Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Salut.

Am o problema pe care nu o gasesc pe nici un forum. Am achizitionat un passat b6 2010. Are volan multifunctional model cc si acel suport in dr pt telefon. Dar nu apare in meniul de pe bord telefonul sa fac pair. Bordul este varianta cu alb nu cel rosu. Telefonul nu vede sub nici un fel bluthoot. Sub scaunul din dr am cutia cu seria 1k8035730d. La test vag imi da 01524 antena de telefon. 007 scurt la masa. A  mai intalnit cineva aceasta problema?

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ce stie sa faca unitatea 5K0 035 730 F ? 

Am posibilitatea sa cumpar asa ceva, insa nu stiu daca e exact un upgrade mare de la 1k8 035 730 D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa stiu ce telefon este compatibil cu modulul 5N.........B ca am incercat cateva marci si nu am reusit deoarece nu aveau rSAP. 

Cu respect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unul compatibil Rsap.Tel Android ,incercate personal Samsung S3,S4,S6Edge...dar sunt mai multe..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

14 hours ago, the dragon said:

As vrea sa stiu ce telefon este compatibil cu modulul 5N.........B ca am incercat cateva marci si nu am reusit deoarece nu aveau rSAP. 

Cu respect.

Dupa o scurta cautare pe Google..... https://www.google.ro/search?q=rsap+phones&oq=rsap+&aqs=chrome.4.69i57j69i65l2j0l3.3980j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Acceseaza primul link.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc ,ajuta, dar aici https://www.google.ro/search?q=rsap+phones&oq=rsap+&aqs=chrome.4.69i57j69i65l2j0l3.3980j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8  gasesc doar modele pana in anul 2012 si android 4 ,2 .

Am luat teapa cu telefonul A5 nou recomandat de Samsung customer dar au omis sa mentioneze anul 2016 si eu am luat 2017 care nu mai are rSAP

Ma voi duce pe varianta probat  chiar daca este second hand de asta am nevoie de sfaturi gen.... Spido.

Multumesc si astept si alte sfaturi.

Modificat de the dragon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e...la generatii mai noi au scos rsap...din pacate.

Poti inlocui tel sau modulul..cu unul premium care stie de toate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea e ca nu merita investitia.mai bine iti cumperi urechelnita cu BT.

Ai intimitate in timpul convorbirilor cand nu esti singur in masina.

Eu am ceva de genul de la Jabra cu 8h autonomie pe care o tin in masina si are bateria de 150mAh.se incarca in cateva minute pentru cat am nevoie sa vorbesc la un drum de o zi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 03.01.2018 at 11:06 AM, 1991luk said:

Ce stie sa faca unitatea 5K0 035 730 F ? 

Am posibilitatea sa cumpar asa ceva, insa nu stiu daca e exact un upgrade mare de la 1k8 035 730 D.

E un modul premium.Streaming,afisare agenda,UHV..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, flavyus1987 said:

Parerea mea e ca nu merita investitia.mai bine iti cumperi urechelnita cu BT.

Ai intimitate in timpul convorbirilor cand nu esti singur in masina.

Eu am ceva de genul de la Jabra cu 8h autonomie pe care o tin in masina si are bateria de 150mAh.se incarca in cateva minute pentru cat am nevoie sa vorbesc la un drum de o zi.

Lucruri diferite. Pe BT ul mașinii asculți muzica, etc...formezi direct de pe afisajul HU. 

Daca plec la drum cu familia si nu vreau sa ii zapacesc de cap cu telefoanele mele, atunci imi pun casca.

In schimb, casca nu e benefica pt sanatate, vb BT ul masinii si am inteles ca sunt tari in carr este interzisa, cand esti la volan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut 

o problema asemanatoare am si eu , acest modul din imagine este compatibil BT.

am un rns315 cu memorie interna (am hatra eur de w instalata) dar nu ma pot conecta la tel

ce este de facut ? daca se poate fara varianta vagcom , in caz ca exista ceva resetare, sau ceva :)

am wv pasat 1.9 tdi b6 din 2006

multumesc

Screenshot_20180109-175147.png

Modificat de netextrem
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca ai rns 315 ala are BT incorporat si ala de sub scaun trebuie dezactivat adica sa ii scoti mufa. Si sa stergi erorile sa te conectezi dupa cu Rns 315. Cred ca va trebui sa legi firele la microfon daca ai. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu toate 315 au BT intern.

Cu modulul acela nu poti face mare lucru....trebuie schimbat.E o versiune veche..necesita adaptor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Am si eu un bluetooth Premium UHV, functionaza ok, ma pot conecta la el dar am o singura problema: Cand ma conectez la BT auto, imi anuleaza tot telefonul: nu mai pot folosi internetul, nu mai pot raspunde la el, agenda nu o mai vede... si daca ma deconectez nu imi raman in istoric apelurile pe telefon :(. Existe vreo setare care pot folosi simultan telefonul si internetul de ex. in timp ce e conectat la BT auto ? Multumesc

 

bt.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer nu stiu...o sa-i fac o poza daca este cel de sub scaunul pasagerului din fata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu prea ai solutie...decat inlocuirea modulului.

Al tau nu stie decat Rsap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Și un cod care stie si altceva si sa fie plug and play 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

14 hours ago, gogota69 said:

Și un cod care stie si altceva si sa fie plug and play 

Mai putine sunt p and p pe modelul tau. Cauta un 5N0 xxx xxx D, daca vrei Premium. Altfel,  un 1k8 xxx xxx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 1/9/2018 at 19:26, lucaflo26 a scris:

Pai daca ai rns 315 ala are BT incorporat si ala de sub scaun trebuie dezactivat adica sa ii scoti mufa. Si sa stergi erorile sa te conectezi dupa cu Rns 315. Cred ca va trebui sa legi firele la microfon daca ai. 

am inteles ca trebuie imperecheat cu masina ... si nu stiu ce activat pt bt prinvag`com ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Normal tre sa fie vizibil BT masini cand dai search la telefon. Ai vcds? Sa stim cum incepem

 

 

Modificat de lucaflo26
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!