Jump to content

VW Golf5 GTI


SpeedeR

Postare recomandată

Foarte frumos dar am niste intrebari.Circuli cu folia sau ce ai pus pe faruri sau au fost facute numai pentru 4tuning si acum le-ai facut normal.Daca circuli cu ele asa cat de mult afecteaza la luminatul drumului si c-am ce minusuri ar fi.A doua intrebare este cat te-a ajuns bara fata de la oetinger si daca ti-a venit alta bara sau trebuie modificata cea veche.In rest spor la modificari

Link către comentariu
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SpeedeR

    105

  • Bogdan_wrc

    11

  • ryco78

    10

  • Shtrumf2k

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Initial era doar pt show... eram cam sceptic in privinta ei, dar lumina bate ok prin ea (e folie special pt faruri, care ar trebui sa le si protejeze de pietricele) numai ca nuanta luminii e un pic mai rece acum adica mai albastra...

Am luat Oettinger pentru ca, fata de rieger,abt,etc, schimba toata bara fata si este plastic, nu fibra...Multumesc pentru urari dar cred ca ma opresc aici cu modificarile la motor iar pe plan optic as mai schimba doar stopurile,poate un eleron/capota din carbon si cam atat deoarece la anul ,pe vremea asta, nu cred ca o voi mai avea :lol:

Link către comentariu

sa pun si niste poze mai "reusite" pana apuc sa o scot ,intr'o zi cu soare,la o sesiune foto :)

DSC07141-1.jpg

DSC07326-2.jpg

Link către comentariu

Imi poti trimite un PM cu pretul bari de fata(oettinger) si daca imi poti spune ce folie pentru faruri ai achizitionat si de la ce producator

Link către comentariu

foarte tare masina am vazut-o si eu in trafic este de mare efect ca si folia de pe faruri ....

si mi-ai dat idei cu folia respectiva dar astept sa o vad din nou noaptea sa imi fac o idee cum lumineaza ....

interesant rau look-ul ...

Link către comentariu

Multumesc, zgarieturi nu mai are ea acum pentru ca tocmai a trecut prin prima ei polishare :Driver:

Pentru bara fata sau orice de la Oettinger vorbeste cu cei de la Mbm iar folia este LaminX si este facuta de 3M

Link către comentariu
Initial era doar pt show... eram cam sceptic in privinta ei, dar lumina bate ok prin ea (e folie special pt faruri, care ar trebui sa le si protejeze de pietricele) numai ca nuanta luminii e un pic mai rece acum adica mai albastra...

Am luat Oettinger pentru ca, fata de rieger,abt,etc, schimba toata bara fata si este plastic, nu fibra...Multumesc pentru urari dar cred ca ma opresc aici cu modificarile la motor iar pe plan optic as mai schimba doar stopurile,poate un eleron/capota din carbon si cam atat deoarece la anul ,pe vremea asta, nu cred ca o voi mai avea :Driver:

ce masina vine la anul pe vremea asta ???? :P

Link către comentariu

Am vazut cum se pune folia aia si io nu m-as baga singur. Unde ai pus-o tu? Este de mare efect dah... tu ai rude la polina? Cum de mai ai talon de la miscarea asta :RO flag: ?

Modificat de herea_costin
Link către comentariu

Nu imi place sa zic ce masina pana nu este "negru pe alb"..pana atunci,incerc sa fac cumva sa o pot pastra si pe roscata, macar inca un an :)

Da,a fost mult de munca la ea si o spun pentru ca am montatt'o eu cu un prieten.Dar azi,dupa o vizita la ExpertDetailing, am dat'o jos,convins de sfaturile celor care chiar se ocupa cu asa ceva, pentru ca era (evident) cam prost lipita :Driver: imi pare rau,dar voi mai lua in curand,inca un set si il pun la ei,sa iasa ok

poza este pentru COstin :)

post-2133-1207690973_thumb.jpg

Link către comentariu

ptiu...ce accesoriu.... asta de unde l-ai mai luat?:lol:

Link către comentariu
Cred ca este o optiune valabila numai pentru GTI ... :)

la mine nu a venit ... si am mai dat ceva in plus :P

Link către comentariu

Multumesc

hehe...daca era optionala la masina, pun pariu ca mi'ar fi fost furata masina pana acum :tomato:

