Jump to content

Service Bun si IEFTIN pentru geometrie roti


axl666
 Share

Postare recomandată

Subscriu si eu Auto Agusta, am fost ieri montat anvelope/echilibrat/geometrie. Rapid, preturi f bune, numai lucruri bune despre ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mai pune careva numarul lui Claudiu, ca lipseste o cifra din ce a pus colegul @dudu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

0767 008 540- se poate sa mai dau din maini,asa ca insistati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am tot sunat pe numarul ala, cam de vreo 7 ori si... nimic. Poate ii fac maine o vizita :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate recomanda cineva o vulcanizare buna in sectorul 4?

Stiu ca e topic de geometrie, dar de obicei service-urile bune au vulcanizare si geometrie :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

cea mai mare teapa cu Augusta!

M-am luat dupa recomandarile din acest forum si m-am dus ca fraiera la pomul laudat.

Din ce mi-am dat seama ulterior, toate aceste recomandari sunt facute de angajati sau proprietari ai Augusta service
Altfel nu-mi explic de ce m-am simtit ca intr-o bodega de cartier in care, atunci cand intra o femeie, este masurata pana in maduva oaselor si careia, asa-zisii masculi, i se adreseaza  cu apelativul ”papusa”!

Ia zi, papusa, ce vrei sa-ti schimb? DE ce schimbari ai nevoie in viata? Pardon! La masina?...

M...tii ma-sii de dobitoc!

 

Stiu ca este posibil ca pe domnii ce vor citi aceasta postare sa nu-i intereseze f multa cest aspect dar ganditi-va, dragilor, daca in locul meu ar fi fost sotia/prietena/iubita/sora/mama unuia dintre dvs! V-ar fi convenit?

 

Am iesit in secunda urmatoare si m-am dus la un service in zona, unde este o doamna mai in varsta, mai mica de inaltime si foarte sociabila.

Cat mi-am linistit tremurul datorat nervilor provocati de neanderthalii de la Augusta si am baut o cafea oferita de simpatica patroana, mi s-au schimbat anvelopele.

Nu mai stiu exact cum se numeste GLIN (sau GLINA) SERVICE AUTO... Este vopsit in galben si este pe dreapta cum vii dinspre Th Pallady sau A2.

 

uitasem, eu mi-am schimbat doar anvelopele (50 de lei) ptr ca dna mi-a spus ca nu am nevoie de geometrie dupa ce au verificat baietii din service.

 

o seara placuta!

Modificat de rodicamonea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuia sa-l iei cu iubi, pufu, scumpu si se potolea. Pe mine m-a deranjat faptul ca am sunat de vreo 10 ori in 2 zile pe mobilul dat si nu mi s-a dat macar un apel inapoi. Am tras concluzia ca n-au nevoie de banii mei si ca trebuie sa-mi fac geometria in alta parte. Pacat!

Modificat de Mishutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@rodicamonea: cei de care zici tu sunt chiar vis-a-vis de Agusta.

Eu n-am avut contact decat cu baiatul de la geometrie, si a fost super ok de fiecare data, de ceilalti nu ma pot pronunta.

Am vrut sa-mi schimb si eu rotile la ei si am renuntat. era coada foarte mare si cam debandada... n-am vazut cheie dinamometrica in jumatate de ora cat am asteptat asa ca am ajuns si eu la cel de vis-a-vis la aceeasi doamna... dar nici acolo nu as putea sa spun ca am fost foarte multumit: baiatul care schimba a strambat din nas cand i-am zis de dinamometrica: "Lasa sefu' ca nu e nevoie... stiu eu cat trebuie sa strang..." cand la insistentele mele a adus dinamometrica, a strans cu ea ca si cu o cheie normala... deci a fost de pomana...

