Jump to content

Montare tempomat (Cruise control) la O1 aftersale


danutz
 Share

Postare recomandată

Luca_cel_nebun

stie cineva si codul exact de la octavia 2 my2007 pentru kitul de CC?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul este: BEA 600 002

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Luca_cel_nebun
Codul este: BEA 600 002

multam fain hyper. raman dator cu o :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...in afara de dealer si site-ul ala din cehia stie cineva de unde pot sa iau si eu un cc pt o2??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

...de la Augsburg, de la volksman-volksparts...

Comunici codul kitului, dai banii si ...te-ai facut cu un tempomat la punga..ca sa zic asa... :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

sal , pt octavia 1 2002 1,9 tdi 110hp motor asv ce cod are kitul de cc? ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codu pt cablul de comanda al stie careva k am gasit maneta (150 ron )da nu gasesc cablu. ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cumparat tot kitul , 300 ron, cine ma poate ajuta cu montajul sau macar cu activarea?

:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

si eu am kitul vreau sa il montez . unde ma sfatuiti? :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

In Craiova ~5 mil maneta cu montaj cu tot (in toamna) pentru OT.

Modificat de toaderv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

In constanta , la Auto Grup , kit complet 350 Ron + 200 Ron manopera

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am fost in tm la danubius. Mi-a montat tempomat. functioneaza perfect. Daca credeti ca va descurcati la montaj va trebuie totusi activare cu vag-com.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am montat singur un tempomat home made, poza aici: http://vwforum.ro/index.php?s=&amp...st&p=708157 . Din poze o sa vedeti de ce e homemade.

Pentru cine vrea montez in Bucuresti si activez cu Vag-com.

Modificat de al bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Update de pret: La avia motors pantelimon - 420 RON manopera + 275 RON piesa....Deci cam 700 de RON....Mi se pare cam piparata manopera totusi...Ah...sa nu uit cica piesa o au tot timpul pe stoc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Sal

Am montat si eu un tempomat (BEA 4000 002) pe o fabia ,dar nu stiu care pin vine legat la mufa de pe pedala pentru ca in schema care vine la cabluri ei spun sa scot din mufa pinul 2 de culoare albastru/rosu.Nu am pe mufa de la pedala acest fir am pinul 3 gri/rosu.Masina pe care am montat tempomatul este o fabia 1.9tdi de 101 cp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am montat zilele trecute la Avia Pantelimon si m-a costat aprox 430 ron cu totul (maneta, alte accesorii si montaj).

Functioneaza f bine. Un singur dezavantaj: nu se aprinde nici un beculet cand este activ. Nu iti poti da seama decat din pedala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Si nu se poate face nimic sa iti arate in bord ca functioneaza tempomatul . Zilele acestea vreau sa montez si eu unul .

Modificat de gbrl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La golf se aprinde de cand este alimentat. Cu ce ma ajuta ca doar vad daca butonul e pe ON?

Ideal ar fi sa se aprinde doar atunci cand e activ, adica atunci cand are o viteza setata si o mentine.

Modificat de al bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit piesa la http://www.elitecat.cz si zice aici ca ii pentru golf, dar costa numai 160 ron cu tva. Nu se potriveste si la octavia?

post-28399-1215617415_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am montat zilele trecute la Avia Pantelimon si m-a costat aprox 430 ron cu totul (maneta, alte accesorii si montaj).

Functioneaza f bine. Un singur dezavantaj: nu se aprinde nici un beculet cand este activ. Nu iti poti da seama decat din pedala.

Am fost si eu la Avia Pantelimon si costa maneta 285 lei, iar manopera 415 lei. Ai cumva niste relatii pe acolo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit piesa la http://www.elitecat.cz si zice aici ca ii pentru golf, dar costa numai 160 ron cu tva. Nu se potriveste si la octavia?

Maneta aia din poza e de Octavia. cea de golf are 2 butoane pe laterala si cel culisant are doar 2 pozitii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu se poate face nimic sa iti arate in bord ca functioneaza tempomatul . Zilele acestea vreau sa montez si eu unul .

Daca masina are MaxiDot exista martor pentru tempomat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ieri 18.07.2008 am montat tempomat la masina din semnatura la Adria Suceaxa. Operatiunea de montare a durat 1:15 minute. Pret 366 Ron (manopera - 120 RON + piesa - 246 RON )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!