Jump to content

VW Golf5 GTI


SpeedeR

Postare recomandată

tot de pe ecs sunt luate si astea...cel mai ok sati gasesti pe cineva in state sa comande :D

partea buna e ca aveau cod pe ambalaj, ca la piesele originale, plus ca scria produs vw

partea proasta e ca nu stiu unde e cartonasull oe care scria codul :lol:

partea si buna cat si rea e ca facusem niste poze cu telefonu 1a oara dar se vede cam urat

03092007.jpg

si din cate tin minte e 1k1 061 (aici cam vag... litera e M sau H,inclin mai mult spre H) 041 ...

daca gasesc cartonul o sa rezolv misterul :lol:

Link către comentariu
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SpeedeR

    105

  • Bogdan_wrc

    11

  • ryco78

    10

  • Shtrumf2k

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa ma scuzati...dar nu gasesc nici un carton prin camera...cred ca a cazut prada razboiului curateniei :icon_thumright:

dar cine are timp sa treaca pe la o reprezentanta,poate sa verifice...eu trebuie sa trec,dar peste doua saptamani ca o sa plec azi... 550M sau 550H trebuie sa fie acolo...

Link către comentariu

Multumesc mult...chiar nu ma asteptam sa fie cum a fost,la cum trage masina ta...chiar am fost mandru de ea aseara!

Ne mai vedem noi..mai testam :icon_thumright:

Link către comentariu

Am gasit un cod de "GTI Monster Mats": 1K1061550H041 Poate cineva sa confirme?

PS: Cred totusi ca ar putea fi comandate si prin dealer-ul din RO. Iarasi.....poate cineva sa confirme? :)

Link către comentariu

asa...deci e acelasi cod cu cel 'din ceata' pus de mine...Bravo :) ai descifrat codul lui da MonsterMat :D

orice "piesa" se poate comanda...te duci la ei, vreau piesa cu acest cod, platesti avans si astepti..asa am luat ultima revizie la pcv valve

sa pun filmul cu evacuarea...sa nu se piarda pe pagina anterioara :P http://www.youtube.com/watch?v=g6G7yprlTW0&v3

o sa pun un filmulet in care sa se auda mai bine in curand!

Modificat de SpeedeR
Link către comentariu

Salut,

Codul 1K1061550H041 exista in sistem, pretul este de 201 RON fara TVA, am cerut o informare referitor la modul de comanda. Revin cu detalii dupa ce primesc un raspuns.

Link către comentariu

Pentru cei interesati, codul de mai sus este pentru covorase cu gaurile de prindere ovale. Pentru cele cu gauri rotunde, codul e 1K1061550HA041.

Modificat de MotorHead
Link către comentariu

care e diferenta mai exact? pe site-ul ecs nu am vazut asa ceva. masina vine abia peste o luna si ceva si as vrea sa le comand de acum.

Link către comentariu

Nu le comanda inainte, asteapta mai intai sa vezi cum ai gaurile. Scrie si pe site-ul ECS: "For cars with round retainers" si "For cars with oval retainers"

M-am uitat din nou pe ECS, se pare ca m-am inselat cand am scris ca shiping-ul e ~$80 USD. La covorase, shipping-ul este de $198.59 :| Costul shipping-ul este direct proportional cu greutatea coletului.

Modificat de MotorHead
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Deci,intamplator am dat si eu complect altundeva de presurile astea.Normal,lucrind unde lucrez,hop sa le comand.Bad surprize:comanda speciala,min. 30 seturi.Pret "auf anfrage".Cross nu vede codul.Deci,cind o sa vreau sa schimb locul de munca,voi comanda un pachet,pe principiul "loveste si fugi" :( .Ma indoiesc ca voi gasi inca 29 de amatori.Iar pe cele din poza au fost schimbate prinderile.Smart guy.

@-Traian SPA,cum ai reusit sa comanzi doar doua?

Modificat de homeboy
Link către comentariu

Am comandat 2 buc dar acelasi raspuns l-am primit si eu.

Se pot comanda min 30 de buc.

PS: Scuze de intarziere!

Link către comentariu
Am comandat 2 buc dar acelasi raspuns l-am primit si eu.

Se pot comanda min 30 de buc.

PS: Scuze de intarziere!

mai bine incercati un group buy

Link către comentariu

Nu-s 30 de posesori de GTI pe forum,din pacate,si chiar daca ar fi,tot nu ar fi destui platitori.

Modificat de homeboy
Link către comentariu

Cine vrea covorase ' Monster mats' (de pe siteul ecstuning vor fi comandate) sa ma contacteze pana luni,deoarece fac o noua comanda si marti o sa trimit banii in state.Pretul cu tot cu transport pana in RO ar fi de 120$, transportul ajungand in Bucuresti in 3 saptamani de la plata comenzii catre ecs.

Si se poate comanda si altcva, nu doar covorase,asa ca daca vreti ceva de pe siteul http://www.ecstuning.com/ se poate rezolva

Dar luni seara cel tarziu as vrea banii de la doritori,preferabil in $,ca sa usuram platile :D

Si ca tot vorbim de piese pt Gti...nu vrea nimeni suspensie reglabila? :D

Link către comentariu

speeder ma intereseaza pe mine.... trimite-mi un pm sau zi-mi modalitatea prin care sa iti trimit banii pt ca eu sunt din craiova

Link către comentariu

nop,scuze...mai mult ma uitam in jos decat sa ridic privirea si sa vad exemplarele de neanderthalieni prezente acolo...cu o mica intarziere,salut si tie :P

adihno...nu stiu cum sa facem..maine,cel tarziu poimaine ajung sa trimit banii...

saracaa...vroia sa castige ceva la grupa ei ieri :vaidecapulmeu:

SV501897.jpg

Link către comentariu
...Roadrunner...

Clar neanderthalieni... Mai smecher decit cei care erau cocotati pe cruci in cimitir, pentru a vedea mai bine ( imagine groteasca pe ca o s-o postez in curind ) mi s-a parut un nene cocotat pe o schela de fier ("impamintata" bine daca-l tinea) si care se tot agata de firele de curent ce treceau pe deasupra lui... zbierind la alte vietuitoare cum ca rupe firele ca sa-i lase fara net... no comment.

Link către comentariu

si multe multe altele :)

macar am invatat ceva din ziua de ieri...sa mergem doar unde stim sigur ca se tine un eveniment de calitate din mai multe puncte de vedere,care sa aiba si organizatori de calitate

poate ne mai vedem prin oras, am auzit ca a ta e ca a lui zyx si mai vorbim noi,stii tu :)

Modificat de SpeedeR
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!