In concluzie... tot la Agusta ma voi duce pentru geometrie. Pentru restul... mai caut :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am fost la Augusta si cand m-a luat cu "Sefu, o facem beton", le-am zis sa ma astepte ca ma duc sa arunc niste bani in canalizare. Nu inteleg de ce sunt atat de laudati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Glin de 2 ori am fost și am cerut dinamometrica. S-au conformat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AM fost si eu odata la ei sa-mi echilibreze rotile si sa-mi faca geometria. Mi-au gasit rotile echilibrate foarte prost ( facuta in urma cu 2-3 luni la alta vulcanizare) si geometria mi-au facut-o desi in spate nu au reusit sa deblocheze suruburile de reglaj. Daca erau baieti imi ziceau sa merg sa-mi rezolv problemele intai si pe urma sa vin la geometrie. Echilibrarea au facut-o foarte ok, s-au chinuit o vreme sa o scoata insa nu s-au dat batuti, la vulcanizare inca n-am vazut pe nimeni sa stranga cu dinamometrica, toti folosesc pistol si pe urma mai dau din cheie la mana.

 

Roata este stransa tare, nici vorba sa se destranga, doar ca voi va plangeti ca nu o strange la cuplu pt ca in caz de pana nu o sa puteti da jos suruburile, insa fie te urci cu toata greutatea pe cheie, fie pui cricul de la masina sub cheie si o ridici. Easy.

 

Culmea e ca eu stau langa Romexpo si am mers pana in sud ca sa dau de ei pe recomandarile de aici. Cu siguranta am sa caut alta vulcanizare, pt ca se apropiu iarna si trebuie sa-mi puna anvelopele de iarna pe jante. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerile bune despre acest service s-au format datorita lui Claudiu care este un tip cu bun simt si isi face treaba destul de bine.

Eu am recomandat de fiecare data acest service deoarece s-au comportat civilizat (adica Claudiu, cu altcineva nu am avut contact)  au un pret bun si echipamente ok. 

Cred ca este bine de semnalat conducerea prin email sau chiar postare pe pagina lor de facebook "Auto Agusta - Service roti Bucuresti' pentru a putea raspunde.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.Nu vreau sa iau apararea nimanui doar ca imi e greu sa cred ca sa intamplat exact cum sa scris mai sus,nu cred ca sa vorbit in acel fel si mai ales cu acel cuvant "papusa". Stiu foarte bine cum se vorbeste cu clienti chiar daca eu mai toata ziua stau la geometrie. Dar fiecare e liber sa isi spuna parerea mai buna sau mai proasta. Iar din firma AUTO AGUSTA nu intra nimeni pe acest forum,doar eu sunt inregistrat. In legatura cu geometria intotdeuna am incercat sa fac clientu multumit,sa il respect pentru ca vine si plateste niste bani. Fiecare e liber sa aleaga. Claudiu Geometrie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

27. Membrii isi pot crea o semnatura proprie. Aceasta este definita ca fiind un text ce va fi atasat fiecarui post, la sfarsitul acestuia si trebuie sa contina date referitoare la masina, de exemplu: an fabricatie, marca/model, cod motor etc.
Nu trebuie sa confundati semnatura cu un topic din aria "Masina mea". La semnatura rezumati-va la a prezenta masina in cateva cuvinte. Daca vreti sa va prezentati in detaliu masina si eventualele modificari aduse ei, aveti la dispozitie aria mai sus mentionata.
Nu se accepta semnaturi lungi - maxim 3 linii a cate 88 caractere per linie (inclusiv spatiile dintre cuvinte). Caracterele cu care semnatura va fi scrisa sunt:
- size 1 cu bold - Font Size 12
sau
- size 2 fara bold - Font Size 14

Daca respecta marimea fontului si lungimea maxima admisa, in semnatura pot fi postate:
- link-uri catre topic-uri proprii din aria "Masina mea" sau catre topic-uri proprii din aria "Vanzari";
- propozitii sau fraze de tip motto.
- mai multe masini in cazul in care userul poseda doua sau mai multe masini.
Sunt strict interzise in semnatura motto-uri de genul: "M-am saturat de…", "M-am certat cu …", "Nu-mi mai place…" si altele asemenea.
Introducerea unei reclame sau a unui link spre un alt site este permisa numai cu acordul moderatorilor forumului.

____________________________________________________________________________________________

 

Contrar parerii tale, vwforum nu-i tarlaua unde se fac diverse reglari de conturi, ci un forum tehnic.

