Toată activitatea
- Ultima oră
-
Topicul se poate inchide - masina a plecat astazi catre un nou proprietar.
-
Compatibilitate Volan comenzi, calculator coloană, spiră volan
DomaniG a postat în topic iniţiat de valysor din Passat B6
Salutare ! Am un Passat B6 2.0 an 2007 Higline DSG care are volan normal , 3 spițe fără comenzi .Azi am cumpărat un volan cu 8 butoane și padele .Cine e amabil sa imi zica ce calculator am nevoie pentru a putea folosi padelele / butoanele ? Multumesc 🙏🏻 - Astăzi
-
IosifM91 şi-a înregistrat cont de membru
-
DOK1982 şi-a înregistrat cont de membru
-
nu, era doar baiatul lui tata
-
...si cand te gandesti ca acum vreo 10 ani cine avea golf R p aici era "topu da pa lume"....acum dam 20k ron pe o revizie
-
Salutare, Crafter 2,5 cu motor BJL din 2010. Motorul pornit. Am un zgomot metalic(ca o carailala) la calcarea pedalei de ambreiaj, uneori insotit de acelasi tip de zgomot dupa ce ridic piciorul de pe ambreiaj cu schimbatorul pe liber. Asta ar indica ceva probleme la volant cu masa dubla sau la placa de presiune? Altfel manevrele de ambreiere sunt line nu sunt semne ca m-ar lasa ambreiajul. Ma poate ajuta cineva cu un sfat?
-
-
Teoretic nu pui nimic ca sa nu cumva sa se topeasca si grasimea aia sa ajunga pe suprafata de franare. Dar la cum se sudeaza acolo de rugina, prefer sa dau. Niciodata nu a ajuns grasimea aia pe discuri si intotdeauna a ramas ok. si... usor usor ne pregatim de concediu : Am pus plafonul sus (in sfarsiiit)... si am facut si plasticul de la haion negru. Totodata, am si izolat fonic portbagajul ca sa nu se mai auda asa tare din masina, din interior. Daca apuc, bag niste bucati de insonorizant si in fundul portbagajului ca sa mai eliminam si de acolo zgomot. Pregatim si rulota cu 2 x panouri de 320W , Smart Solar 100 | 50 de la Victron si o baterie LiFePo4 105Ah cu BMS Jk construita si configurata de mine. Si a ajuns si portbagajul suplimentar de la Timisoara, ocazie cu care ii multumesc din nou lui @mirceateodor pentru achizitie si depozitare pana am gasit pe cineva sa o preia din TM. Urmeaza: Radiatorul marit la DSG de 20 randuri, refacerea nivelului si ...cam asta e pe partea de ansamblu rutier
-
PCCB?
-
norocosi, eu nu iau nici macar UN (1) disc de frana in banii astia.
-
E normala logica ta , am vrut doar sa scot in evidenta cum arogantii astia sunt platiti triplu real dar cand ai probleme mai delicate se comporta cum se comporta Definitiv exista alte service-uri ptr discuri si frane Porsche Porsche dar banii nu cresc pe garduri ptr nimeni Oricum ramane unul din cele mai faine si elegante SUV-uri de pe piata din punctul meu de vedere , spre deosebire de altii eu intorc capul mai mult dupa un Cayenne decat dupa un Urus
-
Cred ca merita mai degraba benzina si timpul pentru un drum la Bacau la revizia asta. Tot ieseai mai ieftin, si despre calitatea serviciilor nu cred ca e de discutat ...
-
Eu sunt constient ca revizia asta putea fi facuta cu 3000-3500 de lei la un service okay. Doar ca am preferat sa merg la ei, ca sa am tot istoricul masinii pe cartea de service, gandindu'ma ca va ajuta la revanzare. @acidone77 ma astept sa vina curand si momentul acela, avand in vedere cat de grea e masina si ca nu are franare cu regenerare pe modul electric. Totusi, la discuri si placute parca nu vad rostul sa merg tot la Porsche. Ma gandesc ca exista si service-uri obisnuite care au software-ul necesar se deblocheze etrierii.
-
@tudy_cnu stai sa vezi cand trebuie inlocuite discurile si placutele La Timisoara parca revizia asta la 60k a fost ceva mai ieftina... o sa caut.
-
Probleme geamuri, oglinzi, suprafețe vitrate (Golf VIII)
dnysterian a postat în topic iniţiat de titan_polo din Golf VIII
Nu a taiat nimeni nimic, asa e de fabrica. O mizerie a VW. Eu am observat ca e taiat ca p.... cand am tras cablul ptr camera de bord spate -
andrei207 s-a abonat la Golf - 2.0 TDI-PD 140 cai 90 k km vs Astra 1.9 TDCI 150 cai 150 k km
- Ieri
-
Da. Cum reusesc sa aflu de la ce?
-
Wow, mi se pare superb timp pt cate au facut. @tavitaraeh, nu e chiar asa. Mai sunt si bobinele, mai trebuie si unse, cine stie cate plastice si protectii se mai demonteaza e o corvoada, iti dai seama. Din asta traiesc ei, csf. Vand masini ieftine dar te strang cu usa cu serviceul....a stai, nici masine nu is ieftine. Uleiul ala de tanc e nostim
-
Sa tot faci revizii de Porsche Ia sa inspectam noi ... aha .. ok .. 1600 Bun , hai sa schimbam bujiile .. ok , 900 ca am invartit de 12 ori NET ! ca nu transpiram ptr nimic Grea viata in tara asta , aproape 4200 manopera Voi cat munciti ptr 4200 lei ?
-
Azi nu am avut ce comenta. Au luat masina la 9:15, la 14:30 mi'au dat mesaj ca ma asteapta. Bonus, au si spalat masina.
-
Conversie injectie 2.0tdi Simens BKP la Bosch BKD
lupo_bv a postat în topic iniţiat de z3dulik din Passat B6
BKP.pdfBKD.pdf -
Satisfacut de prestatia representantei?
-
Am facut azi revizia la 60k. Pe langa ulei si filtre, s'au mai schimbat si uleiul de la cutia de transfer si bujiile.
-
Ms de feedback. Eu am comandat splash guardurile de 1.8T 180cp. Da, pe spate am patit si eu lafel. A trebuit de fiecare data sa repet procesul de aerisire ca sa fie ce trebuie. Pe fata niciodata. Ba mai mult, odata pur si simplu am lasat deschis niplul, cu furtun pe el in sus, astfel încât bulele sa iasa direct in sus si am lasat sa iasa prin cadere lichidul, am mai dat 2 pedale rapide ca sa antrenez bulele daca a mai ramas si aia a fost. Am vazut la multă lume ca da cu pasta de cupru pe fata si spatele discului. Manualul zice expres sa nu pui nimic.
-
mda, acum e foarte clar, bine ca am intrebat.
