Jump to content

RNS 315


harydam
 Share

Postare recomandată

Salut

 Am nevoie de un sfat ........vreau sa stiu clar daca rns310 se potriveste la pasaat b6 model 2010 fara a schimba masca , daca e compatibil cu dotarile masinii senzori clima etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

310 sau 315? Ambele se potrivesc. Da, e compatibil cu toate alea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

multumesc pt raspuns



daca tot veni vorba intre rns315si rns 310 sunt diferente majore? rns 315 "mananca" bateria?

Modificat de harydam
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricare din ele poate sa-ti "manance" bateria daca nu ai can-ul corespunzator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca tot veni vorba, poate pune cineva un tutorial cum dumnezeu scriu un CD cu harti pt RNS310/315? RNS 315 este mai avansat decat 310?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate am inteles hartile se pot seta sa fie citite de pe card nu cd, dar pana imi vine scula nu pot sa-ti spun sigur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am un CD original, dar cu germania polonia... Şi merge de minune. Acum nu prea ma lasa buzunarul sa cumpar un CD original cu harta romaniei(fie ea si cu drumurile principale) de la reprezentanta, si pana acum am stricat vreo 10 CD-uri. Acum ori eu nu le-am scris corect, ori RNS-ul are un fel de copyright si nu permite orice CD cu navigatie sa fie citit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista o protectie la copiere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

diaconescugxg

se poate pune harta romaniei pe un RNS 315??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

STIE CINEVA CE MODEL ESTE SIST. MEU SI DACA    SI DE UNDE POT LUA     SI INSTALA HARTA ROMANIEI   photo-thumb-120172.jpg?_r=1368107652ROMA

Modificat de bogdan113
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sarbu Mihai

Ce tare.

Nu se vede nimic in poza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am foto de peste 100 si nu am ce posta. cum fac sa le micsorez dimensiunea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ckick dreapta pe poza din calculator > edit, si dupa te duci si dai click stanga pe resize .

Acolo modifici la percentage din 100 la horizontal in 50, iar din 100 la vertical tot in 50 dai ok si inchizi poza din X-ul rosu din dreapra sus si o salvezi .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am foto de peste 100 si nu am ce posta. cum fac sa le micsorez dimensiunea?

e modelul RNS 510

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am pe masina o navigatie rns 310 si vreau sa o schimb cu un rns 510 . ma poate ajuta cineva sa-mi spuna daca mai trebuie rama in plus si daca trebuie imperecheata cu vag-comul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mai trebuie nici o rama, este plug & play, insa trebuie codat cu VAG-com pentru masina ta....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

salut .am pe masina un rns 510 cu versiunea de hartie V9 si am descarcar de pe net v10 . problema mea este ca are 5.28 gb . cumva trebuie scrisa pe un dual layer ? a mai instalat cineva pana acum ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand nu esti in topicul dedicat si eu stiu ca europa de est are 4.23 gb unde e cuprinsa si România. Deci ce ai descărcat tu acolo numai tu sti. Cauta mai bine ca avem si topic de rns 510.

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
chicetu.nicusor

probabil e offtopic...dar am si eu o problema...nu imi dau seama daca am pe masina Rns 310 sau Rns 315...am un B6 din 2010...ma poate ajuta cineva cu vreun sfat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

apasa lung pe setup pana apare un meniu, noteaza codul ( part number )  si cauta pe google codul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chicetu.nicusor

ok ms mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare,am un passat b6 3c din 2010 si vreau sa schimb rcd-ul 310 cu un rns510 sau rns310. Ce ma trebuie facut dupa instalare? Ma trebuie umblat la softul masinii sau ceva de genul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, trebuie. Sa adaugi adresa 37-Navigation pe Can si apoi sa intri pe ea si sa codezi RNS-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut, scuze daca nu sunt unde trebuie, dar am si eu o intrebare legat de rns 315, mi-am montat-o azi pe masina cineva dar nu reusesc sub nicin un fel sa activez bluetooth ul. Din ce stiu are modul bluetooth incorporat. Nu gasesc nicaieri in meniu o setare on off. Iar cand dau la media imi apare bluetooth audio dar e locked si cand dau pe el scrie no bluetooth audio. Citisem ca ar mai trebui un microfon, dar ma gandesc ca asta numai pentru a te putea conecta cu telefonul, nu pentru a asculta muzica pe bluetooth.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!