Jump to content

Octavia 3 - Impresii/probleme constatate de către PROPRIETARI


Rave
 Share

Postare recomandată

Motivele de genul asta le inteleg, dar cele cu "imi creste consumul si mi se arde farul" nu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine ne luam triciclete :))))

Cat de ars xenonu mai greu eu am pe golf VI din 2010 xenon si nu am avut probleme cu becurile si nici nu am facut vreodata comparatie la consum sa vad daca consuma mai mult ca merg farurile de aia sunt faruri de aia sunt consumatori pe masina ;)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu n-am nici o treaba cu consumul, singura "plangere" este ca as vrea ca si look sa mearga drl pana mai pe inserate nu cu ditamai lumina in cap sa aprinda faru'. Imi este simplu sa dau pe 0 dar atunci unde mai este utilitatea lui AUTO ...

In fine, tot pe auto le las si nu imi mai bat capul cu ele. Oricum a fost doar o sesizare nu un repros. Sa functioneze cum vor ele ....eu ma bucur de masina.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am zis in legatura cu comentariul lui Ebi, sa nu se simta jumate de forum atins. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am zis in legatura cu comentariul lui Ebi, sa nu se simta jumate de forum atins. :P

 

Tarziu :)) Pe de alta parte, vedem si noi azi poza(e) cu bijuteria?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu, stai bre linistit ca nu ne atingem asa usor  :blah_:

 

Apropos: daca tot avem o gramada pe acilisa Bolero, cum puii mei navigam mai usor printre Foldere ca nici de pe volan si nici pe unitate nu am vazut o cale mai usoara decat sa ma apuc sa selectez de nebun prin lista de melodii ...bla bla bla bla. Pai in timpul mersului mai nimeresti o !##!# sa schimbi prin Selection pe acolo. La Leon am RCD 310 si am botoane ptr foldere si pe unitate si pe volan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi-ar placea o functie de Search ceva. Pot seta tastatura pe Bolero, intre ABC si QWERTY dar nu am ocazia sa o folosesc. Eu speram sa am un buton de search pentru piesa, unde sa poti scrie. Nu ar fi normal asa, daca tot are ecranul ala mare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Punem de o petitie catre Skoda, sa modifice interfata sa fie mai usor de utilizat. Si pe mine ma enerveaza cand vreau sa schimb folder-ul ca trebuie sa nimeresc un semn mic pe ecran si apoi sa navighez printre ele pe acolo, plus ca mi se pare foarte aiurea cand esti in lista de melodii sa nu se deruleze in jos pe masura ce ajunge la ele si nici sa nu iti afiseze un mic pop-up cu informatiile din ID3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam greu de facut lucru asta adica cam greu sa i a cineva in considerare ceea ce vrem noi cu atat mai putin fabricantul poate pentru urmatoarele modele vor face lucru asta ca am observat ca se mai desteapta si ei de la un model la altul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge sa navighezi mai repede prin lista daca folosesti rotita din dreapta, iar prin apasare dai play.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat si eu masina azi. Impresii pe scurt, foarte frumoasa, f multe gadgeturi de nu prea mai stiam la ce sa ma uit... Sistemul start-stop mi se pare f bine facut si deja m-am cam acomodat cu dozarea franei cand vreau sa intre si cand nu. Masina raspunde f usor si rapid la comenzi.

 

M-a pufnit rasul dupa ce am facut plinul si am vazut range de 540km la o masina nou-nouta. Atat imi arata Leonul acum dupa 55k km. Din Pantelimon si cu o tura prin trafic de vreo 15-16km am ajuns cu un consum de 12%. Cu Leonul cred ca as fi scos 12-13% pe acelasi traseu.

 

Confort incredibil de bun pt suspensie sport si jante pe 18". Cu mana pe inima, se simte mai bine pe liniile de tramvai decat Leonul, iar peste "speed bumps" reactioneaza mai bine. Am avut si o demonstratie a Front Assist, dupa ce un "domn" care si-a luat si prioritate cu Audi mi-a taiat calea, masina m-a avertizat si a franat usor si scurt. Sexy!

 

Revin cu poze diseara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente!

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai cu poze si impresii ca n-ai luat masina sa-ti consume putin...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu m am uitat la profil ca nu se vede pe tel ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se vede dar tre sa dai full version cand esti pe profil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai cu pozele :D

 

Sa o stapanesti sanatos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clar masina nu e luata pentru consum, doar ca mi se pare amuzant ca o masina mai mare si de doua ori mai puternica, cu cutie automata, consuma la fel ca un aspirat de 1.6. Minunile tehnologiei. :)

 

Poze:

 

post-11061-0-86157000-1383763433_thumb.j

post-11061-0-91679700-1383763457_thumb.j

 

Atat am apucat sa fac inainte sa inceapa ploile...

Modificat de TudorM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O frumusete. Sa o stapanesti sanatos!

Imi place cum grila glossy se potriveste cu capacele oglinzilor si cu barele de pe portbagaj.

Design-ul botului e unul foarte reusit. 

 

Asteptam poze si mai detaliate cu trapa, cu jantele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!