Am inteles: ai o nemultumire, insa bunul simt si cei 7 ani pe care se presupune ca ii aveti ar fi trebuit sa te impiedice sa faci cu ou si cu otet  firma respectiva, cu atat mai mult cu cat Regulamentul interzice limpede genul acesta de practici.

 

Nu stiu cum e pe forumul Toyota, habar nu am daca exista si nici ce reguli au, insa daca ti-ai facut cont aici, sau respecti regulile casei, sau "la revedere".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am șters posturile tip "flame", va rog sa rămâneți ontopic și sa respectați regulamentul.

Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
On 21 February 2012 at 0:37 AM, doctorul said:

piata galati,pe dreapta cum mergi pe Dacia catre romana.

ieftin si f ok.am fost eu multumit,si asta nu i putin lucru:)

Inca e acolo, si da, e chiar ok. Oameni corecti si priceputi, cel putin parerea mea, am facut doar o geometrie azi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

autosoft - insoloventa 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cumva, era de asteptat la ce tarife practica, raportat la calitatea lucrarilor.

Caut un service unde sa indrept (a 3-a oara, in 2016) un set de 18". De preferat in Sectorul 1, sau in zona de nord. Am fost la cei de langa str. Jandarmeriei, nu imi amintesc cum se numeste service-ul; au facut treaba relativ ok, dar am platit aproape 300 lei si m-a tinut indreptarea cca 2,5 luni, motiv pentru care as vrea sa incerc si in alta parte. Orice sfat/recomandare e bine venit/a.

Multumesc!

Modificat de mike.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mike. : te referi la Sirius? eu acolo am fost si mi-a placut foarte mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@catalinmiti: nu, nu am fost la Sirius. E pe str. Oaspetilor garajul la care am fost ultima oara si, in afara de preturile usor ridicate, nu pot sa ma plang, insa nici incantat nu am fost. Acum caut ce e cu acest "Sirius", multumesc pentru recomandare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sirius este un atelier mai underground care indreapta si reconstruiesc roti de vreo 50 de ani,din tata in fiu. Si indreapta rotile fara sa le incinga, au niste prese si conteaza cel mai mult indemanarea lui Sirius. Tot pe Sisesti sunt si cei de la Sirius..ii gasesti pe google.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, unde pot sa fac o resetare/geometrie a rotilor ca la carte dar sa fie oameni care se pricep? Pana acum nimeni nu a stiut sa faca geometrica ok la rotile spate la platforma de golf 5 (majoritatea le cracaneaza intens a.i. anvelopele se uzeaza prost sau devin zgomotoase dupa un anumit rulaj). Preturi civilizate de preferat, nu dau 300 ron pe o geometrie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Mai aduc la viata acest topic. Tocmai ce m-am intors de la Auto Augusta si mi-a placut. Baiatul de la echilibrare cand a vazut ca am o roata care cere mai mult plumb , a modificat pozitia anvelopei pe janta ca sa ceara mai putin. Baiatul de la geometrie foarte ok, a terminat treaba in 10 minute, aparent jetta era chiar echilibrata si nu trebuia decat un reglaj de facut. Mie unul chiar mi-a placut si am sa revin la ei. Spor !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
On 9/19/2016 at 7:53 PM, MyKe said:

Autosoft Militari.

Nu v-as recomanda autosoft militari, am fost la ei cu un passat b7 2013 si nu s-au bagat sa-mi regleze rotile pentru ca nu avea garantia ca va iesi ok. Mi-au zis sa schimb totul drepta fata, amortizor, fuzeta amortizor si alte cele, nu stia ce sa ma puna sa schimb. Recomanda sa le iau prin eliminare pentru ca nu poate sa garanteze ca ar fi de la ceva anume. Bineinteles sa vin de ficare data la ei sa vada daca poate regla geometria. Am platit degeaba 70 lei, in final mi-au zis ca s-ar fi putut regla dar ca nu este timp si sa fac o noua programare. Concluzia mea este ca oamenii pe buna dreptate se duc pentru ca au dotare si aparatura buna dar angajatii nu sunt profi, cum spun ei. Un meserias cred ca ar trebui sa stie ce anume trebuie remediat, mai ales ca plateste o constatare si trebuie sa stie ce are de remediat. Atentie cu ei!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!