Jump to content

inlocuire cluster


EaglePk
 Share

Postare recomandată

De "jucat"la eeprom.... nu are cine.. o coduce tata , face maxim 5000 km pe an, stiu ca tot schimba bateriile , mai mult sta.....

Multumesc frumos Florin,

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se mai intampla sa se perimeze eepromurile pe la diverse module, de lalbateriile.salabe, permutari, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

salut,ce implica tranformarea unui cluster alb de diesel in benzina si invers?

doar foliile? ambele clustere sunt de europa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ionut, modificat eeprom, altfel cum crezi ca o sa indice normal turometrul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

de a lungul timpului am probat mai multe ceasuri,la relanti consumul difera...care afisa 0.5 ,care 0.6

se poate face vreo adaptare sa afiseze corect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect ? Se poate face o corectie a consumului intre 85 si 115%....dar asta presupune sa corectam dupa ce am facut de cateva ori plinul si am constatat exact abaterea....si nu sa afiseze cat ne dorim....de regula mai putin....?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e complicat,nu stau acum sa fac plinul sa impart sau sa inmultesc...oricum nu cred ca e diferenta mare de consum de la 0.5 la 0.6 la relanti...sau invers

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai vezi....altfel, cum poti calcula exact cat consuma? Decat verificand fizic, ce se intampla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut...am o problema...am schimbat un cluster rosu albastru pe un b6 2008 cu volan comenzi in 8 butoane cu unul de b7 cod 3AA920870D dar butonul de meniu de pe volan nu funcționează...ca sa pot intra in meniu ptr diversele optiuni sau sa mut diversele optiuni gen radio navigatie sau Mfd trebuie sa tin apasat pe sageata in sus de pe volan...este prima oara cand întâmpin asa ceva...am scos bornele 10 min...am lasat cheia scoasă la fel...nu stiu ce sa i mai fac...

Țin sa precizez....codarile sunt facute corect pe calc de coloana...

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge altfel,  cu volanul vechi. Retrofit la.volanul nou, daca vrei altfel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai am avut 3AA920880A si functionau fara probleme...adica puteam folosi toate butoanele de pe volan ....inclusiv butonul de meniu ptr schimbarea paginilor de pe Mfd

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce sw au acestea, ce sw aveau cele color? 

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele alb negru...sw 0609....cele 2d color 0204

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca un soft mai vechi, la cele albe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum as putea sa schimb softul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu o interfata dedicata....Abrites, Vvdi, etc. Si sa faci rost de un soft compatibil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am abrites...dar de unde fac rost de un soft....asta e problema....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti trebuie eeprom de 3aa...870a...cauti la colegii de pe grupuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa iti caut eu, cand am un pic de timp....daca te grabesti, baga o cautare pe google.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut! Spuneti-mi si mie daca vreau sa pun un 2d pe masina mea din 2010 break diesel la care am ceasuri albe ( 3C0 920 872 G, H03 0305 ) si Can Gateway (3C0 907 530 Q  J533  H13 0172) as putea sa le pun doar 3C8920880 G (sau E) ca sa imi pastreze toate functiile? Si se poate schimba pictograma sa se poata puna break? la mine am vazut ca se poate pune intre break sau berlina cu Vag.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai ceasuri de CC pana in 2009 sau b6 tot asa. Altfel pierzi meniul convenienta....nu e mare pierdere.

Pictograma da, cu modificarea eeprom, acolo unde nu merge cu vcds 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
On 12.01.2018 at 22:56, andrei.toledo a scris:

Le-am schimbat direct. Am schimbat doar folia de la vitezometru pentru ca erau de Anglia. Multumesc pentru ajutor ! 

Salut, unde ai găsit folie de vitezometru in km/h?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut , vreau sa trec si eu de la ceasuri albastre maxidot la ceasuri alb- rosi, Dar daca nu am comenzi pe volan ,pot sa accesez meniul ceasurilor din butonul de pe maneta de la stergatare ? sau se intra in meniu la ceasuri doar de pe volan . ms 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se poate si din maneta de BC.  Se tine apasat lung pe unul dintre butoanele de pe lateral, sus sau jos...si intra in meniul suplimentar 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalinosera

salut.am inlocuit clusterul minidot cu unul maxidot si nu reusesc sa intru in meniul confort de nici o culoare...ce codari mai trebuie facute? asta este seria de sasiu si stiu ca nivelul de echipare este highline:wvwzzz3cz6e227249.tin sa precizez ca am tinut lung apasat pe butoanele sus si jos chiar si peste 10 secunde si nu vrea sa intre in meniul confort sau setari

Modificat de catalinosera
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!