Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Da,este diferenta.Nu stie Avrcp si nu va afisa titlul melodiei la streaming audio.In rest,sunt la fel. Va trebui codat corect pe masina,dar trebuie sa mearga si fara codare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles, si ce ar trebui sa caut ca sa fie la fel, doar cu litera L in coada?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, deci ce este dupa L. Am vazut ca sunt destul de scumpe, si majoritatea scriu ca trebuie codat cand este pus pe masina, iar in Galati nu gasesc pe nimeni sa se priceapă la asta, la cine a fost părea stângaci, a ajuns sa imi spuna ca este defect modulul destul de repede.

Multumesc pentru ajutor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

Am 2 variante de module disponibile, care il recomandati: 7P6 035 730 C sau 7L6 035 730.

Multumesc

Modificat de Manuel N.
Cauta in aria de prestari servicii. Citeste regulamentul.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca postez bine dar am nevoie de ajutorul vostru.La un passat cc 2010 am schimbat un rns 310 cu un 315 si nu ma pot conecta de pe bluetooth-ul masinii.Rns-ul pe care la achizitionat are PN 3C8035279A, mac90.03B75DE1B6.Am codat in can-gataway ca nu mai are modul 77 sub scaun si am debifat optiunea telefon/bluetooth inactiv din modulul 37 dar nu imi apare in meniul rns-ului meniul de bluetooth.Daca puteti sa imi dati un sfat...va rog,pentru ca nu stiu ce sa ii mai fac.Inca o data imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie sau am scris ceva gresit.Va multumesc si va respect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce scoti din mufa modulul telefonului de sub scaun si dezactivezi din can, scoate borna ds la baterie cateva minute. Pune la loc si vezi daca te lasa sa te conectezi pe bt ul de la 315

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Salut colegi , am un Passat B6 , 2007 , ceasuri rosii , bluetooth premium (tastatura pe bord) RNS 510 , unitate bluetooth sub scaun care nu se mai conecteaza cu tel. nou  samsung a6. In cotiera am suport de telefon  , acele Nokii vechi care merg .Daca in acest suport conectez un bluetooth din ala mic de bord , reusesc sa ma conectez la telefon ?.Nu ma intereseaza afisare pe RNS , vreau sa ma sune pe masina.atat ,  Multumesc.

image.webp

Modificat de Manuel N.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine schimbi modulul  cu  unul 3c0....   , il gasesti la 100 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3C0 conecteaza telefoanele noi ?, ala de pe masina nu stiu ce cod are , ma duc acusi sa fac o poza.Multumesc de raspuns.

 

Modificat de WarLike
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai 5n0... . Eu am facut invers , am dat jos 3c0... si am pus 5n0... am facut root la tel ca sa se conecteze la 5n0.. 3c0... se conecteaza la majoritatea tekefoanelo, inclusiv iphone.

Modificat de passat19tdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

No. 3c0...5N0...sunt Rsap. Merg numai pe tel Rsap sau pe cele care nu accepta Rsap-root+aplicatie. Exceptie 5N0.....D care e si Uhv si merge cu orice telefon. Sau....generatiile noi,5K0...7P6...3C8....cu litera la final. Clar?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3co 035 729 g, am avut eu, se conecteaza cu orice telefon, nu afisaza nimic, nu face streaming, raspunzi de pe telefon .... in nici un caz nu este rsap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok , deci trebuie sa scrie pe modul uhv , sa mearga cu A10

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si care e ideea? Evoluam sau nu?

Nu scrie pe toate Uhv....dar ai codurile postate,de multe ori.

 

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

35 minute în urmă, passat19tdi a scris:

3co 035 729 g, am avut eu, se conecteaza cu orice telefon, nu afisaza nimic, nu face streaming, raspunzi de pe telefon .... in nici un caz nu este rsap.

Am gasit modulul asta , daca este rsap sau nu chiar nu stiu

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  1K8 035 730 D ar merge pe masina mea ? B6 2007 cu ceasuri rosii si un Samsung A 10 ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 09.02.2020 at 19:45, WarLike a scris:

  1K8 035 730 D ar merge pe masina mea ? B6 2007 cu ceasuri rosii si un Samsung A 10 ?

 

Nu-l mai avea vanzatorul , am gasit altul cu C la urma , 1k8 035 730 C , ar merge ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Am reusit sa montez pe masina un 7P6 035 730 C singur, am reusit sa il activez din CAN singur functioneaza tot numai ca nu pot sa vad melodiile pe CD player si nici nu pot dat next la melodie. Ca si CD player am un RCD 310. Mai trebuie facuta vreo modificare prin CAN pe undeva sau trebuie sa schimb si cd playerul?

Multumesc

Modificat de Manuel N.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E din modulul bluetooth sau din CD player?

Modificat de Manuel N.
Nu era nevoie de quote. Se sanctioneaza. Citeste regulamentul.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!