Jump to content

Octavia 3 - componente aftermarket, chip tuning, intretinere...etc


barqqsanu
 Share

Postare recomandată

Daca au existat pe O2, si n-au aparut inca pe O3, cu siguranta vor apare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare comanda vocală pe Bolero se poate activa ulterior? Stiu ca mai mult încurcă dar totusi as fi interesat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate intereseaza pe cineva... Eu mi-am luat un sertaras care practic etajeaza spatiul fin cotiera. Destul de ieftin de pe Aliexpress. E destul de ok ca si potrivire, functionalitate si calitate, pt pretul destul de mic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci. Am mai comandat si eu cate ceva de pe site. Ma bag si la asta. Pare ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Eu sunt multumit de el. Am mai pus pe contur ceva moale sa nu vina plastic pe plastic, sa nu zdrangane, si vine la fix. Am mai luat si eu niste dracovenii de plastic de protectie balamale, si vin bine si alea, se clipseaza bine... In fine cumpar mereu. Mai rau e cand mergi sa le ridici de la posta, cate unul cate unul, cum ajung...si programul pt ele, avand vama...e cam strans.

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat si eu pentru balamale si husa cheie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa, si husa neagra de silicon. Ma batea gandul si la fosforescenta. Leduri astept sa imi mai vina... Au mai mukte dracii, dar nici sa incarci masina aiurea. Ma uit sa fie de bun gust. Sertarul asta e must have.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu trebuie inlocuit si computerul? inclin sa cred ca "some cases" = "all cases"

"In some cases you will need to replace the CECM on the vehicle when retrofitting to a vehicle with halogen lights."

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scop informativ: superskoda are 20% reduceri in perioada 14.8-17.8 - enjoy ;)

 

 

later edit: am reusit sa primesc confirmarea unui retrofit pentru smartgate, insa inca nu am reusit sa gasesc o persoana care sa imi confirme functionalitatea aplicatiei Skoda-Motorsound - si nu cer informatiile oficiale, ci un hands-on review sau un link unde scrie cum functioneaza din partea unui "utilizator" :(

 

Daca stie cineva aici ceva mai mult decat mine - nu descriile din Appstore (fie Google fie iOs) sau de pe site-ul skoda - apreciiez un link sau PM, mersi!

 

2nd edit: inclusiv pe o fabia cu smartgate din fabrica nu au reusit aparent reproducerea sunetului in boxe in reprezentanta - nu cunosc modelul telefonului sau mai multe detalii, va trebui poate sa ma deplasez si eu pana acolo - un pic mai dificil, peste 150km de Cluj :(

Modificat de ToniM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ToniM

 

Smartgate nu este acelasi lucru cu Smartlink.

 

 

Smart gate iti da doar cateva informatii despre masina, gasesti pe youtube mai multe detalii si filmulete plus o gramada de aplicatii pe ios sau android  care arata diferit insa iti dau cam aceleasi detalii.

 

de aceea smartgate nu te ajuta sa reproduci sunetul din telefon, e cu totul diferit de smartlink

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre SmartGate am si scris...si da, masina pe care a fost testata avea smartgate....

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.skodaauto.motorsound&hl=de

 

https://itunes.apple.com/de/app/skoda-motorsound/id960980184?mt=8

 

Cu ce am scris mai sus diferit sau am gresit ?

 

PS: Aplicatia se numeste Skoda MotorSound

 

PPS: Nu am scris nimica de SmartLink - care nu este posibil ca retro-fit pe Octavia 3, SmartGate este, apare in catalogul de accesorii si pe Romania ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aa, ok, nu intelegeam referirea la boxe, ca nu prea are legatura cu boxele masinii din ce am inteles.

 

ca si aplicatii mai sunt MFA pro 3 sau Drive ambele de la skoda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@the_andy16: în descrierea aplicației scrie exact că face enchansment la sunet de motor prin boxele mașinii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rog ajutor:

 

O3 versiunea 1.4 TSI 150 c.p. Euro 6, care model este: cu A5 sau A7, asa cum solicita sa se precizeze pe Aliexpress ? 

 

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este același, cel puțin eu am comandat și căutat și a5 și a7

Happy shopping, te pot ajuta, dacă crezi că am cu ce, și prin pm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos Toni, am comandat deja niste maruntisuri, sa testez cum merge  :D

 

La nevoie, te solicit, 10x again  :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit si eu o gramada de nebuinii interesante pe aliexpress, ma gandeam chiar sa iau pragurile de acolo caci  la reprezentanta sunt 324 ron, ce parere aveti?

Azi a sosit si la mine masina, maine deja primul drum mai lung:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

malinici, singura chestia pe care am intampinato la reprezentanta(Galati) dupa ce mi-au montat senzori spate OEM(luati de pe superskoda), nu au reusit sa ii codeze sa se vada pe display. S-au chinuit vreo 5-6 ore si in final au zis ca este problema de la senzori, ca la modelele astea noi nu o sa mai mearga :D. Dar un schimb de email cu cei de la superskoda mi-au dat restul de codare si am terminat eu codarea.

salut doggy, imi pti spune cat te-au costat senzorii si manopera?

 

 

eu am pe spate dar regret a nu am pus si pe fata, m-am zgarcit:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mai tin minte, dar daca vrei exact o sa caut sa ma uit. Oricum tin minte ca m-a ajuns cu tot cu tot(senzori/transport/montaj/codat) mai mult cu 50E fata daca ii luam din fabrica(exact cat costau in configurator).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

erau 300 euro in configurator:D ar fi deci 350.

 

 

sa caut pe superskoda nu?

 

tu ai pus si pe fata?

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este mult 350 EUR doar pentru senzori spate. Eu mi-am pus si fata si spate cu putin mai mult (bineinteles fara manopera) si cu tot cu afisaj. Vezi in link-ul cu prezentarea masinii mele din semnatura.

 

In plus am si optiunea de asistent la parcare (PLA 2.0), insa nu am reusit sa o codez inca.

Modificat de Frnm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

interesant, imi poti zice de unde i-ai ahizitionat si la ce pret sa ma astept?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!