Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

OK, o sa verific, dar atunci nu ar trebui sa nu se audă nici radio sau de pe HDD muzica in boxe? Doar telefonul nu se aude ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu - deoarece vorbim de conexiunea audio dintre modul Bt si unitatea radio. Nu vb de conexiunea dintre unitatea radio si difuzoare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pun o intrebare, poate ciudata, exista vreun device care sa preia semnalul video de la rear-camera via Wi-Fi la telefon ? (la pachet cu o aplicatie pe telefon, ma gandesc)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Nou posesor de Passat b 6 am si eu o problema minora la conexiunea cu telefonul. Telefonul se conecteaza vede agenda ,mesaje dar nu are semnal cand apelez nu poate apela . Modulul de sub scaun este 3c8 035 730 nokia. Am gasit la o cunostinta un modul tot 3c8 dar cu terminatia Q. Este mai bun decat al meu?

Modificat de emilian92
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Esti sigur ca e 3C8xxxxxxQ ? Ca nu exista varianta asta...Ce operator de telefonie? Digi cumva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu intrebam de ce nu are semnal al meu si daca este mai bun cel cu terminatia Q_Al meu nu are nici o litera la sfarsit deci are agenda , SMS, masina il recunoaste pe telefon il vede ca WV UHV PREMIUM dar cand apelez un numar arata ca nu are semnal si nu se apeleaza.Volanul are 8 butoane toate functionale,sus langa suportul pentru ochelari mai are 3 butoane pentru telefon unul cu un microfon al doilea cu o cheita si al treilea are un semn pe el care nu il pot descifra. Bordul este cel rosu cu albastru si cu maxidot care pe el se poate vedea tot adica agenda telef.,SMS,setup phone

.,s.a.m.d.

Modificat de emilian92
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca are si sms inseamna ca te conectezi in mod RSAP si tie iti lipseste antena de telefon de pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci-primesti Sms si-l poti vizualiza in bord pe ceasuri?

Bundy-daca nu avea antena nu primea nici SMS-uri..

Banuiesc ca el vede meniurile...inclusiv meniul cu sms...dar nu le primeste/afiseaza.

Modificat de spido
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da vad meniul cu sms dar nu stiu daca le pot primi. Am vazut la modulul de sub scaun ca are mufa aceea de antena dar are cablu acolo deci nu este libera.Agenda o vede sigur pentru ca a descarcat toate persoanele de contaci si pot umbla la agenda din butoanele de la volan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum ti-am zis...schimba cartela,pune un Vdf si o sa mearga.Sau schimbi modulul BT

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut colegii,

Modulul 5n0 035 730 a,

afisaza agenda pe Rns 510?

ma pot conecta la el cu Samsung galaxy j3 2017?

Modificat de passat19tdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La modulul asta sunt obligatorii comenzile pe volan ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu am comenzi pe volan nu va functiona?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce?... pt ca sa derulez prin nivelul meniului si sa confirm, o pot face cu butoanele de pe maneta de stergatoare ( am MFD mare)

Modificat de passat19tdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai MFD e ok.Pairingul se face din ceasuri.Poti lucra din maneta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Momentan am modul 3c0 035 729 g, pairingul il fac cu butoanele de pe suportul de telefon (creadle),  daca fac upgrade la modulul de bluetooth cu 5n0 035 730 a, mai trebuie facute modificari la cablaj sau este plug and play ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plug&play.Dar,treci la un modul premium...lasa 5N0...ca nu face streaming..probleme cu conectarea cu anumite tel..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt scumpe, difetenta de pret este de 500 - 600 lei.

Streaming am si acum, am pus un receptor bluetooth pe intrarea auxiliara si functioneaza foarte bine. Sunt module bluetooth reciver cu generatia a 5-a de bluetooth, care sunt peste astea OEM... cred eu.

Modificat de passat19tdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua!

Detin de curand un Golf 6 2010 cu navigatie RNS 310 si kit bluetooth si intampin o problema in conectarea telefonului cu masina. Daca intru in setarile telefonului sa caut dispozitivele bleutooth din apropiere nu imi vede masina, iar la masina nu reusesc sa intru in setarile bluetooth. Singura setare bluetooth pe care am putut sa o fac din masina/consola a fost cea de "activare bluetooth audio".

As dori sa ma ajutati si pe mine sa reusesc sa imperechez telefonul cu masina astfel sa pot vorbi in masina si sa ascult muzica de pe telefon.

O zi buna in continuare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!