Jump to content

3rd Seat Ibiza 6L 1.4 tdi 70cp+


bgd_b92

Postare recomandată

ce bine arata cu stickerele alea pe ea     :icon_thumleft: ...interesant .... au petrecut halloween-ul? :D

Modificat de bls luci
Link către comentariu

Da, mai ales cu alea " danger " de pe bara fata :))

Da, poti vedea pe pagima de facebook oficiala.

Link către comentariu
  • 2 months later...

Rog un admin sa imi modifice titlul topicului in " 3rd Seat Ibiza 6L 1.4 tdi 70cp+ " va rog ;

Pana atunci, mai pun 1-2 poze.

20150102_093209.jpg20150108_201841.jpg

Link către comentariu

Arata frumos masina, insa oglinzile nu prea se potrivesc. Stiu ca ar trebui sa arate ca cele de FR, dar alea sunt mai inchise si au aspect satinat.

 

Mai bine le vopsesti negre si s-ar potrivi cu look-ul dark al masinii. :icon_thumleft:

 

Spor!

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

Multumesc bwlan !

Andrei, daca era o culoare mai deschisa precum cea visinie care am avut-o era ok..dar asa nu ies in evidenta..si mie imi plac :D

20140820_183413.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Consumul meu de iarna, fara menajamente :)

Screenshot_2015_01_31_18_43_04.jpg

Ma poate ajuta si pe mine cineva sa imi spuna cum dau sa imi afiseze consumul de la spritmonitor in semnatura?

Modificat de bgd_b92
Link către comentariu

Mare ? Baieti..a fost alergata pff.. :)) si e si resoftata ; vreo 4-500 km sunt facuti extraurban dar si acolo mers tare ( 130-140 ) si cu accelerari agresive..plus ca eu am 3 km pana la munca deci a mers mult timp si cu motorul rece ; pe un benzinar as fi avut ~ 11-13 media in ritmul asta de mers ; eu sunt super multumit de masina.

Vara la mers normal ia 5.5-6 pe oras :)

Modificat de bgd_b92
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Astazi facem si schimbul de ulei :) avand doar 6-7000 km, filtrele sunt in stare curata, si oricum le schimb eu personal cand este nevoie ;

20150209_171146.jpg

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Vizionaţi „Seat Ibiza 1.4 tdi 70 cp+ (tuned) 0-100” pe YouTube - Seat Ibiza 1.4 tdi 70 cp+ (tuned) 0-100:

0-100 in ~ 10.2 secunde dupa ochiul meu ; fata de 14.8 secunde cat da fabricantul…dupa o resoftare stage 1 eu ma declar super multumit

Modificat de bgd_b92
Link către comentariu

Normal ca din a mea…proaspat facuta acum 15 minute :)) ; 10 secunde e foarte bine, chiar se misca bine pt un trocarici de 1.4 ; mi-a fost cam greu sa o fac perfecta intrucat trebuie sa tin si telefonul si volanul ;

Link către comentariu

Poti sa spui linistit 11.5-12 secunde o masaratoare mai profi.. Trebuia sa treci de 115 kmh pe bord sa fie mai aproape de realitate. La polo 9n3 era mare eroare vitezometrului, peste 10%. Oricum pt. 1.4 e ok :-)

Modificat de Bebeee
Link către comentariu

Yep, trage surprinzator de bine pt un 1.4 tdi ; si cutia este etajata foarte bine ;

Bebe, vorbim si comparam cu ceea ce este pe bord ; pt ca daca ar fi sa compar cu un 1.9 tdi, ma iau tot dupa ceea ce scrie pe bord ; daca tu crezi ca trebuia sa ajung la 120 ca sa am 100…iti respect parerea, ce sa zic ; am mers in tandem cu mai multe masini, pot sa-ti spun ca eroarea pe gps este una normala ca la toate masinile, ~ 2-3 km/h la 100km/h in bord ; in fine, era pura mea curiozitate dupa niste contraziceri cu mai multe persoane…si am zis sa impartasesc si cu voi, ca eu nu prea am gasit filmulete sau pareri ale motoarelor astea dupa resoftare ; daca vroiam sa fac ceva profi, legam telefonul de volan si o rupeam in scarturi si in treapta 2+3 ; pt mine e suficient, nu imi sta in caracter sa omor masina, stiu mai bine ce poate pe drum si imi este suficienta pe oras ;

Modificat de bgd_b92
Link către comentariu

Sa nu exageram si nici nu vreau sa intru in polemici...dar nu te cred ca scartaie si in treapta 3...poate doar sa fie ud asfaltul.

Link către comentariu

Nu cred, poate am exagerat, dar in 2 da ; m-am referit ca nu m-am chinuit sa fac ceva profi, sa storc fiecare milisecunda.

Link către comentariu

Pe circuit e si mai putin relevanta "prima suta" :-)

Nu era repros, spuneam ca la mine la Polo (aceeasi platforma) eroarea la 100kmh pe GPS era cam de 11kmh in plus pe bord. Deci doar la 111kmh pe bord aveam 100 kmh pe GPS. Eroarea o verifici foarte usor cu orice smartphone cu gps :-)

Link către comentariu

Asa cum e, eu am calculat 11 secunde, hai 10.5 cu indulgenta.  Daca mai adougam si eroarea de minim 4km/h din bord, si ca camera nu era chiar in fata acului, ajungem la minim 11.5 secunde, dar tot e bun, nu inteleg de unde ai masurat du 10.2 secunde :) ca e clar ca de la sec 2 la sec 13 sunt 11 secunde ... asta fara sa punem eroarea de ceas si fara sa fie filmarea chiar fata in fata cu acul. :)

 

Iar ruperea aderentei... hai sa fie pe uscat numai tr1 ca se aude clar in film :)))

 

Sa fiu rau si sa zic ca puteai fi la vale.. sa fiu bun sa zic ca poate erai la deal  ???   :))

Modificat de Mumus.
Link către comentariu
  • taz21 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!