Jump to content

Traseu Bucuresti-A1-M5-Budapesta-..Berlin-..Copenhaga-..Munich-Bucuresti


codz
 Share

Postare recomandată

Salut din nou! 

Am o intrebare pentru cine a fost recent in Germania. 

Viena-Salzburg-Munchen sau Viena-Passau-Munchen? 

Care e diferenta intre ele, in afara de ~25km, e unul mult mai aglomerat in comparatie cu celalalt? 

 

Multumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • codz

    43

  • c6t9

    26

  • Cristian

    20

  • bZ1

    10

Top Posters In This Topic

As alege sa o iau prin Passau, de obicei e ceva mai liber si nu se lucreaza, pe traseul prin Salzburg sunt portiuni unde se lucreaza si e de obicei foarte aglomerat, acum e perioada concediilor si e si mai aglomerat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu pe la Passau am intrat in Germania sambata asta si a fost horror. Se lucreaza pe foarte multe portiuni si a fost extrem de aglomerat plus blocaj dupa blocaj...sau STAU cum spune ''americanul''.

Destinatia finala a fost Bruxelles, iar pana la Frankfurt s-a mers mai prost decat in Romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Îți trebuie un navi cu rutare alternativă în timp real. Pe mine m-a scos de două ori de pe autostradă și am intrat pe alte drumuri. A meritat, e mai ok să mergi o bucată cu 100 decât să stai pe loc.

Eu am iGo Primo. Îi trebuie net, consum infim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...sau poti sa-ti iei un navi cu TMC Pro. Sau un RNS 510. Ambele-s :icon_thumleft:

Te scoate frumusel de pe autostrada si te baga iar, imediat ce traficul e fluid.

Eu tot timpul merg pe A6 pana la Nürnberg si dupa aceea A3 pana la St. Florian am Inn, de unde alimentez.

E mai scurt pe la München, insa A94 inca nu e gata si o sa mai dureze inca 4 ani pana e gata, iar in portiunile non-autostrada e criminal. Plin de santiere, tiruri, trafic. Horror.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc cu succes Navigation de la Google, am internet in roaming, altfel probabil as fi stat in coloana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rămas și eu surprins de cât de bine funcționează daciile astea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!