Jump to content

Octavia 3 - componente aftermarket, chip tuning, intretinere...etc


barqqsanu
 Share

Postare recomandată

Nu desfaci nimic, pur si simplu o pui peste - daca vreti va fac niste poze si le trimit pe prv sau email - a mea e cu red stitch...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta nu prea inteleg, cum sta prinsa pe dedesubt ? Ti-as ramane dator daca ai putea face cateva poze, multumesc foarte mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E ca o soseta :) fac poze si le urc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper sa se inteleaga de aici

 

 

 

 

post-34458-0-37099500-1437578642_thumb.j

post-34458-0-53816300-1437578779_thumb.j

post-34458-0-94445200-1437578784_thumb.j

post-34458-0-78051300-1437578788_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti  multumesc foarte mult pentru efort ! Arata bine si mai ales este important ca nu trebuie desfacut nimic, asa cum solicita "croitorii".

 

Multumesc inca o data ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu multa placere - vreau doar sa mentionez ca e piele ecologica, artificiala, nu este piele naturala. Momentan nu am avut probleme cu ea, o am din Martie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acuma ca vad poze live, ma bate gandul la acelasi accesoriu, ar fi numai bine acelasi "feeling" la ambele coate la drum lung :P

 

presupun ca nu ai probleme cu transpiratul cotului acuma cu ea, sau ?

 

Mersi :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, eu personal nu am probleme cu transpiratia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am interior bej cu piele eco pe cotiera si fata de usa, pe caldurile astea transpiri ca dracu daca tii mana pe ele, nu recomand.

Modificat de mariusd4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astăzi am facut revizia la Avia Pantelimon.

Masina : Octavia 3, 2.0 TDI, 4x4, DSG.

Kilometraj 21500. Nu se aprinsese becul de revizie dar nu am vrut sa astept pana la 30000. Mi se pare mult pt. România.

M au lăsat sa aduc eu filtrele care m au costat 230 lei. Nu le am luat de la ei pt ca nu vreau Mann. Cost revizie 730 lei cu ulei original .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ulei de la butoi sau de la bidon si ce marca ? Ai avut si promotia aia cu 100 de lei reducere ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ulei Original VAG Long Life 3 la bidoane de 1L. Sigilate.

Fara promoție ca am mai fost pe la ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. Consider ca ai procedat bine cu totul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Norman: nu am observat daca ai primit sau nu raspuns pana acuma, referitor la "hood-dampers"

 

Ghid de "instalare" gasesti si la DIY video de la cei de pe superskoda. Iti va fi compatibila, sa te uiti doar daca detii sau nu "active hood", inainte de lansare ;)

 

Spor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O3 a avut Active Hood doar vreo 2-3 luni de la introducerea modelului, pe urmă renunțându-se la ea. În România am mari bănuieli că nu a ajuns nicio mașină cu echiparea asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact aici sunt nedumerit, Active Hood (capacelul acela negru, nu-i asa?) nu se vede in video-ul de montare de pe superskoda. Nici eu nu-l am la masina ridicata in urma cu 6 saptamani, la mine arata ca in video. Nu inteleg de ce se spune ca se poate monta accesoriul doar pe masinile care au Active Hood.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine a zis că se poate monta doar la cele cu active hood?

La comanda de pe superskoda va trebui însă să bifezi că nu ai, altfel poate primești alt set de telescoape...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Superskoda ai de ales între cele două, dar cum tu nu ai active hood trebuie să fii atent ce comanzi. Asta era ideea. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnilor, m-ati luminat :D si va multumesc   :icon_thumleft:

 

Acum, revin cu intrebarea privind spatiile / sertarele de depozitare de sub scaunele din fata: le-a comandat cineva, sunt greu de montat, cam ce spatiu se castiga ? 

Modificat de Norman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina mea a venit fara sertar sub scaunul pasager, dar cu suport de vesta in loc. Am comentat la importator, si mi-au trimis un sertar pe care mi l-a montat ulterior dealerul, gratis. Acolo tin mapa cu actele. E foarte OK.

Sub scaunul soferului am ramas cu suportul de vesta, pe care eu il consider bun de nimic.

Modificat de AdiG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zii si noua la care importator ai comentat.

Ma intereseaza si pe mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unicul importator al grupului VAG in Romania.. Porsche Romania

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si-a cumparat cineva covorase din cauciuc bej pt O3  hatch?

 

pe net nu am gasit decat din mocheta dar cred ca se murdaresc repede si se curata foarte greu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca exista covorase de cauciuc bej.

Dar personal, nu cred ca s-ar intretine foarte usor... da, le speli usor si nu se imbacsesc, dar praful si talpa incaltamintei tot urme negre vor lasa, si in timp se vor innegri. Cand afirm asta ma gandesc la toate plasticele deschise la culoare cu care intram in contact si pe care nu le calcam in picioare, la propriu. :)

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, cred ca se intretin mai greu ca cele negre dar imi asum:), am vazut ca pana la modelul din 2010 exista, ma  gandeam poate au scos si pt modelul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!