Jump to content

Volkswagen Bora 1.6


DClaudiu

Postare recomandată

Azi am facut itp-ul si totul a fost ok.

Ieri am schimbat bucsele de la bara stabilizatoare, am mers pe lemforder si cureaua de accesorii, continental.

Mai trebuie sa rezolv cand se incalzeste switch-ul de la usa soferului.

Link către comentariu

Curatenia de primavara :mop:

20170313_172741.jpg

20170313_172811.jpg
 

 

In weekend am facut o cheie cu cip la un centru de multiplicat chei auto. Tot facea figuri uneori iar azi a inceput sa faca si mai des ... am dus-o inapoi, mi-au returnat banii si au distrus si cipul in fata mea. M-am lamurit total ca lucrurile ieftine nu sunt tocmai si de calitate.

17237049_1437163699648709_1690016373_o.j

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

seamana foarte bine cu mufa cablului de la cdchanger (sau xcarlink)

Link către comentariu

Posibil sa fi avut cd player, eu cand am luat masina avea un casetofon de golf 3, semn ca bisnitarul de la care am luat masina a mai scos niste bani de pe unele chestii. Masina in mod normal avea si jante de aliaj pe 16. Am luat-o cu niste table strambe si cauciucuri vai de capul lor. Maine o sa trag de el usor sa vad daca e uitat acolo daca nu poate îmi iau inima in dinti si desfac plasticele de la bord.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Iar la doctor ...

18155545_1493618290669916_1198499461_n.j

 

Lipsa colierelor metalice de la burdufele casetei la inlocuirea biletelor = reconditionare caseta directie !!

 

Traiasca Dorel !

Link către comentariu

Dupa orice lucrare se face receptia finala...este si greseala ta pentru neatentie si pe viitor schimba service ul(daca se poate numi asa).

Link către comentariu
  • 2 months later...

184.000 km !

Am facut o mica revizie:

  • Schimb ulei Motul 5w40 8100 - xcess
  • Filtru ulei Mann
  • Filtru aer Knetch
  • Ulei cutie de viteze OE

 

 

Link către comentariu
  • 7 months later...

Incercam sa o mai intinerim usor usor.

28001019_1802731713091904_1925479333_n.j

Mai am de schimbat capacele laterale de la bord (au cateva zgarieturi), capacele de la volan si rama de la clima. Scrumiera nu arata stralucit si era rupta.

 

Pe parte mecanica s-au mai schimbat bucsele de pe fata, flanse si rulmenti amortizoare si pivotii.

Primavara asta vine randul distributiei, dupa doar 20 si ceva de mii km, are deja 5 ani si nu vreau sa am vreo surpriza.

 

Drumuri bune! :)

Link către comentariu

Ai cumparat-o de noua? Si a mea e cam batrana si parca am imbatranit si eu ca sa o reconditionez.

Link către comentariu

Da, este noua.

Scria pe site ca este oem. Are si stanta vw, cod si toate cele, dar e o diferenta intre ele ca si calitate. 

Link către comentariu

Este originala garantat acum nu stiu daca este aia de pe olx care o stiu eu de acum cateva zile la un pret mai mult decat decent...felicitari ca ai vanat cand trebuie...eu am pierdut 100 de lei numai la o cotiera transport plus retur cu scandal inca si  cica in stare buna dar , de fapt un gunoi rupt.La toata urma m am ales cu ceva aftermarket dar este o diferenta de la cer la pamant asta este cert.

Link către comentariu
  • 2 months later...

Mai au cateva zgarieturi, nu sunt impecabile. 

O sa le iau si niste capacele pentru prezoane.

Link către comentariu

Si o poza cu ele pe masina.

31206346_1888046037893804_12281049328931

Ma gandesc sa cumpar si capacele pentru prezoane.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Au venit capacele!

32756140_1911166428915098_83811950711306

 

Din nefericire cu o bucata in minus. O sa mai comand cateva bucati sa am de rezerva in caz de ceva ... 

 

Link către comentariu

Daca doresti am eu destule sa iti completezi sau cel putin sa ai 1+1 de rezerva.

Ai antifurt?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!