Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Vezi daca ai alimentare in conectorul modulului pe pin 1 si 2(1 e + 2 e masa).Verifica si firele de can(eventual inverseaza-le...am mai gasit puse gresit).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Am facut astazi un upgrade de la un 5N0 035 730 C la un 5K0 035 730 F si nu reusesc sa ma conectez la BT-Audio.

S-a uitat un prieten cu VCDS in setari dar nu a reusit sa activeze functia. Nu e compatibil noul modul cu BT-Audio sau trebuie facute anumite setari?

Mentionez ca am un RCD 510 pe masina.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modulul 5k0 poate fi accesat cu vcds?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Da, poate fi accesat. Am incercat codare prin scoatere bifa de bluetooth inactiv, insa tot apare inactiv pe rcd.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce vezi tu acolo e ptr streaming audio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca m-am exprimat eu corect.

Ideea e ca vreau sa pun muzica de pe telefon prin bluetooth iar pe rcd imi apare inactiv butonul de BT-Audio.

Trebuie facuta vreo codare cu vcds ca sa mearga sau nu are modulul optiunea asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In momentul in vare rulezi o melodie pe telefon,devine activ.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rulat o melodie de pe telefon doar ca nu s-a activat  BT-Audio. Ma gandesc ca e vreo setare de facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa nu fie dezactivat din setarile bt.

Pe adresa 77 phone/e ceva cu multimedia bt...inactive.Sa nu fie bifata optiunea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Tocmai am cumparat un VW Passat din 09.2010 si nu am reusit sa ma conectez la bluetooth. Intrebarea este cum imi dau seama daca masina are bluetooth? In consola media apare ceva mentionat despre volumul pe bluetooth dar nu stiu ce ar trebui sa mai aiba si cum verific daca are. De asemenea butonul de pe volan cu telefon nu facre nimic, iar cel de pe consola media imi pune "mut" la muzica. Si daca ma poate ajuta cineva cu un manual al utilizatorului in romana sau engleza ar fi super. multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi sub scaunul pasagerului daca ai modul BT.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era debifat deja din adresa 77 phone - multimedia BT. Am verificat asta.

E posibil sa nu aiba  bt audio? Trebuie facut altceva in afara de plug & play la montare?

 

Modificat de AlinIustin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In telefon e activa functia? Ce telefon ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un Huawei P9. Se poate vedea daca e activa functia in telefon?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da.La setari/conexiuni/BT/linga Vw Uhw trebuie sa ai o steluta de setari(telefonul sa fie conectat la modul).Clic pe steluta-sa fie activat continut media.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era intradevar din setarile telefonului. Acum merge.

Multumesc @spido pentru sprijin. Merge mono momentan dar din ce am inteles trebuie sa trag 2 fire pentru stereo. Am sa ma documentez pe net si sper sa gasesc un tutorial ajutator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,trebuie trase 2 fire ptr stereo.Fire,pini..se face..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am un rns 310 cu 1k8035730C. Nu mai vad BT in telefon când îl caut pentru a ma conecta. Am încercat și cu un alt telefon Samsung și tot nu îl vad în lista de BT. Anterior am fost conectat OK cu un LG iar când am încercat sa ma conectez cu noul telefon nu îl vad (acel uhv vw). Pe rns 310 este bifat BT setări. Ma poate ajuta cineva sa îmi spună ce am de făcut? Este necesara ștergerea telefonului anterior? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cauta-l imediat dupa punerea contactului sau apasa de 2 ori butonul phone pe volan(daca are multifunctional). Altfel-trebuie intrat cu vcds,sterse vechile conexiuni..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 7/1/2018 at 12:00 AM, spido said:

Trebuie verificat cablaj intre cradle si modulul 3c0.....

Salut, 

verificat cablaj, acesta este Ok. 

In momentul in care scot și bag iarăși mufa in modulul BT telefonul fiind in cradle, vibrează ca și cum ar primi curent însă pentru o sec. 

Dupa aceea nimic... 

Trebuie codat ceva? 

Little help... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am modelul acesta de radio casetofon  + modul 3c0 035 729 G (nokia) , ce imi trebuie sau ce sa cumpar sa pot activa.. sau ce pot face sa fac BT, daca cumpar un cradle de la bury merge?, ms

12.jpg.8d280369fc5a7ffde1b8cf15ca73ae0f.jpg11.jpg.c8dc2b0daa487b8e054c3af4752ee7ad.jpg

Modificat de dev19871
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu de ce insisti cu acel modul.

 

 

E generatie veche...e un ,,dinozaur" al BT..

M-am chinuit si eu acum ceva timp cu unul...si am preferat sa-l schimb pina la urma.Ia un standard..macar..va merge ok cu orice telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 7/16/2018 at 8:53 AM, spido said:

Trebuie recodat modulul 1k8...sa nu mai lucreze cu touch adapter.

Poate sa-mi spuna si mie cineva cum se face asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu vcds in long codding alegi w/o cradle.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

florentin-mirsu

Salutare! Am și eu o întrebare, va rog! Am un eos 2007 cu mdf 2 și car kit Nokia! Vreau sa montez un touch adapter vw 3c0051435ta și vreau sa știu daca este ok ideea și dacă o sa pot folosi smartphone-ul pe post de player(in special YouTube ma interesează)! Va mulțumesc anticipat! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!