Jump to content

VW Golf5 GTI


SpeedeR

Postare recomandată

oau..se pare nu am mai trecut d cva timp p aici

a venit si spoileru spate, iam pus incaltarile originale pentru ca am avut o problema cu o janta din cele noi :lol:

acum vreau sa imi schimb suspensia, sa imi iau una mai buna, reglabila si in duritate..mam decis la bilstein pss9...numai ca e cam scumpa si trebuie neaparat sa vand suspensia actuala

daca stiti pe cineva care vrea o suspensie pt gti,nu stiu daca se potriveste si la restul golfurilor, (weitec reglabila in inaltime , ca si noua) raman dator

http://vwforum.ro/index.php?showtopic=28898 topicul suspensiei

mai revin cu poze :lol:

post-2133-1180472848_thumb.jpg

Link către comentariu
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SpeedeR

    105

  • Bogdan_wrc

    11

  • ryco78

    10

  • Shtrumf2k

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

foarte frumoasa. de la cap la coada. daca maine m-as duce sa imi iau o masina noua, cu siguranta as alege gti-ul. :lol:

Link către comentariu

senzatie masina, imi place mult kitul asta, este cel mai frumos kit exterior de golf

p.s. ai probleme cu folia....devii neglijent :beerchug: :beerchug:

Link către comentariu

azi mam dus sa o schimb, numai k nu mai aveau nuanta cea mai inchisa...astept sa aduca sa o schimb :) maine cica imi vine si janta ratacita

dupa, urmatoarea grija e sa iau pss9, apoi sa vedem ce kit mai punem... ca tot iese din garantie :ph34r: :Driver:

Multumesc pentru complimente

post-2133-1180534784_thumb.jpg

Link către comentariu

foarte frumoasa! am vazut-o si live.

o singura obiectie, la bara fata nu ai ce sa ii faci sa cada mai bine fata de aripa?

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina, felicitari pt ce i-ai facut. Arata excelent.

PS: Nu cumva tu mai parchezi masina pe langa ambasada Macedoniei? Poate ma insel, dar e un GTi foarte asemenator in zona. Mereu stau si-l admir cand e parcat acolo. :Driver:

Link către comentariu

Lile.. asa vine kitul... nici mie nu prea imi place, dar asta e :P

Tudor...ambasada Macedoniei e aia de pe Eminescu nu? ca o mai parchez pe acolo uneori

Multumesc pentru complimente dar inca nu e gata cu totul la exterior, mai trebuie sa vina cate ceva:)

am mai observat ca fuge mai rau un pic,ajutata probabil de suspensie si de evacuarea catback... am facut typeR nou,TypeR vechi (neam dat d vreo 5ori), sa tinut f aproape de o cupra noua :P

post-2133-1180603200_thumb.jpg

post-2133-1180603396_thumb.jpg

post-2133-1180604371_thumb.jpg

Link către comentariu

Numarul de inmatriculare din fata e legal? Adica il folosesti tot timpul sau numai la poze/curse?

Link către comentariu

da, cat se poate de legal... e facut de ei la udriste, are "hologramele" cu RO in el , numai ca la spalatorie ,intro zi insorita, a zburat stickerul cu RO de pe el :P

Link către comentariu

Da acolo e, inseamna ca tu erai. Frumoasa masina, in "persoana" e altceva decat in poze. Mai trec pe langa ea, ii fac cu ochiu, ea se face ca nu ma vede... asta e! :P

Spor in continuare! :P

Link către comentariu

Merci :) mai trec pe acolo cand am treaba in zona, acum e nasol cu parcatu din cauza alora care construiesc si mai trebuie sa ocupe si toata strada :D

Link către comentariu

am si eu o mica intrebare: tie iti tremura farurile cand dai ingropi? ma refer la faza scurta.merci.

Link către comentariu

nu ai pt ce :D

cum adica sa imi tremure? nu...doar se inclina odata cu masina daca e un sant/groapa...dar de tremurat nu...poate daca nu ar fi fixate bine nu?

btw...acu am si jantele pe ea si pot zice ca a meritat asteptarea :D

Link către comentariu

te-au oprit pana acum pentru placuta cu numarul de inmatriculare de pe fata? ce ai zis ca sa iti faci formatul ala?

Link către comentariu

si daca ma opreau nu aveau ce sa faca :D e placuta facuta legal, la ei, tot ce trebuie... de facut, nu se face usor

singura faza e ca a cazut stickerul cu RO..dar nu e vina mea ca le lipesc cu aracet probabil :D

Link către comentariu
Razvan Gavan

Pai spune-ne si noua cum facem placute d-alea ca si pe mine ma incurca cel normal.

