Jump to content

Golf 6 - Discutii revizii


YEP
 Share

Postare recomandată

3,5 cu tot cu filtru... Cu 4L ai suficient si pentru rezerva... Iti recomand sa pui 3L dupa care completezi in primele 1-2 zile, pana o sa vezi maxim pe joja ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna, n-am mai postat de mult pe forumul acesta. Prietena mea are acum un Golf 6 1.6 motorina, revizie la 29.500 km , m-a costat la Midocar 1400 ron .. mi se pare enorm fata de discutiile pe care le-am vazut pe aici si fata de cat ma asteptam. Vi se pare normal ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pun atasamentul cu factura

post-611-0-91468100-1350499115_thumb.jpg

Modificat de horia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frate da' ti-au facturat pina si vaselina si spray-ul. Pai te-au ras de 156+tva ca s-au uitat la masina, inca 72+tva ca ti-au gasit si inlocuit o siguranta, la motorul tau intra mai mult ulei, si uite asa se aduna.

Pina si eticheta de revizie ti-au facturat-o... stiu ca reviziile sint mina de aur pt service da' astia au dus-o la un nivel nou

Si totul frumos pe factura, nu cred ca ai ce face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma bate gandul sa ma duc inapoi sa fac scandal .. as apela si la opc..la telefon inainte de programare au spus ca va costa cca 10 mil.. apropo.. intr 5l de ulei in masina asta?

si nu inteleg de ce apare prima pozitie care e 156 + tva ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine, revizia de 2 ani/30.000 Km m-a costat sub 1.000 la PBN...

Tu mai ai niste chestii facturate, sigurante, verificari, stergeri erori etc, de acolo e diferenta asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Horia, eu am facut saptamana trecuta revizia la golf: toate filtrele mann, 5 l ulei Castrol 5w-30 longlife, manopera - total 480 lei (inclusiv bacsisul pentru mecanic).

Eu inteleg ca e foame mare, dar asta e peste orice intelegere posibila. Eu am dat-o dracu' de garantie, mai aveam cateva luni si am inceput sa imi fac reviziile in regie proprie. La ce preturi nesimtite au astia pe la reprezentante...

Modificat de KimDiesel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

l.. apropo.. intr 5l de ulei in masina asta?

Intra 4.5 litri de ulei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu va recomand sa cereti oferte de pret scrise de la mai multi dealeri. Exista diferente destul de mari de pret de la un service la altul. Cand obtineti pretul care credeti voi ca e aprope de adevar mergeti la service-ul preferat....garantat isi vor ajusta oferta. Eu am ajuns astfel cu prima revizie la un pret de 350 lei....mi se pare ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

toata lumea isi face revizia la service uri autorizate ? stiu ca sunt si pe aici persoane specializate . eu nu as da banii astea pentru un schimb de ulei se de filtre .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am comandat online uleiul si filtrele si am iasit la jumatate de pret fata de repprezentanta. Masina iese din garantie luna aceasta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma bucur ca mai sunt si persoane care isi fac schimbul singure, cred ca nu te costat mai mult de 350 de lei .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa stii ca se mai gasesc unii care se baga la un schimb pe cont propriu, eventual cu ajutorul unui prieten.

Dar nu trebuie neparat sa te murdaresti pe maini ca sa faci economie la revizie.

Multi prefera sa-si procure singuri cele necesare la pretul optim si se duc cu ele la service. Bineinteles dupa garantie, pana atunci esti client captiv al reprezentantelor.

Sa nu uitam nici de categoria deloc neglijabila a celor care din comoditate/lipsa de timp cumpara tot de la service. Si eu as face la fel, daca n-as avea ce face cu banii :)

Modificat de hiro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbat kit distributie (OEM) inclusiv pompa de apa (Hepu), curea de accesorii (Contitech) si rola intinzatoare (parca asa ii zice) (Ina), pret piese 1.350 RON plus 350 RON manopera. Pret Midocar doar pentru kitt distributie 1.550 RON, fara pompa, curea accesorii si rola, si manopera 550 RON. Revizia completa si distributia a fost facuta la niste baieti care lucreaza tot acolo, insa mai lucreaza si peste program in service-ul propriu. Inainte, cu orice masina am avut, am mers doar in reprezentanta, dar in ultimul timp parca prea o dau in nesimtire cu preturile, cel putin la piese.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am postat pe pagina 29 preturile la majoritatea reprezentantilor (ofertele le-am primit in luna August insa nu cred ca s-a modificat cu mult). Eventualele diferente ar putea fi cauzate de cresterea EURO.

Avia motors sunt singurii pe care i-am gasit cu o promotie: pentru prima intrare in service la masinile VW (50 ron minus la factura si 1 litru de ulei). Plus ca ai un card cu care mai poti primii niste reduceri. In afara de reduceri, am fost sunat de aproximativ 3 ori sa ma intrebe daca am fost multumit de serviciile lor si daca am intampinat probleme cu masina. Asta mi-a ridicat un semn de intrebare: inca mai sunt firme care ofera consultanta post-vanzare si care sunt interesati ca tu ca si client, sa pleci multumit de la ei (nu cu buzunarul gol).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta da, pot sa confirm si eu, de fiecare data cand am fost la Avia Pantelimon am fost sunat ulterior si intrebat daca am fost multumit de servicii. Nu am ce sa le reprosez unora dintre baietii cu care am colaborat acolo. Cei de la piese, mai ales cand raspund la telefon, parca sunt plictisiti, asa vorbesc cu tine. Insa, preturile totusi sunt prea mari, parerea mea.

Modificat de azreil24
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am fost sunat de cei de la Porsche de fiecare data cand am fost la ei.

Dar asta e un lucru standard, nu cred ca inseamna ceva anume. Sau poate nu pentru mine, dar eu sunt si printre cei 1% care sunt multumiti de Porsche...

Sent from the past to be read in the future.

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!