Jump to content

Volkswagen Bora 1.6


DClaudiu

Postare recomandată

Arata super bine.Mult mai bine ca si originalul.Imi lasi un PM cu pretul?

Link către comentariu

Vreau si eu pm cu unde si cat. Nu trebuie sa iti para rau de pielea perforata. Arata excelent!

Link către comentariu

O sugestie am si anume cand ai sa ti faci si fusta schimbatorului sa faci un sablon inainte cu dimensiunile(piele neperforata parerea mea)celalalt care l am avut inainte ma incurca cand foloseam R respectiv vitezele 1 si 2 din cauza ca se aduna acolo in gaura surplusul de piele si abia intra...deci cotele trebuie sa fie exacte altfel o sa te chinuie si este pacat.

Poti arunca o privire aicia pentru inspiratie...http://mansonhusaschimbatorvitezevwgolf4mk4.blogspot.ro/ al 2 lea model arata superb.

Modificat de sdR+
Link către comentariu

O sa trimit schimbatorul meu si face exact dupa el. 

Trimit schimbatorul oem, asta ce e pe masina e aftermarket.

La piele fina ma gandeam si eu.

Link către comentariu

Parca e prea deschisa pielea la culoare desi e neagra, cred ca m-am obisnuit prost cu vechiul volan ce a fost revopsit de catre cel de la care am cumparat-o.

Link către comentariu

Am profitat de ziua frumoasa si am curatat masina la exterior cat si la interior.

Las cateva poze : 

14924149_1298626190169128_1147160054_o.j

14937079_1298626253502455_1209421775_n.j

14954527_1298626166835797_623666387_o.jp

14958798_1298626206835793_1281464305_n.j

14975908_1298626243502456_1721924352_o.j


E o masina foarte simpla, fara prea multe dotari, dar care imi ofera o placere maxima cand o conduc.

Astept sa vad schimbatorul oem cum va iesi si apoi il voi pune pe acela. 

Link către comentariu

"In aria "Masina mea" .... sunt strict interzise discutiile referitoare la problemele tehnice."

Ai fi putut spre exemplu sa postezi aici:

Multumesc!
 

 

Link către comentariu

A venit si schimbatorul. Aceeasi poveste ca la volan, pielea la lumina da spre un gri, dar lucrarea de nota 10.

received_1302097506488663.jpg

20161109_123907.jpg

20161109_123821.jpg

Link către comentariu

Nu aveam la indemana ce imi trebuie ca sa il schimb.

Poate mai pe seara o sa il schimb.

Se gasesc coliere ? As pune unul nou, cel vechi nu arata prea ok am tras aiurea de el.

Link către comentariu

Fa ceva cu vopseaua aia cauciucata si rama de climatronic. E pacat sa le lasi asa cu atatea componenete noi si curate imprejur.

Link către comentariu

Vopseaua cauciucata din zona scrumierei nu arata rau, pe ici pe colo mici zgarieturi. Vreau in schimb sa curat vopseaua de la sertar iar in ce priveste rama de clima ma chinui de mult timp si tot intreb pe la colegii ce dezmembreaza dar inca nu am gasit.

Link către comentariu

Poti prinde linistit cu "soricei" sau coliere plastic cum le mai zice la schimbator,strangi cat poti si ramane prins bine.

Cat despre ornamentele din interior,se pot infolia si arata f.bine

Spoiler

uploadfromtaptalk1425813221197.jpg

uploadfromtaptalk1425813166200.jpg

uploadfromtaptalk1425813121890.jpg

uploadfromtaptalk1425813035536.jpg

Poze Mircea T. = VW MK4 Golf  DUB Ed.

 

Link către comentariu

Sau pot da cu un smirghel fin sa se duca vopseaua aia tip carbon si va ramane exact ca in poze.

Doar ca inafara de rama de la clima care e atinsa restul elementelor arata bine si nu as umbla la ele. 

Link către comentariu

Mertia asa ceva ? E 250 de lei ..

Screenshot_20161110_142713.png

 

Ieri am fost si am rezolvat si o problema la suportii de la catalizator care erau rupti, mai exact partea aceea ce venea prinsa de trava.

S-a sudat cu argon cred, nu cu electrozi. 

Link către comentariu

E o "oferta" pe undeva cu plafoniera w8 si asta si nusce cadou cu 500ron

E util doar imprejna si cu un modul  de drl

Link către comentariu

Eu am luat asa ceva de pe ebay, un pic mai ieftin de 250. E foarte util si face treaba buna, chiar daca e chinezarie. Are si trepte de sensibilitate. 

Link către comentariu

Si eu recomand.

Impreuna cu un modul DRL nu mai ai treaba cu aprinsul luminilor.

Link către comentariu

Blocul acela de lumini e cu vreo 100 lei mai ieftin pe aliexpress, stiu caz tot pe o Bora si cu instalatii xenon ( faza scurta + lunga si proiectoare) unde s-a topit blocul de lumini. Nu te poti baza pe ceva din China, eu de de exemplu am luat un tempomat si a tinut cateva luni.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!