Jump to content

Despre Becuri [Passat CC]


catacam66
 Share

Postare recomandată

Deschiderea portbagajului e stricata deja...:| si asta am observat de cateva zile, uneori se deschidea manual, alteori nu, iar acum se deschide doar din cheie sau de la butonul din portiera!! Acum trebuie sa merg la un mecanic să-mi rezolve partea cu portbagajul?? De unde pot lua acest kit de lămpi si interfața VCDS?? M-am tot uitat aici pe forum si am vazut ca multă lume deține sau împrumuta acest VCDS, am si eu nevoie pt mai multe reglări..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    52

  • Clawoodyou

    26

  • Led It Up

    23

  • EEXCALADE

    19

recomand sa mergi la electrician, ca sa rezolve problema cablajului spate.

 

VCDS si kit lampi - cauta in aria cu anunturi, gasesti tot ce iti trebuie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la lista cu becuri pentru Passat CC, revin cu o erată: am constatat practic că pentru semnalizarea față trebuie bec H21W (soclu BAY9s) și nu bec PY 21W, așa cum mi-a arătat greșit configuratorul folosit.

becuri VW Passat CC.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

TU nu intelegi ca nu e nici-o functie care sa APRINDA farurile cand INCUI masina ?

Am reusit in cele din urma sa fac sa ramana aprinse farurile dupa ce incui masina (Coming Home) pe senzorul de lumina si pe pozitia Auto.

Intrebarea este daca se poate activa la CC CH/LH pe proiectoare ?

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am incercat acum si la mine cu second rear fog light! Nu l-am gasit nicaieri! Si Byte 3 si Byte 4 sunt cu 00! Nu au optiuni de codat pe ei!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On January 11, 2016 at 9:28 PM, Julius_ro said:

Referitor la lista cu becuri pentru Passat CC, revin cu o erată: am constatat practic că pentru semnalizarea față trebuie bec H21W (soclu BAY9s) și nu bec PY 21W, așa cum mi-a arătat greșit configuratorul folosit.

becuri VW Passat CC.pdf

Cum se inlocuieste becul de semnalizare? Se poate desface lampa? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On Saturday, November 07, 2015 at 22:00, andrei_17 a scris:

La mine se aprinde doar stanga,dar cred ca e ceva delgat de soft..am intrebat un prieten cu un cc 2010 cumparat din romania,si se aprinde exact la fel!..

La mine tot in partea stanga se aprinde atat am cc din 2011

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

9 hours ago, Christian.B77 said:

Cum se inlocuieste becul de semnalizare? Se poate desface lampa? 

bec semnalizare fata ? sigur, se schimba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara, se poate pune pe pozitie bec de culoare portocalie? Urc o poza sa vede ti mai exact unde vreau. Multumesc:D

image.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe pozitie sau pe DRL. Intreb deoarece nu pot  vizualiza poza ta. Oricum, bec cu bec se inlocuieste fara nicio problema...important e sa gasesti culoarea care vrei tu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe pozitie, am auzit ca daca schimbi ceva bec si nu este orginal se arde ceva calculator al masinii( nu ma pricep f bine) din auzite doar! De aia mai bine intreb!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ce becuri cu led folositi pentru pozitie? Am schimbat deja doua modele. Dupa un timp cel din partea stanga incepe sa flash-uiasca. Am mai comandat acum de pe ebay alt model sa vad cum se comporta. Orice recomandare e bine venita :)

Astea sunt cele doua modele folosite pana acum:

s-l1600.jpg

s-l1600 (2).jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lambda_dryver

Am schimbat la leduri de m-am plictisit. Cumparat seturi de la ~25 lei/set pana la ~100 lei/set si toate dupa maximum 6-8 luni incep sa dea eroare de Canbus. Le sting, le aprind iar si dispare. Doar primul set m-a tinut putin peste 1 an, dar nu am mai avut norocul asta, se pare...

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc al doilea model, cel cu ledurile lipite direct pe placa. Din cate imi amintesc a mele sunt cu 4 leduri pe fiecare parte. Le am de v-o doi ani si sunt luat de la un coleg de forum. S-a intamplat sa-mi dea si mie eroare dar le-am dat jos si am refacut lipiturile la cele doua rezistente si de atunci n-am mai avut probleme. Banuiesc ca de la caldura, cele doua rezistente se dezlipesc de pe placa si de asta incep sa dea erori. Ideal ar fi sa intariti lipiturile cu un cositor de calitate inainte de a le pune pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, caldura, diferentele de temperatura, etc - le omoara - din pacate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar o sa le iau azi sa ma uit la lipituri si sa le refac daca e cazul. Oricum am comandat altele. Cred ca o sa imi comand naiba 50 de bucati, sa am sa schimb :))

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2/9/2016 at 5:05 PM, Jorjel said:

Am incercat acum si la mine cu second rear fog light! Nu l-am gasit nicaieri! Si Byte 3 si Byte 4 sunt cu 00! Nu au optiuni de codat pe ei!

Salut. Nici la mine nu sunt disponibile.  Cred ca din cauza Bcm-ului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A inlocuit cineva becurile de pozitie spate w16w cu leduri ? Ma enerveaza maxim sa se arda la luna 2 buc...  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Esti sigur ca nu ai vreun scurt ceva? Eu am masina de mai mult de 2 ani si in afara de alea de cornering nu s-a ars nimic pana acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer nu cred. Cum pot verifica asta? La o scanare nu mi-a dat nici o eroare. Ciudat e ca se ard pe rand nu tot acelasi bec

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu schimbam cate unul pe saptamana pana am nimerit unele bune care tin de aproximativ un an (vorbesc de becuri normale).

 

Clawoodyou, multumesc, maine dimineata verific. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce firma de becuri ai pus tu de rezista? Singura chestie ce am observat este ca soclurile de la becuri, incep sa se topeasca de la caldura becurilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu ce firma, scuze. 

La problema cu farurile. Am ridicat masina si pare ok senzorul. Eroarea de pe testerul asta este 471. Atașez si o poza cand ajung la Pc ca nu pot sa micșorez imaginea pe. E 471 unitate com reglare amortizoare electronica funcție cu erori

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Despre Becuri [Passat CC]
  • 75NOR a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!