Weekendul acesta voi fi la Cluj, la Polus center pt tuning show...mai stau un pic prin Buc si am plecat la druum :offtopic:

mai pun o poza cu politia :offtopic: si una cu masina chioara

post-2133-1207903451_thumb.jpg

post-2133-1207903534_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am fost si la Cluj ,dupa un inceput de drum plin de peripetii :angry: si de stat la politie deoarece un idiot cu un X3 s'a gandit el sa se bage pe a mea banda dar era atat de redus mintal incat nu putea aprecia distanta si mi'a sters aripa spate si janta cu bara masinii lui dar asta e...acum tre sa o bag la machiaj :P

Cu ocazia asta, ii pun si ulei nou , deoarece am facut 58mii km si nu a mai fost schimbat de pe la 52 si pentru mine e deja cam multicel :)

pun si cateva poze dp acolo

SV502540.jpg

IMG_0059.jpg

Link către comentariu

Frumoasa foc masina si mai ales optionalul

Daca nu se supara SpeedeR am si eu o poza de la 4tuning days cu Gti-ul sau si mai am si una cu politista dar nu o pun sa nu se supere ca-i poluez topicul(apropo fata e de la mine din Rm.Sarat :angry: )

post-11369-1208891456_thumb.jpg

Modificat de Auras
Link către comentariu

AAAAAAAA :D direct cu shefa ha? Te inteleg pei atunci poti sa renunti si la numarul ala de inmatriculare din fata ca tot iti permiti.

PS. Era la un moment dat un golf 4 cu badboylook si racing stripes albe care mergea fara numar pe fata, ca de... "nu dadea bine cu bara". Ideea e ca, cum vedea un curcan in intersectie se apropia de masina din fata, fara sa exagerez cu nimik, la cativa centrimetrii numa sa nu-l vada. De supersev e vorba. Apropo pe unde o mai fi masinutza aia? ....

Modificat de herea_costin
Link către comentariu

Auras..pune poze dk vrei..nu sunt offtopic :)

Costin...daaa,as vrea eu sau chiar noi toti ca ea sa fie sefa politiei :)

Iar de Sev chiar nu mai stiu nici eu nimic de masinuta...ce tare era la vremea ei :) cu Vypu, primele tdi'uri softate ce erau cam WOW la vremea lor :lol: ce vremuri..iti luai doar amenda de talon pentru k nu aveai numar p fata, folie,etc :lol: oricum, acum sunt si politistii mai ok....bine, ca si eu merg normal prin oras si nu au pentru ce sa ma opreasca, dar in ultima vreme nu mai cauta "nod in papura" pentru orice nimic si pentru asta chiar merita aplauzele mele :)

Link către comentariu

anu trecut stiam ca masina lu Sev ajunsese prin BV.

scuze de OT>

Link către comentariu

apropo te-am vaz in trafic si masina arata senzatie. Tu mereu o tii asa curata?

On Topic. Iti propun 2 x LSD (nu ma intelege gresit :lol: ) . 1 LSD - diferential. 2 LSD - lambo dors. Pentru ca merita. :lol:

Off Topic. Golful lui Sev - da parca l-am vazut in brasov dar cu ceva modificari printre care un stiker pe luneta cu "cocaine delivery 24h/24". Nu e gluma :wacko:

A si sa nu uit. Ma tot uit la masina si parca lipseste ceva. De ce nu ai vopsit si plafonul negru? asta cred ca lipseste.

Modificat de herea_costin
Link către comentariu

Cam da,mai tot timpul cand ies o spal , am si o spalatorie super langa mine si prefer sa trec sa o spal decat sa stea cu bucurii de pasare si noroi pe ea :) praful este inevitabil :icon_thumright:

Da, as vrea ambele Lsd'uri, ba chiar si mai mult, dar nu merita, la anul sper sa o schimb. Cel mult, un LSD pentru ea, pentru usi nu o sa pun never ever pe masina.

Am avut ocazia sa vopsesc si plafonul negru,dar am zis mai bine lasa... Acum 2 ani nu mai prea era nimeni cu capota vopsita, mai ales golf5, si acum toti le vopsesc, pana si dacii am vazut :rolleyes: si am zis lasa, mai scap si de bataia de cap cu negrul si cum se vede jegul/praful/etc pe el :) btw,lipeste numarul pe spate cu banda dublu adeziva 3m... nu mai vibreaza dar daca vei vrea sa il dai jos,iti va lua ceva timp :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!