Jump to content

BORA Variant TDI Automatic Rave Green


rudolf.s

Postare recomandată

@Alextz: Am avut o mica "problema" cu o groapa. Acum e pe drum janta noua.

@Inginerul: Capacele sunt plastic. Nu prea am incredere in acele sprayuri.

@homeboy: Te sun cand ajung la Arad sa imi dai detalii. :blink:

Link către comentariu
  • Replies 804
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rudolf.s

    300

  • Circoloco

    36

  • Muale

    34

  • JonDoe2

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am dat azi unu jos special ca sa vad din ce e si-ti pot spune ca la mine sunt din aluminiu integral. In orice caz nu e plastic :blink:

Link către comentariu

@Inginerul: Mi-ar fi fost de folos daca ai fi putut sa imi dai si codul. :blink: Poate mi le comandam.

Link către comentariu

Nu era trecut nici un cod pe el. Sincer cred ca gasesti la dezmembrari. E ceva ce nu se strica si cred ca ar fi chiar ieftin.

Link către comentariu

Nu am inteles eu bine, voi vorbiti despre barile de pe plafon ?

4ndcarshow317tx1.jpg

Nu sunt sigur, dar este posibil sa se potriveasca de la alte modele VAG, care vin cu ele cromate ? ! ? :blink: :) :)

O sa ma uit cu mai mare atentie si va dau de stire. :251:

PS:Poza de mai sus este de pe un site de peste ocean.

Modificat de WNS
Link către comentariu

Din pacate nu am gasit inca model cromat care sa se potriveasca. La Passat e mai lunga.

Bara in sine se poate slefui pt ca e aluminiu. Intrebarea mare e legata de capacele acealea de plastic.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Si a mai trecut ceva timp si trebuia sa mai aducem ceva imbunatatiri la masina. Nu?

Asadar:

- scaune sport cu incalzire

img0049qv3.jpg

- semnalizari aripa (lucas - am vazut ca asa se numesc) cu LED

- capac motor vopsit in culoarea masinii

img0029jz1.jpg

- prelungire capota "Bad Boy Look"

img0043ij2.jpg

img0017yi3.jpg

Mai multe poze urmeaza... :)

Modificat de rudolf.s
Link către comentariu

Good job! :blink: Arata extraordinar! Felicitari! :D

Da te rog mai multe detalii despre asta: semnalizari aripa (lucas - am vazut ca asa se numesc) cu LED

Link către comentariu

te-am vazut ieri pe Viilor, stateai la coloana si ti-am facut semn dar nu stiu daca m-ai vazut...

salutari si pe aceasta cale, foarte frumoasa masina.

Link către comentariu

Imi pare rau daca nu te-am vazur dar... erau multe masini... :(

Multumesc.

Link către comentariu
Intrebarea mare e legata de capacele acealea de plastic.

Capacele nu se potrivesc cu cele de pe Passat ? Eu am vazut acum cateva zile un Passat cu bari pe plafon cromate si din ce am studiat cu privirea asa am avut impresia. Mie mi sau parut cam la fel cu cele de pe golf-ul meu. Poate poti folosi numai capacele de Passat si barile de pe Bora ta.

Pe mine ma bate gandul sa le dau jos ! Cam asa ar arata fara:

029ey2.jpg

Modificat de WNS
Link către comentariu

@WNS: Sa stii ca m-am gandit si eu dar asta ar insemna un alt stil de tuning, ar fi mai degraba un "shaved style" si as scoate si manerele, bandourile... Deocamdata raman la ce am facut. Ma mai gandesc si poate gasesc ceva solutii. :cheers:

Link către comentariu

Zi-mi te rog cum a ramas cu deschiderea capotei dupa ce ai prelungit-o? Mecanismul de inchidere l-ai modificat,mutat cumva? Merci...

Link către comentariu

@Gabi46: Nu am modificat nimic. Totul a ramas cum a fost.

Link către comentariu

Poti sa pui mai multe poze sau sa explici putin cum ai realizat "bad boy look"? Unde ai facut modificarea?

Si chiar ai folosit 2 capote... sau ai una orig. si una modificata?

Mersi anticipat de raspunsuri! Si ... era sa uit "Nice Bora!" ai grija de ea, si de tine!

Link către comentariu

Prelungirea am comandat-o de pe ebay. Surpriza a fost ca am primit 3 bucati de tabla, una dreptunghiulara si doua triunghuri. Ele au fost sudate pe capota, slefuite, kituite si vopsite.

Modificarea s-a realizat la Dog Tuning in Arad.

dsc00366ry7.jpg

dsc00367wj8.jpg

Link către comentariu

Am si eu o intrebare. Vechile semnalizatatoare de pe aripi sunt cumva transparente ? Si daca da nu le vinzi? Eu am unul crapat si mai cunosc pe cineva de pe forum care mi-e si prieten in aceeasi situatie BogdanB.

Fii dragut si lasa-mi un PM :)

Apropo, capacele de la barele de plafon cromate se potrivesc la noi, tot ce ramane de facut este sa afli codul.

Si apropo 2 :). Foaaaaaaaaarte frumoasa masina. Felicitari.

Modificat de Inginerul
Link către comentariu

Semnlizarile sunt promise deja dar daca nu le vrea clientul, sunteti pe lista.

Capacele de la ce se potrivesc? De la Passat? Sau de la careva model Audi?

Link către comentariu

On topic: Rudolf, masina este super, se vede ca ai pus mult suflet si f. multi bani. Insa cu privire la rezultat, din partea mea, JOS PALARIA!!!

Off topic:

Nu stiu ce sa zic referitor la potrivirea Bora->Passat (ma refer la capacelele de la barile de pe plafon).

Va las sa va decideti din poze:

1. bora

2. passat 2003

3. passat 2007

L.E. nu ma uita cu prelungirea, ti-am dat PM sa-mi comanzi si mie :)

post-11233-1189143546_thumb.jpg

post-11233-1189143568_thumb.jpg

post-11233-1189143571_thumb.jpg

Modificat de bamsemad
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!