Jump to content

BORA Variant TDI Automatic Rave Green


rudolf.s

Postare recomandată

icon_thumright.gif.Ai facut un test ,de curios,fara prea multa importanta,se simte la consum ceva in + ?
Link către comentariu
  • Replies 804
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rudolf.s

    300

  • Circoloco

    36

  • Muale

    34

  • JonDoe2

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumoasa masina, tu ai vrut-o combi..sau asa s`a nimerit ? Cat despre rotile astea de iarna, nu sunt totusi cam mari ? :)

Link către comentariu

Multumesc pentru detalii si scuzele de rigoare, Rudolf. Nu stiam ca au fost produse doar pentru Passat Variant. Sarbatori fericite! :)

Link către comentariu

@mabial: Sincer, nu am facut test. Oricum, eu vara am pe 18 cu aceeasi latime. Nu prea mai stau sa calculez.

@Adelin: Daca aruncai o privire prin topic, poate vedeai ca eu am ales SPECIAL combi. Nu am avut si nici nu cred ca voi avea vreodata alt tip de masina decat combi si automata. Eventual un minivan gen Touran.

Nu, nu cred ca sunt prea late rotile de iarna. Daca nu ar fi ok nu s-ar produce anvelope de aceasta dimensiune pentru iarna. Eu am masina de sosele si oras, nu de teren. Pe autostrada e bine cu rotile astea.

@robert03: Crede-ma ca am studiat si eu problema. Din pacate nu e atat de simplu, dar nu e nici imposibil. Am preferat sa investesc banii in alte chestii. Sarbatori fericite si tie!

Modificat de rudolf.s
Link către comentariu

Niste poze "Under construction". Panourile de la fetele de usi sunt la tapiter pentru ca trebuie refacute. Plafonul mai are nevoie de cateva piese care inca nu le-am vopsit.

Janta:

dsc00922resize.jpg

Masina curata:

dsc00925resize.jpg

dsc00926resize.jpg

Interiorul:

dsc00927resize.jpg

dsc00929resizeu.jpg

dsc00930resize.jpg

dsc00931resize.jpg

dsc00933resize.jpg

A inceput procesul de schimbare de lumini. Unitatea de comanda de la Bluetooth se tot dezlipeste si cred ca va zbura. Gurile de aerisire vin schimbate.

dsc00932resize.jpg

Link către comentariu

Pot sa confirm ca masina arata fenomenal cu acele jante.Am fost acolo cand sau montat.Arata ca un dragster :))Oricum a meritat sa stau atata in frig Rudi :))Fara cuvinte.

Link către comentariu

Eu am vopsit si chederele si plafoniera ... la chedere e simplu la plafoniera ta banuiesc ca e mai greu ca ai si trapa , imi place mult cu plafonul negru ...

Link către comentariu

Ce cadouri frumoase de Craciun! :wub: Arata foarte bine.

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Pai chederele se dau jos si au o bucata de material lipita .... bucatile alea le-am vopsit tot cu vopseaua textila cu care am facut si restul materialului textil ...

Plafoniera mea nu e de W8 ca m-am gandit inainte si nu am mai schimbat-o special ca sa o pot face pe a mea ca e mai simpla(pentru plastice eu am folosit lac negru mat)... chiar nu au fost probleme am scos si butoanele si tot ... am cateva poze in topicul masinii mele ... urmeaza sa fac altele mai in detaliu.GL

Link către comentariu

ce e chestia aia ce sta atarnata intr-un fir? nu unde e suportu de telefon, in partea cealalta.

Link către comentariu

Bluetooth andvav86, a spus si mai sus de el ca nu mai sta. Sincer eram sceptic in privinta jantelor datorita spitelor iesite in afara dar dau fff bine. BV. Poate ca pentru anul viitor un gri gun metal ar mai atenua din efectul dat de mizeria care se depune. Chiar si curate cred ca ar arata bine :icon_thumright: Sarbatori fericite

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Foarte frumoasa masina, nu am mai intalnit o Bora mai frumoasa. Am si eu o intrebare: cum este cutia de viteze tiptronic de la vw? Ai avut probleme cu ea? Eu sunt la a doua masina cu transmisie automata si am avut parte numai de probleme. Multa bafta in continuare si cat mai multe modificari la fel de interesante.

Link către comentariu

@catageo: Multumesc! In mod normal nu sunt probleme cu o cutie de viteze. Problema e ca producatorul iti spune sa nu schimbi uleiul niciodata, pt ca e pe viata. Ei bine, nu e pe viata. Cel nu pentru viata de Romania si Bucuresti. Mi-a mi s-au stricat niste valve si am fost nevoit sa schimb tot blocul de valve. 600 EUR blocul + 100 EUR manopera. In rest, nu am avut nicio problema, si am facut deja ceva km cu masina.

Link către comentariu

Exact rudolf.s. si eu ma chinui sa le explic multora ca daca vrei sa te tina cutia sa schimbi uleiul si filtrul, chiar daca VAG nu recomanda decat reinoirea uleiului.

La ei "pe viata" inseamna cat recomanda ca durata de exploatare a autovehiculului.

Link către comentariu

Interiorul e criminal, custom :D...ai terminat si cu fetele de usi ??...

Cand ai timp si chef ne mai poti delecta cu niste poze pentru ca masina e superba acum din toate punctele de vedere :D...

Si una din partea mea...

post-20958-0-21353700-1294837900_thumb.j

Link către comentariu

Da, sunt gata si fetele de usi. As fi vrut si eu sa fie fetele cu verde dar nu mai era destula piele verde si problema e ca nu se mai fabrica acea culoare. :( Scaunele arata bine cu asa multe linii dar eu am preferat sa fie ca originalul. A fost mult de lucru cu scaunele pentru au foarte multe repere. DIn pacate am impresia ca tapiterii au fost putin depasiti de situatie. La masina urmatoare aleg mai atent tapiterii.

O sa fac niste poze dar mai intai trebuie sa o spal. :)

Link către comentariu
  • 1 month later...

E folie...dar pe viitor ma bate gandul sa o vopsesc,la fel si plafonul. ;)

Link către comentariu

mie imi plac stopurile :)

antena vad ca e mai scurta...detaliaza! eu am luat o antena mai scurta din targ (cum este pe opel zafira-modelul asta mi-a ramas in cap) dar are alt tip de surub,mai gros si nu se potriveste.

ce folie ai pe geamuri,ce transparenta? este la fel peste tot? vreau sa pun si eu folie si nu as vrea ceva f f inchis,sa nu mai vad nimic in spate noaptea

Link către comentariu

@Edy_magirescu: Iti recomand sa le vopsesti. Vezi la mine in poze cum arata vopsite. Nu ai topic cu masina? Cu mai multe poze?

@Muale: Si mie imi plac stopurile. :D

Da, antena e mai scurta, si e originala VW de la AHW

Cod: 000 051 849

Pret:

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!