Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Eu nu ma pricep deloc. Am fost la mecanic care detine programul vcds,el a facut modificarile. Eventual daca ma puteti ajuta cu sfaturi si indicatii ca sa le poata intelege si el.multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca a fost recodat corect,dupa punerea contactului ar trebui sa-l gasesti cu tel..la scanare dispozitive bt...e ceva vw uhv.Dai conectare,cere password..bagi 1234 sau 0000 si gata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

22 hours ago, durandorin said:

Eu nu ma pricep deloc. Am fost la mecanic care detine programul vcds,el a facut modificarile. Eventual daca ma puteti ajuta cu sfaturi si indicatii ca sa le poata intelege si el.multumesc

De unde sa stim cum trebuie date sfaturile sa le poate intelege si el ? :) Mi-a placut maxim exprimarea.....:)

Pai, da-i link, sa citeasca ce am scris noi aici.... sau fa-i printscreen-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 22.01.2018 at 13:27, spido a scris:

No BT cradle req/no cell ..

Parca la Byte 1 era optiunea..rindul de jos.

Asa arata..

Screenshot_20180122-132905.png

Salut 

Ma poti ajuta si cu detaliile la byte 2 si byte 3?

Intr-un final l-am facut sa il vada telefonul. Dar atat. Nu apare pe bord sau radio ca este imperecheat. Doar pe telefon se vede. Daca sun sau daca vreau sa playez nu merge. Probabil ca am umblat si la byte 2 si 3. Am ceasurile albe si volan cu 12 butoane. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie selectat 40.

mai departe, nu iti apare nimic pe bord sau unitatea radio deoarece ai modul BT cu 1k0 xxx xxx (banuiesc), iar acesta este doar voice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

Pe un Passat 2009, cu dotarile din imagini, daca cumpar un 3C0 051 435 PA sau TB, obtin vreun rezultat?

Daca stiti si ce facilitati ofera cele 2 adaptoare, v-as fi foarte recunoscator.

Multumesc.

20180129_095513.jpg

20180129_110311-1.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La modelele de adaptoare cu display - vezi agenda, cine suna, etc... plus unele sunt cu comanda vocala, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles.

Deci varianta sa vad agenda pe navigatie si sa pot asculta si muzica de pe tel prin bluetooth, nu exista cu aceste 2 adaptoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu. pt afisare pe unitate, schimba modulul de BT cu unul Premium - 3c8 xxx xxx sau 7P6 xxx xxx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,detin un Vw Passat CC 2010 cu RNS510 si modul bluetooth cod:5N0035730B,vedea telefonul dar spunea ca telefonul nu este compatibil (Huawei Honor 6 DSFA),se pare ca telefonul meu nu stie rsap,rezolvarea am gasit-o aici adica upgrade modul,am comandat unul 7P6 035 730M,am inteles ca e premium si ca ar trebui sa functioneze si cu telefonul meu (Florin multumesc si pe aceasta cale pentru ajutorul acordat telefonic),nedumerirea mea e ca a-l meu avea mufa mica,banuiesc ca e antena,iar cel pt upgrade are doar mufa mare,ma afecteaza in vreun fel? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alexu, explica-i si de ce.....pt ca antena GSM o foloseste numai in cazul in care te conectezi in modul RSAP. Nu e cazul tau...ca de asta ai schimbat modulul, ca tel tau nu lucreaza rsap

De fapt ti-am explicat asta si la telefon....dar poate tu vrei sa vezi scris....?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu are unde sa o bage...;)

7P6...nu are conector ptr antena Gsm.E UHV.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze Florin sper ca nu te-am suparat,cand te-am sunat prima oara era pentru un alt modul,nu stiam daca si pentru acesta din urma e aceeasi treaba,si ma gandesc ca nu e rau daca e scris aici asa e util si pentru altii,scuze inca o data,l-am montat vad ca nu a necesitat o alta codare merge ok,ce nu merge e voice control dar ma gandesc ca e off din codare,si o alta intrebare ar fi daca modulul meu nu stie rsap ma gandesc ca nu merge sa afiseze sms-urile pe BC,sau?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu,nu afiseaza.Voice control se poate activa..dar nu e util.O stii pe aia cu call baby? Asa se intimpla..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

46 minutes ago, spido said:

Si nu are unde sa o bage...;)

7P6...nu are conector ptr antena Gsm.E UHV.

Pai asta a constatat si el, de aia a postat intrebarea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare de ce nu-mi arata nivelul bateriei,din cauza telefonului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna - am montat din fabrica pe masina (passat b7 2011) modul BT 3C8.....D - totul este ok - un amic vrea sa achizitioneze acelasi modul dar sa faca o proba cu modulul meu - am facut rost de cablaj din ala plug&play , modulul de la mine - montat - codat - apare pe diplay-ul navigatiei RNS 510 tot ce trebuie dar la retea nu apare operatorul de telefonie - zice NO NETWORK.

La mine era ok - am montat si o antena gsm - la fel - NO NETWORK - 

se poate rezolva? un sfat?

o codare?

multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apeluri poti efectua?

In meniu pe ceasurile de bord,la BT ai setare ptr conexiune.Sa nu fie selectat premium ca ala e Rsap....incearca sa dezactivezi functia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand incerc sa apelez se taie semnalul

o sa incerc sa dezactivez ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dezactivat "PREMIUM" si am bifat :HANDS FREE".

Ce rost mai are sa investesc intr-un modul premium ? - asa achizitionez un modul 1K8......low cost.......

Chiar nu exista o rezolvare pentru problema NO NETWORK?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!