Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Cauta sub scaunul pasagerului..trebuie sa fie modulul BT acolo.Posteaza codul sa vedem ce ai acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6 hours ago, sickbull said:

Poza de la kit-ul bluetooth 

20181208_132731.jpg

Modulul este low line.... Nu ai ce setare sa faci din BC sau HU, deoarece este fără afișare. Tot ce vrei sa faci la el, se face numai cu vcds ul... Sa ștergi conexiuni, sa îl dai pe. Vizibil, etc. 

Dacă ai volan multifuncțional, după ce pui contactul, tine apăsat pe butonul. Phone câteva secunde, după care cauta modulul cu telefonul și încearcă sa te conectezi. 

Altfel...necesita vcds 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ce stiu aceste module: 3C8 035 730  si  1z0 035 729, ambele fara litera  ( A, B, C  etc) ?

Ce recomandati pt bord rosu maxidot si RNS 510?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3c8-afisare pe bord rosu,pe Rns,rsap

1z0-nu cred ca merge la tine.

Depinde ce vrei-afisare agenda,streaming,rsap sau nu..citeste un pic...am scris ce fac o gramada de module..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

va rog ajutati-ma cu un sfat si o parere. Modulul 7p6 035 730 b, in ce masura este compatibil cu iphone si, daca in jurul sumei de 100 euro gasesc ceva mai bun.

Multumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. Voiam sa stiu ce minusuri are fata de alte module premium, te rog.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu afiseaza SMS pe ceasuri in comparatie cu 3c8xxxxxx cu litera la sf.

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si 3C8 le efiseaza doar in conexiune rSAP ceea ce in iPhone nu face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut vin vin cu o rugăminte, am un modul bluetooth de skoda 1Z0 035 729 B si as vrea sa ii schimb numele din skoda_UHV in VW_UHV se poate?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma am gasit un modul bluetooth  5N0 035 730 C foarte ieftin (90 lei cu trasport) care afisaza pe maxidot rosu si pe RNS510 agenda, mesaje si altele,  nu am comenzi pe volan, dar defilezi usor prin meniu cu butoanele de pe maneta de stergatoare. Am reusit sa conectez Samsung galaxy j5 2016 cu android 7 si Samsung galaxy J3 2017 cu android 8, ambele root-ate si cu aplicatia Bluetooth SIM Acces Profile din Google play, unul are procesor Media Tek si celalalt Snapdragon, bănuiesc că se poate conecta in mod rSAP, orice telefon cu android.

Modificat de passat19tdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am un 7p6 035 730 b instalat de curand, un iphone, bord cu ceasuri albe si comenzi pe volan (12 butoane). Totul a mers plug and play, in afara fatpului ca in bord nu afiseaza nimic legat de telefon si nici apelarea vocala nu functioneaza. Asa ii normal sau mai trebuie facut ceva? (sper sa nu fi pus o intrebare idioata).

 

Multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ceasurile su HL trebuia sa afiseze. Ptr apelare vocala-trebuie codat corespunzator modulul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea sunt ceasurile (nu stiu ce inseamna HL :)  ). Probabil trebuie intervenit cu VAG?

bord golf1.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea sunt varianta minidot la ceasuri albe ?

 

Modificat de passat19tdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai am o problema, am modulul  5N0 035 730 C  si nu-mi afisaza SMS-urile, stiu, de la tel mai vechi, ca trebuie introdus centrul de mesaje, dar nu gasesc in meniu unde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuia sa afiseze,pe ceasuri rosii.Nu e nevoie sa introduci nr centru mesagerie.Cu tel conectat,cand primesti sms ar trebui sa le afiseze in bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-mi afiseaza nimic, am in meniul telefon sectiunea mesaje, dar intru acolo, zice please wait, apoi no message, mi-a trimis cineva mesaj in timp ce era tel conectat, dar nu l-am primit, l-am primit dupa ce tel s-a deconectat de la masina.

Modificat de passat19tdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Acum 2 zile, la masina din semnatura, am schimbat modulul bluetooth 5c cu cel din imagine, 7P6. Dupa mai multe incercari am reusit sa il codez, si sa nu mai am nici o eroare....in schimb am 2 probleme:

- la tastarea primei initiale (am vrut sa scriu Florin de ex. ) dupa cum se vede si in imaginea de mai jos, apar niste semne ciudate...iar literele (de pe display ) devin inactive...si imi apare alt nume care nu are legatura cu initiala tastata, agenta este updatata.

- nu merge streamingul audio . Este posibil sa trebuiasca sa mai trag 2 fire (left si right ) de la modul bluetooth la bolero ?

 

Multumesc anticipat. 

 

Tibi

Modulul nou.jpeg

tastare Florin.jpeg

Modificat de gmtiby2016
Adaugare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ptr agenda-incearca sa conectezi alt tel si vezi daca descarca/vizualizezi agenda corect.

Ptr streaming-sa nu fie inactiv din codari..in functie de echipare,posibil sa nu ai cablaj stereo..dar trebuia sa se auda un singur canal.

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!