Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Eu am mers pe cusatura europeana pt Gloful meu (volan cu 4 soite) si pielea este destul stransa. Chiar sunt incantat de cum a iesit. Cred totusi ca traba asta (cat de stransa/intinsa e pielea pe volan) tine mai mult de cum este dimensionata / taiata pielea si cat de groasa e si nu de tipul de cusatura.

Modificat de Andrei_72
Link către comentariu

Il faci la colegul Andrei? Modelul ce l-ai postat e ok. Asa am facut si eu la bora in 3 spite.

Link către comentariu

Stiu, ca m-am documentat prin cateva topic-uri (si al tau) pentru inspiratie. 

Imi trimiti un pm cu locul unde pot gasi pe colegul Andrei? Mersi!

Link către comentariu

Sa tot ai parte de prostii de genul. Foarte faine :icon_thumright:

Trebuie sa mai modifici ceva ca sa le montezi? Vad ca sunt de pe una cu 2 usi.

Modificat de DClaudiu
Link către comentariu

Nu are nici o treaba ca sunt de 2 usi...si ale mele sunt tot de 2 usi...

Totusi...completezi si restul interiorului pe culoarea asta sau ce faci? :)

Link către comentariu

Nu o sa completez TOT restul interiorul cu culoarea asta. Voi completa doar cu capacul de la cotiera, fetele de usi si nu m-am hotarat inca daca si manerele. Nu imi place deloc bordul in doua culori, chiar daca asa vine de fabrica. Daca n-am apucat inca sa dau volanul, mansonul si frana de mana la facut, vor fi in piele neagra cu cusatura gri. 

Interiorul este un pic gras si murdar, probabil de-aia pare in poze mai bej. Va primi zilele urmatoare o curatare si tratare corecta cu leatherique. Astept capacele pentru prezoane si capac cotiera cu piele gri. Trebuie sa ma ocup si de etrier zilele astea. 

P.S. Inca avem incalzire :wub: 

529261A9-FBE5-49EA-8995-1F01D7E24AD8_zps

1675C9CB-4FB9-4997-9213-3430BD0F86C0_zps

5C9BD2DD-3671-4D36-A4F8-97B2968B14F2_zps

7EE26B59-0732-4E46-B504-8657B261692E_zps

Link către comentariu

Un singur avantaj ii gasesc bordului in 2 culori si anume ca in partea inferioara, zona de sub volan si torpedou nu se vor mai vedea asa urat petele si zgarieturile ca pe negru. 

Link către comentariu

Chiar ma uitam cu arata culoarea asta in comparatie cu cele negre pe care le am pe Golf. Si chiar nu imi displac. Si sunt convins ca sunt mai ok vara, nu se incing atat de tare in soare, ca astea negre.

Eu as zice sa le cureti bine si sa le lasi asa.

Link către comentariu

Nu stiu cine ar putea sa strice bijuterii de recaro vopsindu-le alta culoare. Sunt gri, masina la fel. Se potrivesc cu negru, nu ca bejul. Curate vor arata mult mult mai bine. 

Link către comentariu

Sunt destule exemple de schimbare culoare la scaune care arata f.bine

Spoiler

carousel2.jpg?6440827949252932971

bfd453a076bfa7cd9dd6696689886ee1.jpg

xqc9dk.jpg

La masina ta scaune negre ar da mult mai bine decat culoarea scaunelor actuale,daca scaunele tale erau "gun-metal-gray" era cu totul altceva.

Oricum era o sugestie......da,incearca prima data sa le cureti cat de bine poti si vezi apoi ce contrast ai si cum se prezinta treaba.Spor!

Link către comentariu

Azi am schimbat pistonasele de la etrierii fata-dreapta si spate-stanga. Am avut kit de reparatie pentru fiecare, cu toate garniturile necesare. Completat lichid de frana, facut aerisire, totul cum trebuie acum. Astept semn de la srz, trebuie sa fie gata jantele zilele astea. De saptamana viitoare vreau sa merg cu masina din nou :D 

Cat a stat masina in garaj perioada asta pentru a o pune la punct, am avut ocazia sa conduc diverse alte masini: passat 2011, duster 2016, touareg 2014 etc. Am mers cu o varietate mare de motoare, putere si cutii de viteze. Sincer, dupa toate astea, tot de batranul meu pd imi e cel mai dor. Toate masinile pe care le-am condus au farmecul lor, dar niciuna nu poate sa ma incante ca Bolful. 

17A2DB47-18A5-4853-9506-C601D0095A57_zps

 

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Bolful tau e o masina mai speciala spor in continuare la intretinere.

Si pe mine ma face sa zambesc cand urc la volanu PD ului, pana in 3000 ture trage cum trage GTI insa dupa se schimba povestea. Pentru oras mi se pare cea mai echilibrata varianta PD 131cp la cum conduc eu.

Link către comentariu

Azi am luat si montat jantele. Sunt foarte multumit de rezultat. In poze am facut proba cu un distantier de 15mm pe spate, pare potrivit. Urmeaza sa iau prezoane lungi si le voi monta definitiv. Saptamana viitoare vin si capacele centrale, moment cand sper sa schimb si amortizoarele spate si poate sa mai cresc putin puterea (:wub: , dap, e ceea ce pare, vreau soft). Vedem cum se aliniaza "bancnotele" :)) 3145E5FB-2DD6-4609-82BB-9AFA2C39E4E4_zps

E693157C-BCA5-475C-8E86-18DAB3016165_zps

42943567-662D-491B-B907-BD87682D2E81_zps

0083F2A4-3F9E-498A-8B20-AB421FC53293_zps

92FA2AD1-18B3-4EB3-9029-D0FCC33AE234_zps

Dupa ce termin tot ce mi-am propus (inclusiv mini-detailingul interior-exterior) voi face o sedinta foto calumea. 

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Arata super bine jantele si se potrivesc bine pe golf. Insa,din punctul meu de vedere, arata mult mai bine cu fata de golf... 

Link către comentariu

arata bine jantele, sa speram ca la tine au lucrat mai bine si nu se umfla vopseaua cum am patit eu la jantele de tabla 

Link către comentariu

Arata foarte bine! Numarul il lasi acolo? Sa nu ai vreo surpriza cu racirea mai spre vara...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!