic Rave Green


rudolf.s

Postare recomandată

Jantele sunt SMC SV. Cu parere de rau iti spun ca pe 18" nu se fac pentru golf 4. Maxim 7,5x17 ET 35. Iar sa schimbi prinderea nu cred ca are rost dpdv financiar (minim 200€) avand in vedere ca in mod norma una pe 18 este in jur de 320€.

Model identic face si WORK respectiv N2 dar nu cred ca vrei sa vezi cat costa.

Link către comentariu
  • Replies 804
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rudolf.s

    300

  • Circoloco

    36

  • Muale

    34

  • JonDoe2

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc pt info.

V-am spus ca e subiect dureros... :rolleyes:

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Ai putea incerca si Rial Como 17'': 4 jante costa la noi aproximativ 600 euro (inclusiv TVA)

Modificat de Slider2006
Link către comentariu

Mi-au venit (in sfrasit) si stopurile si farurile cu Angel Eyes. Stopurile le-am montat deja dar la faruri voi avea nevoi e de putin ajutor deoarece se da jos bara si e mai complicat putin.

Am facut o poza cu telefonul (deocamdata), asa, ca idee:

myborark9.jpg

Marea mea problema e ca le-am montat luni si marti nu mai lumineaza pozitia pe partea stanga. Acum caut un electricean sa ma rezolve.

Link către comentariu

In sfarsit si pedalele de Audi TT. Parca pedala "moarta" nu se potriveste... Cred ca va trebui sa caut una care sa fie mai "pentru Bora".

(scuzati mizeria din masina... )

img6934iq9.jpg

Si o poza cu stopurile... Apropo: unde gasesc leduri in soclu de bec pentru semnalizare?

img6937no1.jpg

Link către comentariu

astia cu 2 pedale vrem detalii despre pedalele folosite...locatia si pretul achizitiei..montaj..etc. multumim.

vin bine. sper sa vina si la mine la fel. :study:

Link către comentariu

Pedale AUDI TT automatic - 60 EURO de pe ebay.

Montaj: moka in fata blocului. :angry: E f simplu: se da jos pedala de frana si se monteaza cea noua. Are niste margini de cauciuc care intra peste pedala metalica. Acceleratia nu are nimic, se pune pur si simplu cea nou peste.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Upgrade: CHIPTUNING DIM SPORT

Teoretic in jur de 150 CP in total. Poate chiar mai mult.

Suspensia sport H&R 35/35mm e deja la mine. Astept scutul metalic de la Volksman.

Azi montez capacele de oglinzi. Poate revin mai tarziu cu poze.

:vaidecapulmeu:

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am montat suspensia si scutul. Se simte total diferit soseaua cu suspensia noua. Ma bucur ca am ales sa imi montez si scut metalic. Am frecat de cateva ori deja. Noroc ca e un scut foarte "tzeapan". (Thanks to volksman)

Am montat xenoanele. E total altceva. In sfarsit se vede drumul. :) (Thanks codatel)

Iata cateva poze noi cu masina cum arata acum.

img7228lt3.jpg

img7239oe8.jpg

Angel eyes on my Bora

img7187nd2.jpg

LED:

img7194sq5.jpg

Link către comentariu

Super!!!! o poza noaptea fara blitz ceva sa se vada masina din fata se poate oricum arata intr-un fel de nu se poate

Link către comentariu

Ai o masina deosebita si ingrijita. Am vazut-o inca de la Tusnad...

Planurile de viitor sunt f potrivite pt masina ta, ai ales cu gust, felicitari !

Iar despre culoare...fiind f rara, ai un avantaj din start.

Link către comentariu

:)

A disparut folia. Au avut grija cei de la Politia rutiera si RAR. Nu-i nimic, urmeaza folia omologata si cu legea noua nu o ma mai intereseze de ei. :P

Link către comentariu

te-am "remarcat " la Arad saptamina trecuta.

Masina arata "beton&super beton" sin in realitate.

Misto&super misto si super fain.

Multumesc.

M-am timpit,am nevoi urgenta de calmante.:)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

:D

@cristiseven7: Multumesc...

@Caius TM: Sincer, nu stiu sa iti spun. Eu am avut folie montata de mine si NEautorizata. De asta nu o mai am. :D Dar, oricum, eu stau in Bucuresti de un an si ceva asa ca nu prea mai stiu preturile din Arad. Cam 200 EURO autorizat si 200 RON neautorizat. Cred. :D

Link către comentariu

Frumoasa si ingrijita masina. Daca nu ma insel am vazut-o in 4 oct. in zona pietei 1 Mai-Averescu. Cu stopuri gen lexus, stralucitoare ...etc. Stai tot timpul cu carpa pe ea?

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

@SAlex: Nu trebuie sa stai cu carpa pe ele. :hainoroc: Multumesc!

@mmneg: Astept sa imi vina bara sa o montez si apoi sa caut un atelier unde sa imi fac prelungirea din capota.

Chiar asa: unde imi recomandati sa ma duc pentru prelungirea capota? Am nevoie de un tinichigiu foarte bun care sa lucreze bine de tot. Vreau sa faca treaba klumea. Preferabil sa ma usuce de bani... Sa fie un raport bun. Si sa inteleaga ce vreau. :hainoroc:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!