Jump to content

Octavia 3 - Impresii/probleme constatate de către PROPRIETARI


Rave
 Share

Postare recomandată

IAR ATI LUAT-O PE ARATURA! La situatie singulara m-am referit la ce a patit recent bogdann81. Restul, va stiti voi care, va place sa scrieti mult si fara rost.

Modificat de katanaro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristiansen077

Eu nu sunt de acord cu astfel de afirmatii/pareri/comentarii....ce este nou e normal sa se strice....oare? Esti funny, sincer.

Masina pe final de cariera, noua, depasita moral la care pierzi pe langa faptul ca ai luat o noua si pt ca este generatia anterioara. Pe principiul asta ar tb sa vedem pe strazi doar o2 fl, dar ce facem dc nu ne atrage absolut nimic la acea masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e normal sa se strice, e drept, insa nu e imposibil sa se intample lucrul asta. Nimic nu e indestructibil sau facut sa reziste o vesnicie.

Sunt de acord cu Rave, exact asa (cu mici nuante) functioneaza si mintea mea. Si as adauga ca orice masina noua devine "veche". Fie cand iese pe poarta dealerului, fie cand face un an, fie cand face 100.000 de km. Dupa aprecierea fiecaruia.

Sper ca problemele descrise aici sa se rezolve fara prea mari batai de cap si sa acceptati chestia ca defectele prezentate vor deveni doar cifre in diverse statistici. E drept ca atunci cand cifra aia din provine de la masina ta te apuca toate transpiratiile. Insa exista si lucruri mai rele in viata decat sa te lase masina in drum.

Eu cred ca Skoda nu va face pe viitor masini nici mai bune, nici mai rele. Va face in schimb orice sa-si maximizeze profiturile (ca orice alt producator).

Modificat de starchaser
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rave ce spui tu este adevarat pentru ca asa se intampla, nu pentru ca asa ar trebui sa fie. Nu mi se pare ca ar trebui sa accept filozofia asta din punctul meu de vedere, al clientului. Mai ales cand nu mi-am luat cine stie ce super tehnologie. "Problemele copilariei" e un termen inventat de dealeri probabil si nici macar nu e corect. Copilarie poti sa-i spui unei tehnologii pe care tocmai ai dezvoltat-o si implementat-o. E la inceput, pot aparea probleme. Dar cand iti apar probleme la sisteme care exista si functioneaza de atatia ani, de ce sa mi se para normal? 

 

Anul asta VW a facut un recall pe Passaturi din 2012 pentru ca daca tranteai prea tare capota se putea desprinde contactul la far. Din categoria problemele copilariei, au descoperit in 2014 ca uneori capota se tranteste mai tare si nu s-au gandit la asta in 2012. 

http://www.autonews.com/article/20140318/OEM11/140319845/vw-recalls-160351-passats-to-fix-low-beam-headlight-issue#

 

N-am zis ca am luat masina sa nu pierd bani. Departe de mine gandul asta. Dar te astepti, sau ma astept, ca o piesa de 190 de euro sa fie totusi de calitate. Verificata si de Skoda si de cel care o produce. Un iphone costa in piese 130 euro. 

 

@katanaro te salut de aici de pe aratura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Important este sa stii si cand sa te opresti. Iti place sa scrii mult si fara rost. Deja esti off topic de mult. In topicul de fata se discuta de Octavia 3 nu de Passat.

Modificat de katanaro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E prea mult offtopic aici. Topicul este pentru proprietari de O3, daca citesc eu bine titlul.

Mi se pare ca unii fac prea mare agitatie pe aici si nici macar nu sunt in posesia unei Octavii - nici 3 sau alt model.

Nu vad care e problema lor de agita spiretele pe aici. Sa scrie pe topicul / forumul de golf / opel / etc...

Poate ca e faza aia.., toti se pricep la fotbal si la Octavia 3. :))))

Ontopic:

Eu sunt f multumit de masina pana acum si sper sa nu am probleme cu ea in continuare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

offtopic: Bogdan81 - ce chestie la tdi, ceasul turometru este gradat din 5 in 5 fata de al meu tsi din 10 in 10 :)

Ontopic: si eu sunt mega multumit de masinuta, mi-as fi dorit si eu restul de pachete gen xenon, kessy ....dar am mers pe compromis buget / dotări. Imi pare rau ca aud asa ceva la masini mai dotate dar cu siguranta se va remedia problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acestui topic nu-i mai vad utilitatea.

 

Pentru probleme sunt deschise topic-uri dedicate, daca nu sunt deschidem altele. Aici se discuta mult pe langa.

 

Se inchide. Definitv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!