Jump to content

Despre Becuri [Passat CC]


catacam66
 Share

Postare recomandată

Am scos si bateria.... degeaba. Centrala aia din ce am vazut nu prea iese fara sa dai bordul jos, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    52

  • Clawoodyou

    26

  • Led It Up

    23

  • EEXCALADE

    19

Am rezolvat. E din setari. Merci Florin pentru idee! Am pus codarea cu care a venit din fabrica si nu mai face duda. Maine iau modificarile la rand si vad care e problema. Am reactivat deja footlight si 2x fog light si nu s-a manifestat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da.. e interesant de vazut unde a fost problema. Cu placere si ma bucur ca ai rezolvat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Optiunea vinovata era "Speed dependent Trunk Locking active". Mie imi suna a bug software.

post-55089-0-66377100-1449856130_thumb.j

Modificat de CristianMarin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam asa ceva, deoarece nu are treaba cu lampile.... ci cu blocarea portbagajului. Bine ca ai rezolvat-o.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am activat in aceasta seara (cu VCDS al colegului @pronet, caruia ii multumesc pentru ajutorul si amabilitatea de care a dat dovada) aprinderea ceata pe ambele stopuri la CC-ul meu (din semnatura) insa tot doar cel de pe stanga se aprinde mai puternic.

Aveti idee care ar fi problema? (becul nu e ars fiindca e aprins dar la intensitatea normala, si nu cea de ceata, si din ce am citit pe aici, alte modificari nu mai trebuie facute).

 

Mersi.

Modificat de bubu182
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil aseara sa fi sarit eu peste o codare. Incercam din nou si revin cu update. Masina ta din ce an e Cristi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si a lui Bogdan e tot 2010 dupa vin. Stiu modificarile care trebuie facute. Scos bifa de pe byte 3 si pusa pe byte 4 la bit-ul coresp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca se pun 2 bife.

LE: da, se scoate pe byte 3 (bit 1) si se pune pe byte 4 (bit 3)

Modificat de CristianMarin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Pusa pe byte 3 e cu un sigur bec de ceatapost-21426-14509501706515_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mers si la Bogdan. Inclusiv la frana sa se aprinda.

My bad-uitasem sa-i pun bifa pe byte 4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dap, multumesc inca odata @pronet, un om de nota 10, a mers activarea ambelor stopuri de ceata + activarea functiei de stopuri ceata pe frana . 

Intradevar, uitasem de bifa pe byte 4.

Thx.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva daca functioneaza chestia si la cele dupa 2011 cu facelift interior?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai probabil da. La modelele anterioare se tragea acel fir-eu am activat functiile resp doar la cateva masini, toate peste 2009 parca, dar nu FL. Depinde de ce suporta centrala/bcm-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce ai vrea sa se aprinda ceata la frana? Nu e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa-ti rupa ochii, la franare.... :winter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e atat de rau precum credeti (sunt masini cu stopuri led care lumineaza mult mai tare decat ceata mea), si in anumite momente poate fi destul de "salvatoare" aceasta optiune.

Am avut evenimente neplacute pe alte masini cand cei din spate au intrat in mine (fiindca au observat stopul pe frana prea tarziu etc) mai ales la conditii nefavorabile de vreme, cum ne asteapta si pe noi ninsori etc.. nu vreau sa o patesc si pe masina asta :)

 

Putina vizibilitate in plus la stop frana nu strica..  

Modificat de bubu182
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici mie nu mi se pare prea ok sa se aprinda lampile de ceata la franare. Dar a doua lampa de ceata cred ca ar da frumos ... ca si simetrie (pe timp de ceata; nu sariti pe mine ca nu merg cu ele aprinse :D). Numai ca nu am inteles exact care bifa se scoate. Se pune pe Activation of both rear fog lights si se scoate care?

Modificat de Jorjel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna, am si eu o mica problema sper...becurile din usi/portiere nu mi se aprind la deschiderea usilor, la absolut niciuna, iar becul de la portbagaj face figuri, in sensul ca, cand portbagajul este deschis total becul este stins, iar cand vreau sa-l inchid (sau trag de el in jos putin) se aprinde....:| 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. La usi, nu ai lampi... ci doar capace - mai mult ca sigur - baga surubelnita si trage capacul rosu afara, sa vezi ca asa este - se poate cumpara kit-ul ce contine 4 lampi si cablajele aferente - se conecteaza in calculatoarele de usi, se activeaza cu VCDS-ul... dupa care se vor aprinde si la tine.

 

2. s-a stricat cablajul dintre portbagaj si caroserie - acesta vine pe langa balama - trebuie desfacut si reparate firele. Daca nu te apuci din timp de ele, o sa se strice si deschiderea portbagajului, etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Despre Becuri [Passat CC]
  • 75NOR a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!