Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Aia sigur nu e de cheie,dar e de la un "prieten" care o uitat sa lase un numar de telefon...

Link către comentariu

La ce a zis Vali m-am gandit si eu, sa fii trecut cineva neatent pe langa masina. Oricum, asta e, paguba e paguba si numai conteaza cine/cum a facut-o. 

Am alcatuit lista pentru 2017, nu in ordinea scris neaparat. Dar cam asta mi-am propus pentru anul asta. 

28082808-D548-4C99-BA25-4F1FCF5560C1_zps

Link către comentariu

Interesanta lista...:)

Erau niste long beach la vanzare pe forum...poti verifica daca mai este valabil anuntul...

Ce le faci amortizoarelor...si ce arcuri sport vrei...renunti la suspensia actuala?

Modulul DRL cum vrei sa il folosesti?pe ce becuri il pui?

Ps.sper ca nu ai uitat ca ai niste faruri pe la mine:))

 

Link către comentariu

Ups, chiar am uitat de ele :)) 

Pai suspensia actuala este stock 100%. Amortizoarele sunt un pic uzate, masina e cam barca. Vreau sa le refac, sa functioneze ca noi, iar arcuri sport vreau ceva eibach sportline (-45mm) si sa le pastrez si pe cele de acum pentru iarna. Mi se pare combinatia ideala. Modulul drl o sa il folosesc pe becurile de pe faza lunga, clasic as putea spune. Vreau sa am ceva aprins ziua, iar pozitiile nu sunt destul de vizibile. 

Link către comentariu

Ma gandeam si eu la o combinatie de arcuri...vara sport iarna stock...:))

Pe spate hai ca le schimbi singur...dar fata...te duci de 2 ori pe an in service numai pt treaba asta?:))

Cam scumpa pregatirea pt noul sezon:))

 

Link către comentariu

De fapt, mi le schimb singur si pe fata. Am un service...ca al meu :D Unde pot demonta masina toata si monta la loc de cate ori vreau :D 

Link către comentariu
  • 1 month later...

In proportie de 80%, sambata vin jantele de vara. Nu sunt ceea ce planuisem, dar sunt foarte multumit.  A aparut o oportunitate cu un schimb de jante pe care nu am cum s-o ratez. 

OZ SUPERTURISMO 17

A5E2351E-D534-46F3-83CC-D21B0FC4B844_zps

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Stiam ca se gasesc pe 18' si 19' superturismo,daca zici ca sunt pe 17' posibil sa fie model mai rar intalnit pe la noi,pot sa iti spun ca am vazut model asemanator sa da bine pe masina ;)

 

Link către comentariu

100% acum. Sunt ale mele :D 

Sunt 17x7 ET38. Voi pune 225/45 noi sper. Nu sunt in stare perfecta, au vopseaua sarita in anumite locuri. Cred ca au fost vopsite prost. Probabil pentru sezonul asta le voi curata si vopsi eu (sunt curios cum o sa iasa), iar la anul vreau sa le fac la cineva profesionist. Oricum, astea raman de vara, nu mai am nevoie de 100 de schimbari. Poate sa mai iau niste avus pe 15 pentru iarna viitoare, dar vedem. 

B258946D-130F-4C53-9555-6CF0E082C00D_zps

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Se mai vede, dar slab. E in moarte cerebrala :)) E si el pe lista lunga. 

Deocamdata, am semne ca a crescut nivelul de ulei pe joja. Am schimbat uleiul si filtrul de ulei si urmaresc sa vad ce se intampla. Nu parea sa miroasa a motorina...

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Schimbam o-ringurile de la injectoare. Sper ca asta va rezolva problema de mai sus. Nivelul uleiului a crescut iar, deci ajunge motorina in el. Am schimbat si supapa de retur de pe filtrul de motorina, nu mai venea deloc retur pe furtun.

52014CD5-292C-46A7-BA43-3B158BBBFE79_zps

1B5474C3-4C0A-481C-8AE9-F6CEA0BD845C_zps

 

Link către comentariu

Am rezolvat problemele de pe la motor. Totul e ok acum, iar masina uimeste fiecare persoana care merge cu ea: "i-ai mai pus cai de trage asa?". 

Am dat comanda de anvelope de vara, goodyear eagle f1 assym 3 225/45/17.

Cu anvelopele pe drum, nu eram multumit de starea in care erau jantele asa ca m-am apucat de ele. Sunt tare curios de rezultat. 

3BF6562D-145E-4E7C-A804-184073B3D078_zps

Probabil vor fi in culoare originala, si daca reusesc, vor avea si inscriptiile respective. 

FA3F6BF9-FB24-4C52-80EA-18B1A22CBED5_zps

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Si eu patesc la fel cu golfu 4, "masina uimeste fiecare persoana care merge cu ea: "i-ai mai pus cai de trage asa?". "

Link către comentariu

BF821DA7-A138-49E3-819A-2960EA5474BC_zps

Prafuita asteptand jante, cauciucuri, amortizoare refacute, arcuri sport si curatenie de primavara (demontat interiorul + decontaminare si sealant). 

Link către comentariu

Vreau drepturi de autor pentru poza :)) 

ON: "masina trage mai bine decat Opel Insignia cu 200cp"

Link către comentariu

Te-ai saturat de masina normala si confortabila in oras? Revii la vechile obiceiuri? :)):)):)) 

Link către comentariu

Nu revin la vechi obiceiuri, dar acum o voi face si speciala, dar si "driveable". Vor fi cauciucuri normale, jante 17 si drop de aprox 3cm. Deci, ok pentru condus zilnic :D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!