Jump to content

Codari VCDS [Passat CC]


Sonny31
 Share

Postare recomandată

Eu ma refer cand sunt in masina si scot cheile din contact se lasa toate geamurile. Sa nu se mai întâmple asta ci sa se lase cand actionezi maneta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se poate decat ceea ca a zis Florin. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg de ce nu exista asa ceva. Mi se pare o prostie fiind singur in masina cand scot cheile din contact sa se lase toate geamurile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce am inlocuit calculatoarele de la usile fata cu unele gen.4 ,la scoaterea cheii din contact coboara doar geamurile de la usile care au fost deschise 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Eu am selectat din bcm sa se deschida doar usa de la sofer(adica se lasa doar geamul de la sofer jos cand deschid masina ),daca mai urca cineva in masina actionez butonul din interior pentru deschidere toate usile (nu se lasa nici un geam jos),iar cand opresc masina se lasa doar geamurile la usile care au fost deschise.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este exact ce am scris mai sus. Se numește deschidere selectiva, aceasta funcție 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am selectat aceasta functie. Cand deschid masina se lasa decat geamul de la sofer. Dar cand scot cheile din contact nu se lasa decat geamul de la sofer, ci se lasa toate. Normal nu ar trebui sa nu se lase niciunul, decat atunci cand actionezi maneta din afara sau din inauntru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 4/13/2019 at 9:56 AM, EEXCALADE said:

Dupa ce am inlocuit calculatoarele de la usile fata cu unele gen.4 ,la scoaterea cheii din contact coboara doar geamurile de la usile care au fost deschise 

La Catalin a mers "combinatia" dar la mine nu. Ne-am chinuit v-o ora dar n-am trecut de incapatanarea masinii :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna

O intrebare am si eu. Se poate coda din vcds sa se deschida ambele usi din fata cand folosesc telecomanda sau sistemul KESSY din maner.

Specific vreau doar pt usile din fata, stiu ca pot pune din telecomanda toate 4 din Convenience menu.

Acuma cand pun mana pe manerul masini se dechide usa la sofer, sau daca pun mana la pasager se deschide aia. Eu as vrea cand pun mana pe manerul masini sa se deschida ambele usi din fata si sofer si pasager. Sau macar sa pot face asta din telecomanda daca nu cu KESSY. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

La passat cc cu bmc pot activa drl  si ch lh pe proiectoare? Nu am reusit doar drl pe scurta sau corneringul din far. Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare baieti. Cum se numeste "codarea" respectiva la CC? Mi-a spus cineva ca vrea ceva semnificativ cu "US Style" la Golf si poza asta a fost data ca referinta. Multumesc anticipat!

Volkswagen-CC-2013-1600-5d.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adica, intrebarea era cum o gasesti in VCDS, banuiesc....?

Golf sunt multe... ce model ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar nu e atat de important "Cum o gasesc". Oricum cel mai probabil (nu sigur) are legatura cu Central Electric, nu? Golf 5 era vorba, US Style; persoana vrea ceva "similar", sa fie farul ca in poza, sa se aprinda becul respectiv, ceva similar cu "Us style" la Golf5. Ma refeream, daca la Golf 5 se numeste "Us Style", la CC cum se numeste? "North American Lights" sau ceva similar (denumirea vreau s-o aflu mai exact)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Știe cumva cineva cum poți coda cu VCDS la CC sa se aprindă odată cu luminile de zi (DRL) și stopurile led din spate?

Caut de 2 zile un răspuns și nu găsesc nicăieri... Nici pe forumurile din afara.:(

Modificat de karlsen
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Cine ma ajuta si pe mine cu Long codyng ptr. Passat cc din 2010?Pe al meu l-am inwbunit si nu mai functioneaza proiectoarele din bara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poți utiliza un LC de la alta mașina, ca îl înnebunești mai departe.... În funcție de opțiunile celeilalte mașini. Trebuie sa corectezi unde ai greșit la tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acolo este marea problema.Nu stiu unde am gresit si cum pot remedia.

 

moderator edit: foloseste functia search

Modificat de Manuel N.
Atentie la quote! Se sanctioneaza! Citeste regulamentul!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare,

am achizitionat de curand un Passat CC si nu reusesc sa conectez telefonul prin bluetooth, nici pt muzica, nici pt apeluri. Sistemul de infotainment este RCD 510 de fabrica. Vechiul proprietar a spus ca in perioada cat a avut telefon cu Android, a functionat fara probleme. Eroarea de incompatibilitate i-a aparut de cand a trecut pe iOS, eu folosind tot iOS. Am cautat un raspuns si pe acest forum, insa si pe altele si se pare ca pe unele masini merge, pe altele nu. Trebuie modificata vreo setare sau e necesara activarea unei functii pt a putea prelua apelurile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce trebui sa am mai exact bifat in Lc ca sa imi functioneze proiectoarele din bara?Sunt originale ale masinii.

Modificat de Manuel N.
Foloseste functia search. Citeste regulamentul!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

18 hours ago, Ink. said:

Salutare,

am achizitionat de curand un Passat CC si nu reusesc sa conectez telefonul prin bluetooth, nici pt muzica, nici pt apeluri. Sistemul de infotainment este RCD 510 de fabrica. Vechiul proprietar a spus ca in perioada cat a avut telefon cu Android, a functionat fara probleme. Eroarea de incompatibilitate i-a aparut de cand a trecut pe iOS, eu folosind tot iOS. Am cautat un raspuns si pe acest forum, insa si pe altele si se pare ca pe unele masini merge, pe altele nu. Trebuie modificata vreo setare sau e necesara activarea unei functii pt a putea prelua apelurile?

ce cod are modulul de telefon de pe masina ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

23 hours ago, Ink. said:

Salutare,

am achizitionat de curand un Passat CC si nu reusesc sa conectez telefonul prin bluetooth, nici pt muzica, nici pt apeluri. Sistemul de infotainment este RCD 510 de fabrica. Vechiul proprietar a spus ca in perioada cat a avut telefon cu Android, a functionat fara probleme. Eroarea de incompatibilitate i-a aparut de cand a trecut pe iOS, eu folosind tot iOS. Am cautat un raspuns si pe acest forum, insa si pe altele si se pare ca pe unele masini merge, pe altele nu. Trebuie modificata vreo setare sau e necesara activarea unei functii pt a putea prelua apelurile?

Daca mașina e mai veche de 2011... Ai un modul cu 5n0...ceea ce însemna că nu lucrează decât cu telefoanele android cu Rsap. Nu ai ce setare sa faci, decât sa schimbi modul cu unul cu 3c8 sau 7p6.... Cost SH în jurul la 150 euro. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai cel cu D funcționează A2DP. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Codari VCDS [Passat CC]
  • 1 month later...

Salutare, la Passat CC 2010

Nu reuseste sa îmi afiseze oil temperature pe MFD

Codul la bord computer este 3C8 920 870

Am activat si in adaptări la instrument Cluster

ESI: Coding of Service Interval Extension (SIE) - TOG. Change the value to "Oil level thermal sensor connected to instrument cluster".

Dar tot nu apare, nici în meniu..

Nu am nici o eroare, in parametrii îmi citeste temperatura uleiului

 

L.E.

a mai incercat cineva sa activeze ca sa se afiseze temperatura la ulei in bord ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!