Jump to content

RNS 315


harydam
 Share

Postare recomandată

Buna. As vrea sa intreb daca merita sa iti pui un RNS310-315-510 pe un B6 din 2007. Am modelul vechi de NAVI si nu prea imi place. Cand folosesc Navi nu pot asculta muzica la CD doar radio deoarece nu am magazie si plus nu e mp3. Cam la ce pret ma ajunge schimbul. Eventual la schimb plus diferenta din partea mea pentru cine are nevoie de NAVI meu.     Mersi 

Modificat de Crazyluk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salutare...am si eu modelul vechi de navigatie pe masina din semnatura,este RNS,(cea fara touch)..unde pot gasi si eu cd pentru navigatie,cu hartile.am incercat cu tot felul de cd facute dar nu merge nimic...citeste numai pe cel original...am sunat la reprezentanta si au zis ca nu mai exista astfel de cd-uri deoarece e modelul vechi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca harti nu se mai fac nu inteleg de ce tu iti doresti un cd cu asa ceva, iar daca cumva vei gasii nu iti va fi de folos pentru ca nu sunt actualizate, pe A3 te va arata pe camp spre exemplu si poate si pe DN1 :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Da, trebuie. Sa adaugi adresa 37-Navigation pe Can si apoi sa intri pe ea si sa codezi RNS-ul.

 

Cum se codeaza RNS-ul 315 ?

salut, scuze daca nu sunt unde trebuie, dar am si eu o intrebare legat de rns 315, mi-am montat-o azi pe masina cineva dar nu reusesc sub nicin un fel sa activez bluetooth ul. Din ce stiu are modul bluetooth incorporat. Nu gasesc nicaieri in meniu o setare on off. Iar cand dau la media imi apare bluetooth audio dar e locked si cand dau pe el scrie no bluetooth audio. Citisem ca ar mai trebui un microfon, dar ma gandesc ca asta numai pentru a te putea conecta cu telefonul, nu pentru a asculta muzica pe bluetooth.

Ai rezolvat ceva cu bluetooth ca nici eu nu-i dau de cap ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unitățile media, nu au Bluetooth incorporat. Modulul se găsește sub scaunul din dreapta, dacă există.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RNS 315 au BT incorporat, nu toate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am BT din fabrica, cu telefonul ma pot conecta, i-mi apare si agenda pe RNS 315 deci e ok, doar ca muzica de pe telefon nu o pot asculta prin BT pe RNS-ul masini ? Se poate face ceva sa ascult muzica din telefon pe rns prin BT ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Conecteaza telefonul la masina intra in setarile telefonului la conexiuni bluetooth si bifeaza preluare media prin bluetooth

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am un samsung S2 plus si nu reusesc deloc sa pun muzica de pe telefon pe RNS 315, am cautat in setari si nu am gasit preluare media prin bluetooth. Poate sa ma ajute cineva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,am înlocuit pe unPassat B6 din 2007 vechiul rns300 cu rns315 si nu mai merg comenzile audio pe volan.stie cineva vreo rezolvare ? Ms

Modificat de Ngr
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, ai intampinat ceva probleme la montaj inafara de comenzile de pe volan ? ai facut ceva modificari cu VCDS?

Eu am un passat din 2007 comenzi pe volan momentan am un RCD500. Ms

Modificat de bogdangogu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,am înlocuit pe unPassat B6 din 2007 vechiul rns300 cu rns315 si nu mai merg comenzile audio pe volan.stie cineva vreo rezolvare ? Ms

Nu-ti mai merg pentru ca RNS 315 foloseste protocolul BAP, iar display-ul rosu/albastru pe care-l ai pe B6 din 2007 stie doar DDP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare! Am tot cautat pe aici dar nu am gasit ceva concret.

Am un Passat din 2012 cu Rns 315, cod 3C0035279H, cu suportul de telefon pe plansa de bord si fara acel modul bluetooh sub scaunul din dreapta.  

Am vreo sansa sa beneficiez de harta Romaniei si conectarea unui telefon cu windows mobile? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de legare pe BT - cel mai probabil, da. 

 

Harta Romaniei - doar pe card, contra cost - parca in jurul la 150 euro....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

K, ms mult. Cu bluetooth-ul am rezolvat-o, mai raman hartile.


K, ms mult. Cu bluetooth-ul am rezolvat-o, mai raman hartile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 1 year later...
On 26.05.2015 at 10:15, EWS a scris:

Nu-ti mai merg pentru ca RNS 315 foloseste protocolul BAP, iar display-ul rosu/albastru pe care-l ai pe B6 din 2007 stie doar DDP.

Salut,

Sper sa nu greșesc cu postarea mea, dar am o problema la un Passat b6 din 2007. Am înlocuit navigația originala cu una after-market de 8" și multe altele. Problema e că am legat cam bus la el dar nu îmi merg comenzile de pe volan, iar lumina butoanelor merge continuu nu doar când aprind farurile. Alta problema legata de lumini este că dacă aceasta funcție nu merge, noua navigație nu știe când sa treacă în modul noapte.

Cine știe și mă poate ajuta, Raman dator de bere. Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posteaza in topicul dedicat navigatiilor aftermarket/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare tuturor. Vreau să îmi înlocuiesc RCD310 cu un RNS315. Am găsit la cineva și aș vrea să știu dacă are BT încorporat. Seria aparatului este SE RNS 315 - 5P0 035 191 G. Vă rog mult, mă puteți ajuta? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Victor, pe seria data de tine am gasit ca are BT si DAB. An 2014/2016.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce codare trebuie să realizez cu vag com-ul pentru a funcționa bluetooth -ul și microfonul  (voi achiziționa și microfonul)? Așa, mai pe înțelesul unui novice... Mulțumesc anticipat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in long coding la 37-navigatie - trebuie sa fie debifata optiunea - Telephone transceiver/Bluetooth (internal) inactive

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar ca navi este de seat . Il pui pe passat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, pe Passat il pune.

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!