Jump to content

VW Golf5 GTI


SpeedeR

Postare recomandată

Iti pun dar prin sept..L-am comandat de 2 sapt :icon_thumright:..

Link către comentariu
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SpeedeR

    105

  • Bogdan_wrc

    11

  • ryco78

    10

  • Shtrumf2k

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

eeeee...mai are si Zozu niste timp in care sa se bucure de monopol :icon_thumright:

totusi...sa iti vina cat mai repede :lol:

Link către comentariu

Pai de cand l-am vazut pe el ce prost pleaca cu DSG m-a cam facut sa imi para rau ca mi-am luat cu DSG..Peste tot pe net vad ca DSG pleaca mai bine decat M, numia el pleaca mai prost..Nu stiu ce e cu el..

Link către comentariu

la dsg nu e de baza plecarea, ci schimbarile d treapta...

inainte plecam fix la fel pe a1a cu un dsg...dupa, la a2a,3a,etc sarea cate un pic in fata :icon_thumright:

ontopic...saptamana asta trebuie sa duc roscata la cosmetica, sa ii umfle aripile un pic si cred ca ar fi cam singura mai umflata in 'parti' :)

Link către comentariu

ontopic...saptamana asta trebuie sa duc roscata la cosmetica, sa ii umfle aripile un pic si cred ca ar fi cam singura mai umflata in 'parti' :icon_thumright:

cine iti umfla "roskata" calculeaza ceva la aerodinamica sau o face strict pt aspect ?????

Link către comentariu

uiti ca traim in Romania si chiar daca ai vrea nu prea ai avea cum sa calculezi cum curg mai bine curentii pe masina si ca ,pe langa asta, nu am auzit pe nimeni sa se gandeasca la asta!? :icon_thumright:

o fac sa nu se mai frece cauciucurile d aripi fara sa fiu nevoit sa o inalt mai mult din suspensii...despre aspect, nu stiu cum si cat de bine o sa dea aripile umflate pe ea...sper ca bine :))

Link către comentariu
Pai de cand l-am vazut pe el ce prost pleaca cu DSG m-a cam facut sa imi para rau ca mi-am luat cu DSG..Peste tot pe net vad ca DSG pleaca mai bine decat M, numia el pleaca mai prost..Nu stiu ce e cu el..

daca nu stie sa o puna in launch control, pleaca ca o masina automata adica de la 1000 rpm adica "sub turbo" adica mai prost decit una manuala care este tinuta la 2000 - 2500 rpm unde este "in turbo"

daca pleaca cu launch control, pleaca mai bine decit manual

Link către comentariu
uiti ca traim in Romania si chiar daca ai vrea nu prea ai avea cum sa calculezi cum curg mai bine curentii pe masina si ca ,pe langa asta, nu am auzit pe nimeni sa se gandeasca la asta!? :icon_thumright:

o fac sa nu se mai frece cauciucurile d aripi fara sa fiu nevoit sa o inalt mai mult din suspensii...despre aspect, nu stiu cum si cat de bine o sa dea aripile umflate pe ea...sper ca bine :))

pai asta ma gandeam si eu k la noi nu exista asa ceva . oricum bafta , sunt curios cum o sa iasa .

PS: stie careva care e pretul la cat-back milltek ??? aia cu iesiri gen Mk4 r32 ???????

Link către comentariu

asta e :icon_thumright: pleaca cu tot cu launch control.. si cu esp pus ca asa zice ca pleaca mai bine,desi eu nu cred ca poti pleca bine cu esp nici de pe loc, nici din mers

eu mam dat cu dsg'uri si cel mai tare pana acum, care stia sa plece, (ambele masini stock) pleaca odata cu mine, si pe masura ce schimbam vitezele se duce in fata cate un pic :))

LE: la catback e cam 600-700 euro...quad, adica 4 iesiri

Modificat de SpeedeR
Link către comentariu

Foarte frumoasa masina ta... :icon_thumright:

Daca nu sunt foarte indiscret imi permit sa te intreb cam cat te-a ajuns toata investitia...? :))

Link către comentariu
daca pleaca cu launch control, pleaca mai bine decit manual

Povesti Mihai, povesti...

Link către comentariu
Povesti Mihai, povesti...

pleak la fel . doar in mers recupereaza .

