Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Cauciucurile au ajuns. DOT 1017. 

Jantele au mers la SRZ pentru reconditionare. Nu am reusit se le curat cum trebuie (aveau multe straturi de vopsea si primer), deci trebuie sablate. Culoarea va fi gunmetal grey, voi comanda si sticker si capacele centrale in viitor. 

14E3734A-9C7F-47C7-9108-72558CFF23A6_zps

15679895-C727-44FD-95B2-1AE710637F49_zps

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Da. Il curat si pe el si zona din jurul lui. Astazi o sa cumpar un detergent special pentru textil si o solutie pentru bord si plastice. Am folosit cateva produse de la kimicar (curatare jante, dresing cauciucuri) si mi-au lasat o inpresie foarte buna. Voi lua si produsele de mai sus tot de la ei. 

Link către comentariu

In toiul curateniei, masina a primit un cadou. 

45980EDE-1A03-4FCA-ABCA-4DE01A74C59E_zps

EC475E55-CBC7-4031-8E22-8102B333D732_zps

H&R -35mm. Maine vreau sa montez la loc interiorul, curatenia e gata in mare parte, mai sunt cateva mici detalii. Daca ma ajuta timpul, sunt sus si arcurile. Abia astept :D 

Link către comentariu

Pai noi am gasit in jur de 1100 de ron... Un pic cam mult, preferam eibach. Dar le-am gasit second in stare buna, cu 220 de lei. 

Link către comentariu

Azi am montat arcurile pe spate. Maine urmeaza fata (fiind un pic mai mult de treaba). Am masurat distanta pamant-aripa prin mijlocul rotii, si inainte de montaj aveam 68,5. Astept sa pun si fata si sa adun cativa km si pe urma masor din nou pentru a vedea drop-ul rezultat. 

Am montat si interiorul inapoi, urmeaza sa imi fac un suport de numar pentru fata. A, si saptamana viitoare vin jantele :icon_bounce:

Link către comentariu

Azi m-am apucat sa montez arcurile fata. Si demontand lucruri prin zona aia, am mai verficat una alta pe acolo. Drept urmare, avem amortizoare noi pe fata KYB, si placute de frana noi. 

2D26283A-6616-4BA0-A75F-EA271685F0F1_zps

99E91E5D-8601-46D8-9EBC-2EE0ECBA7E5C_zps

CADE92A0-B51D-4EDB-B554-A88C860A1B9E_zps

3B90B75B-1A50-4AE4-9AFF-9C1A2121EE5F_zps

Fata s-a asezat foarte repede. In viitorul apropiat o sa schimb si amortizoarele pe spate sa stiu o treaba. Masina e mult mai inchegata acum, mai rigida. Ce pot sa zic... Abia astept 225+h&r+cheia. 

8FF09A5C-D1BC-4051-A220-083B5F7C8F36_zps

44BB6EEA-688E-4D1B-8B8C-4C38B9B020FE_zps

Momentan fata e mai jos ca spatele. Dar nu-mi fac griji, se va aseza ok. 

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

De ce ai luat arcurile sh? Nu ti-a fost frica ca sunt uzate?

Link către comentariu

Nu mi-a fost frica. Am facut cam un 1km cu ele, se simt foarte bine. Mai mult o sa vad dupa ce termin cu ea. 

Saptamana viitoare trebuie sa schimb si amortizoarele spate, si o sa iau un kit de reparatie pentru etrierul fata-dreapta pentru ca e dus. Daca se aliniaza planetele, va veni si fusta fata de v6/4motion. 

Am inceput sa caut modele de volane ca al meu, pentru ca il voi retapita curand. N-am nici cea mai vaga idee despre ce anume vreau. Am timp cam 2 saptamani (ziua mea) sa ma hotarasc. 

Pun si o poza, sa fie.

15E22CE2-DBD9-465E-AF33-B4176635B0CE_zps

Paste fericit!

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Mersi frumos. Botul a costat aprox. 1500 ron din care am recuperat 500 pe capota mea, 100 pe bara, 100 pe grila si vreo 400 pe faruri. Deci vreo 400-500 ron. 

Link către comentariu

Pai depinde ce xenon. Daca vrei sa pui xenon original iti trebuie o mufa adaptoare. Daca nu, si vrei aftermarket, nu trebuie nimic. 

Link către comentariu
4 hours ago, rudiRUD said:

Am inceput sa caut modele de volane ca al meu, pentru ca il voi retapita curand.

Ce cauti mai exact?cum sa il retapitezi?

Daca vrei cat e al tau la retapitat am un volan de imprumut...sa nu ramai fara masina :)

Link către comentariu

Da, caut modele retapitate. Ne auzim pe pm daca o sa fie nevoie, mersi! Depinde daca se realizeaza restul listei pana atunci sau nu. Ca acum masina oricum sta in garaj :)) 

As vrea ceva cu piele perforata. Cred ca o sa fie ca modelul din poza, doar ca as vrea ca pielea sa fie un pic mai subtire. 

19DAA726-EF3B-43B1-8D2E-915A035AC905_zps

Link către comentariu

Ca sa iasa ceva mai "custom" dar totusi discret, ai putea sa il faci cu Euro Stitch (stanga):

Mie imi place mult mai mult decat tipul original de cusatura de G4 (Baseball Stitch - dreapta):smoothVoriginal.jpg.74936e0011def87c56ad758fa0b0d294.jpg

Modificat de Andrei_72
Link către comentariu

Intr-adevar, cusatura din stanga arata mai bine. Insa, parca in poza din dreapta pielea e mai stransa in jurul volanului => volan mai subtire=exact ce caut eu. Vedem ce va fi. 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!