Link către comentariu

eu nu stiu...fiecare se descurca cum poate

scz..altcumva nu am cum :(

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

weekendul asta am tras o fuga cu ea pana la oradea, unde din pacate nu mam putut trezi la timp pt a ma inscrie la tuning show sa vad ce poate :P

oricum..drumul a fost tare..pacat ca am observat necesitatea de a o inalta un pic, atinge in aripa mai ales pe spate la curbe luate tare ;)

ieri am tras o fuga pana la ploiesti,unde a suferit un update de soft... acum nu am testat sa vad daca updateul consta in alta harta sau doar unele buguri, dar eu tot sper sa imi fi pus din greseala un soft de gti 30edition :D

acum niste poze :

ab5875b1.jpg

a8aa329f.jpg

d8051552.jpg

9ff10e1d.jpg

4-1.jpg

Modificat de SpeedeR
Link către comentariu

incearca sa ii faci geometria, si mie imi atingea si pe spate si pe fata. i-am facut geometria ca la r32 si nu mai atinge pe spate, iar pe fata atingea in surubul care prinde contra-aripa, aici a fost mai complicat :rolleyes: am strambat cu mana suportul in care se tinea surubul.

Link către comentariu
ieri am tras o fuga pana la ploiesti,

ai noroc ca nu am numere...:lol: inca

Link către comentariu
incearca sa ii faci geometria, si mie imi atingea si pe spate si pe fata. i-am facut geometria ca la r32 si nu mai atinge pe spate, iar pe fata atingea in surubul care prinde contra-aripa, aici a fost mai complicat :icon_thumright: am strambat cu mana suportul in care se tinea surubul.

la autosoft? si mie a vrut sa o faca tot ca la R32, dar difera in primul rand tractiunea si la insistentele mele a facut pt golf cu suspensie sport aftermarket cica..

probabil o sa o mai umflu un pic sau o mai inalt din suspensie p spate...

pe fata scoate surubul ala..asa am vazut ca se face

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
robertrobert

Frumoasa foc masina! Felicitari! E cam cel mai frumos GTI dupa parerea mea. Am si eu o intrebeare jantele sunt Oettinger typer RE pe 18" nu? Daca da esti multumit de ele ca mi-am comandat si eu un set azi si as vrea sa stiu ce parere ai espre ele.

Link către comentariu

Ce masina frumoasa ai :P :) :icon_thumright:

Link către comentariu

Superba masinuta numai plusuri de la mine.Cat despre numere au ce sa-ti faca pentru ca e nr de motocicleta si se ia talonul pentru ele nu conteaza ca sunt facute de ei

Link către comentariu
Frumoasa foc masina! Felicitari! E cam cel mai frumos GTI dupa parerea mea. Am si eu o intrebeare jantele sunt Oettinger typer RE pe 18" nu? Daca da esti multumit de ele ca mi-am comandat si eu un set azi si as vrea sa stiu ce parere ai espre ele.

Multumesc :) pai nu am ce sa zic...imi plac pt ca sunt in 5 spite si au buza discreta, asta a fost motivul pt care am decis sa le iau...nu prea sunt asa rezistente ca cele stock, deja leam indreptat d vreo 4 ori pana acum :D in rest, sunt ok

la mbm tuning leai comandat?

Ce masina frumoasa ai :) :) :icon_thumright:

Merci la fel :P nu stiam ca tiai luat si un gti...sa il stapanesti sanatos ;)

nu ne pui poze cu el? :P

Superba masinuta numai plusuri de la mine.Cat despre numere au ce sa-ti faca pentru ca e nr de motocicleta si se ia talonul pentru ele nu conteaza ca sunt facute de ei

Multumesc... dar nu spune ca nu ai voie numar d motocicleta p masina... am mai vazut numere d genul...+ ca in 'carte' scrie ca numarul sa fie in conformitate cu normele lor si sa fie pus la loc vizibil...ideea e sa il vada ei... treaba aiurea e ca mii sa dezlipit stickerul cu RO de pe numar,ca deh,calitate de RO ;)

in alta ordine de idei... trebuie sa pun pe roscata un scut de metal ,ca sa nu mai umble cu dedesupturile dezgolite pe strazile noastre super bune, si strut bar pe fata...dar eu de scut sunt f fericit :lol:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!