Link către comentariu
asta e :D pleaca cu tot cu launch control.. si cu esp pus ca asa zice ca pleaca mai bine,desi eu nu cred ca poti pleca bine cu esp nici de pe loc, nici din mers

eu mam dat cu dsg'uri si cel mai tare pana acum, care stia sa plece, (ambele masini stock) pleaca odata cu mine, si pe masura ce schimbam vitezele se duce in fata cate un pic :D

LE: la catback e cam 600-700 euro...quad, adica 4 iesiri

Cu esp on mai bine... no way. Tu cam din ce turatie pleci, faci cluch dump sau pleci ridicandul pe masura ce masina se misca sa nu rupa aderenta prea rau?

Cat back ul nu pare scump si ma gandesc ca unul normal, nu quad, ar fi putin mai ieftin. Asta e pretul de la noi sau atat e in vest?

Link către comentariu
robertrobert

@SpeedeR: Da la MBM am comandat jantele...da am deja o problema cu ele....cele din spate imi ating uneori la gropi mai adanci sau la denivelari...pe spate. Ai si tu problema asta? daca da cum o rezolvi? Pe fata nu am probleme cu ele nu ating deloc doar pe spate.

Link către comentariu

tiau venit kam repede :( sa le stapanesti sanatos..de ce nu leai luat pe alb din prima? :)

am vazut ca e cam inalta...eu ce sa mai zic? =)) singura optiune e sa iei o suspensie mai rigida ca sa nu mai se lase atat astfel incat sa atinga... sau schimbale cu et de 50 si pe spate...

uitate la mine cam cat e distanta la rotile din spate si vezi de ce zic suspensie sport ;)

post-2133-1183915944_thumb.jpg

Link către comentariu
robertrobert

Am avut noroc ca era o masina de a lui boby in germania care lua piese si exact atunci m-am hotarat sa-mi cumpar jante si au venit pe accelasi transport. Nu am luat alb din prima ca doar culoarea asta o aveau pe stoc si am zis sa le iau asa sa vad cum dau pe masina si eventual dupaia le vopsesc. La tine e incredibil de mica distanta!!! Nu ai probleme deloc? Chiar nu iti atinge? Ce Et ai pe sptae si ce latime au jantele tot 8.5J cum am io?

Link către comentariu

dap...pe spate kam atinge in aripa la curbe luate tare si unele denivelari...

pe spate tot 35... trebuiau sa imi vina toate 50 dar una a venit pe 5x110 si una pe et 35 :P si dupa a venit cea cu alta distanta cu et 50 si am avut norocul asta cu duba langa oettinger si peste 3 zile era cu et35 5x112 :) abia atunci am putut sa ma bucur d ele...pakat ca intre prima si ultima "sosire" a jantelor au trecut cam 3 luni :D

acum trebuie sa o faci mai dura altfel o sa rozi cauciucurile pe spate...vezi daca mergi la un drum lung si ii dai pe curbe,cum se aduna cauciucul pe aripi :angry:

oricum...suspensia sport e cea mai buna varianta ;)

Link către comentariu
robertrobert

Mersi ptr informatii. O sa astept pana se intoarce bobby din vacanta si o sa vb cu el sa vad dac se poate sa-mi comanda alte jante pe spate care sa nu iasa asa mult afara ca bani de o suspenise sport nu mai am momentan...

Link către comentariu

Nu ai pentru ce :P daca vrei sa le schimbi cu unele cu et50 ai grija sa nu se zgarie,chiar si un pic..

cu prima janta care a venit pe 5x110 au fost niste probleme cica la transportul pana la ei si sa zgariat un pic si dupa , la cea cu et50 nu au vrut sa o schimbe pe moca decat atunci cand a ajuns in stare perfecta la ei...

offtopic...cand se intoarce? :)

Cat? Cat? Top speed ? Cum a fost aseara?

Curiosule :P a fost interesant,consum bun pentru cum am mers...iar cu top speed,la fel ca si tine :P

Sarna Bogdan...si a ta e super :P

Modificat de SpeedeR
Link către comentariu
robertrobert

Cred k vineri se intoarce. O sa vb cu el si o sa-i explic...plus ca el a zis sa le comande asa ca nu o sa atinga nu io am vrut asa. io am zis ok daca esti sigur ca nu ating comanda-le asa.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!