Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Am setat la Adaptation sa fie vizibil, dar degeaba... chiar si varianta cu apasarea butonului, insa nu se aude niciun bip.

20180531_230926.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-l gasesti deloc..sa inteleg...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 minute ago, spido said:

Nu-l gasesti deloc..sa inteleg...

Da, am un S8 si nu il gaseste deloc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca si cu alt tel...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In dimineata asta a functionat, probabil avea nevoie de o pauza dupa codare :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

narcis laurentiu

salutare, am tot citit topicul si am reusit sa pun bluetooth-ul pe vizibil din vcds, il gasesc cu telefonul ( samsung galaxy s6), dau conectare - pairing...... can`t connect, dupa care bluetooth-ul trece pe invizibil si numai cu vcsd il pot pune pe vizibil , masina - vw tiguan 2008, comenzi pe volan 8 butoane, BC mare rosu, suport telefon pe bord, rns 310 montat de fostul proprietar si modulul de sub scaunul din dreapta are codul 3C0 035 729 G

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Stiti cumva care este difereta dintre 3C8 035 730 C si 3C8 035 730 A ?

Am un passat cc din 2009 si as dori  sa schimb modulul dar nu gasesc 3C8035730 E sau D care este recomandat pe aici in general, astea doua adica A si C le-am gasit dar este o diferenta de pret simtitoare intre ele si as vrea sa stiu daca merita C fata de A. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt la fel.D si E stiu wi fi.Nu lua fara  litera..Ai comenzi volan?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da am comenzi pe volan si bordul ii color(premium), si am doua mufe la modulul actual, am RNS510 si tastatura de telefon ascunsa in consola din centru care iese cand apas, as vrea sa functioneze toate, si comenzile vocale dace se poate, wifi nu ma intereseaza ca nu fac hotspot in masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

dupa ce am citit topicul inainte si inapoi, m-am pus pe treaba:)

-verificat modul bluetooth: 3C0035729E cu coding 0016023

-ceasuri bord model rosu cu albastru

-achizitionat cradle (Bury Active Iphone 5)

-RCD300 MP3

Cu VCDS am facut vizibil bluetooth-ul masinii, il vad cu telefonul insa la apasarea 2x butonului telefon de pe volan nu se aude nimic in boxe.

Dau connect din telefon la VW UHV,, imi da eroare (Asociere nereusita)

Fac ceva gresit? Trebuia codat ceva?

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cu Iphone nu te poti conecta la 3c0...decit punind telefonul in cradle..nu prin conexiune BT...ci fizic..prin contactele cradle.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut și merci pentru îndrumare...

chiar dacă așez tel in cradle nu se întâmpla nimic. Nici măcar nu încarcă ...

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie verificat cablaj intre cradle si modulul 3c0.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Golf VI 2010. 

Cu ce sa inlocuiesc modulul existent, cod    5N0-035-730-C , pentru a functiona atat DIGI, telefon Huawei, comenzile pe volan, audio BT streaming si ce o mai fi? Ah, si sa functioneze in regim casca (HFP)

Aici, http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Telephone_Retrofitting , cu YES pe toate coloanele alea sunt mai multe, si nu stiu daca sunt si compatibile.

5N0-035-730-D , 7P6-035-730-L sau 3C8-035-730-E ?

Multumesc anticipat.

36769250_1965795653482971_1195919238250889216_n.jpg

36756916_1965794673483069_4807760578388951040_n.jpg

36843263_1965794313483105_5143291446551379968_n.jpg

Modificat de vladi87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate merg.Recomand 7P6 sau 5K0...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult de raspuns. Si dupa, e doar plug in sau trebuie codat cu VCDS (defapt, daca e cazul, care e codul pentru acces la long coding?

 

Multumesc, din nou :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,se codeaza cu vcds.Nu e nici un cod acces.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, din nou. Intre timp am gasit si testat un modul  7P6-035-730-L. Merge totul, insa la BT audio se aude mono. 

Se poate rezolva problema asta? E vreo chestie de soft, sau incompatibilitate?

Atasat modelul de rcd 310. Oare daca gasesc 3C8-035-730-E , ca sa fie acelasi cod, e vreo diferență?

 

Mulțumesc.

1531077158048311419763.jpg

Modificat de vladi87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ptr steteo trebuie adaugate 2 fire .Cablajul de pe masina e mono.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super...cineva pe aici care stie cum sa faca asta? :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, suntem mai multi care te putem ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am schimbat si eu 5n0 035 730 B cu 3C8 035 730 A. Nu am mai facut nici o codare, a fost plug and play. Telefonul s-a conectat, suna si totul pare sa fie ok, merg si comenzile vocale pt BT. Ce vreau sa stiu eu este, daca nu am facut nici o codare are ceva sau pierd ceva functiune? 

Si alta intrebare este, am RNS510 si din cate am inteles are si el comenzi vocale, cum as putea activa si pe ele sa le pot folosi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

As vrea sa fac si eu un upgrade de la RCD 510 la RNS 315. Am totusi cateva nelamuriri:

- RNS 315 are modul bluetooth inclus? Unele persoane spun ca toate au dar parte din ele sunt dezactivate din fabrica si nu ar trebui decat activat. Acesta poate fi utilizat fara modulul bluetooth deja existent pe masina? M-ar interesa sa pot vorbi la telefon fara sa se treaca in Remote SIM Mode si daca pot folosi BT-Audio.

In situatia in care exista varianta si fara bluetooth cum pot verifica acest lucru? Ma intereseaza varianta cu bluetooth.

- Pe langa consola trebuie sa cumpar si o antena GPS?

Mentionez ca am comenzi pe volan si modul de bluetooth in acest moment pe masina care merge doar in modul rsm

Instalarea se face doar prin inlocuire sau trebuie facuta si codare?

Multumesc.

Modificat de AlinIustin
completare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3C8035730 C am eu pe o skoda din 2011 si pot spune ca merge si hot spot de pe telefon.  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, am un passat din 2009 model highline,  am tasta de telefon pe volan,  în unitatea radio afișează cd, radio,  aux și bloothooth,  am dat on la bloothooth dar nu vede nimic pe telefon  ( samsung note 4), în setările pe bord nu găsesc nimic de bloothooth. .cum trebuie procedat? ,Vă mulțumesc anticipat pentru răspuns. .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!