Jump to content

PRESIUNEA ULEIULUI


victori
 Share

Postare recomandată

mircea_cotiga

parerea mea .. fara sa intru in polemica cu nimeni

Nenea...intra in ...aia cum ziceai , cu mine...la o bere!

Cand mai treci(eti)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • victori

    9

  • Nautilus

    7

  • tonic

    7

  • MishuL

    6

nu stiu .. cand mai trecem .. in principiu cand venim prin buc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca postez problema in locul cel mai potrivit, totusi...

din cauza unor mantzocareli pur romanesti, mi s-a sters filetul de la sonda de bec de pe bloc si s-a crapat bosajul paralel cu axa sondei. am majorat filetul am pus o reductie dar scuipa ulei prin acea crapatura.

idei solutii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca sa renunti la acea gaura pentru sonda de ulei, cauti alta locatie pentru ea.. deci, astupi gaura cu un dop filetat plus pe filet poti pune poxipol ca sa fie mai trainica treaba ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa treci la o conversie tip doghouse si sa folosesti un radiator de Typ3 ce are incorporat si o gaura filetata pt. sonda de ulei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau sa nu mai pui ulei. Sau sa folosesti un ulei 200W500 care n-are cum sa treaca prin crapatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mircea_cotiga

nu cred ca postez problema in locul cel mai potrivit, totusi...

din cauza unor mantzocareli pur romanesti, mi s-a sters filetul de la sonda de bec de pe bloc si s-a crapat bosajul paralel cu axa sondei. am majorat filetul am pus o reductie dar scuipa ulei prin acea crapatura.

idei solutii?

Ce facusi nene...ai marit gaura aia cu fisura? Ai reusit doar sa micsorezi peretele si s-a cracanat mai usor cand ai bagat reductia...pare rau.

acu fugi cu aia la sudat acolo

Sau sa nu mai pui ulei. Sau sa folosesti un ulei 200W500 care n-are cum sa treaca prin crapatura.

HAHAHAHAHA...TAMPITU DREAC! :lol: :lol:

Modificat de mircea_cotiga
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau sa nu mai pui ulei. Sau sa folosesti un ulei 200W500 care n-are cum sa treaca prin crapatura.

..sau sa puna vazelina :blink: ..no?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mircicaaaaa!neica

"Ce facusi nene...ai marit gaura aia cu fisura? Ai reusit doar sa micsorezi peretele si s-a cracanat mai usor cand ai bagat reductia...pare rau.

acu fugi cu aia la sudat acolo"

Coum sa sudeze bloc de magneziu ?1?! ( sau poate NU-I magneziu? la blocul lui !!) :blah_:

Sau pote vreti sa faceti o poza de grup cu "Sudorasii cei viteji" si nu aveti blitz?

Oricum, dupa o sudoreala la bloc de magneziu ( cum are brosky al meu) poti ramane cel mult cu prezoanele si piulitele ingropate ( nu's cum le zice acuma) usor decalite aranjate intr-o "gramada orimetal" ( de la origami) :blink: :blah:

Modificat de soryn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se sudeaza, tete, si magneziu, n-auzi? In apa, cu delfinii, la rusi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mircea_cotiga

nenea Sorin, aproape orice se sudeaza...oxigen sa nu ai, nu? Acum, se stie, nu e doar magneziu, e un aliaj cu Aluminiu..dar aia zic..se sudeaza.

Tetea, ai uitat, cu caracratitele ca nu tre sa le tina niminea nimic, nici piesa nici ...pot ele. Si e destepte. :lol:

Modificat de mircea_cotiga
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se uita-n ochii tai.

Acuma na, serios, crampatura aia se poate largi nitel, degresat bine si JB Weld. E chiar bun, asa cum se zice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mircea_cotiga

Cu ala de zici...da' tre putere mare...otojenu rules!(flacara mai carburanta asa)Raport oxigen/acetilena sa fie 0,9/1,1..si ceva flux sa mai scoata din oxidul de Al

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se uita-n ochii tai.

.da-da, ca un copil :blink: , asa e, am vazut in film.

..nenea, nu toti ,,stie'' ce stiti voi... :huh: de aia apar orori :blink: ...aaaa, scuze, erori :blah_:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca de obicei scurt si la obiect! Tnx bogdane

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!