lautrec

Ce trebuie verificat cand cumperi o masina SH?

792 postări în acest subiect de discuţie

Salut.

Am gasit la mine in oras in Golf 5 la 3350. Este din 2006 si are 120.000 km conform spuselor vanzatorului. As fi interesat de 2 chestii: 1. Daca am VIN-ul ma poate ajuta cineva de aici cu KM reali sau ce se mai poate vedea prin intermediul vin-ului? 2. Ar fi vreo problema daca masina este adusa din germania si nu are rar si nimic facut? 3. la ce ar trebui sa ma uit neaparat? este un golf 5 1.6 102cp.

0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Da-mi vin-ul si iti spun ce dat pot afla despre el.

Uite aici un ghid pe care il poti folosi pa verificarea masinii: http://bit.ly/ghidinspectorautoeu

Nu mai cita postul anterior.

Este contrar regulamentului.

Multumesc pentru intelegere!

Marian

0

Link către postare

V-am trimis pe emailul site-ului din semnatura un mail unde v-am lasat VIN-ul. Am considerat ca nu e ok sa il public aici daca nu este vehiculul meu. Multumesc!

0

Link către postare

Prea greu de crezut ca masina. aia din 2006 sa aive doar 120.000 km...mare gj..

1

Link către postare

Publicat (modificat)

De asta voiam sa verific pentru inceput macar VIN-ul.. Nici eu nu stiu ce sa zic. Este vorba despre un Golf 5 1.6.

Modificat de undreamedsound
0

Link către postare

Si fara verificare tehnica, cum a fost adusa? Pe trailer? In cazul asta as avea grija sa nu fi fost lovita sau mai rau sa fie din 2 masini facuta.

0

Link către postare

Daca am inteles bine, masina nu are RAR efectuat, nu zice ca nu ar avea TÜV valabil. In cazul in care a fost adusa pe trailer(neavand TÜV, inseamna pret de achizitie mai mic), desi la km aia ramanea in DE, pt. un pret semnificativ mai mare.

Mergi la un mecanic priceput pentru o verificare amanuntita, vei afla mai multe. 

0

Link către postare

Publicat (modificat)

@Andrei din pacate nu am gasit date privind kilometri reali ai maisnii.

Ce ramane de facut este o verificare temeinica a masinii inainte de cumparare. Verifica foarte atent motorul ca au probleme cu garnitura de chiulasa si axul cu came.

Modificat de inspectorauto
0

Link către postare

Salut,

Avem oare colegi de forum care lucreaza prin reprezentante din grupul VAG pentru un eventual istoric dupa un VIN ?! Intreb sa stiu cui sa ma adresez.

Multumesc mult.

0

Link către postare

salut,

sunt in cautare de vw passat euro 5, motor 140cp sau 170cp. deci anul masinii ar fi undeva de la 2009-2010 in sus. 

caut mai mult in germania, de la vanzatori privati si nu dealeri. e posibil ca o masina sa aiba sub 150k km??
se poate sa dea chiar proprietarul masinii cativa km inapoi in scopul de a vinde mai usor o masina?

ce aspecte negative sau care scot in evidenta ca masina ar avea mai multi km exista?

0

Link către postare

daca iei de la particular ai sanse sa aibe km de origine,nu toti particularii au rulaj de 50kkm pe an

depinde de proprietar,daca e vreun arab sau turc ,e posibil sa umble la km

0

Link către postare

Este posibil să găsești o mașina cinstită și la privat dar prețul de cele mai multe ori este corect și nu  prea găsești "super oferta".

0

Link către postare

Găsești și la privat și la parc auto.eu am găsit din 2010 golf plus cu 16000 de km(mașina actuala).In germania de găsește.de exemplu a mea a fost la proprietar până a murit și băiatul decedatului a dat-o înapoi la dealer.

0

Link către postare
On 15.03.2017 at 4:59 PM, incepatorcj said:

salut,

sunt in cautare de vw passat euro 5, motor 140cp sau 170cp. deci anul masinii ar fi undeva de la 2009-2010 in sus. 

caut mai mult in germania, de la vanzatori privati si nu dealeri. e posibil ca o masina sa aiba sub 150k km??
se poate sa dea chiar proprietarul masinii cativa km inapoi in scopul de a vinde mai usor o masina?

ce aspecte negative sau care scot in evidenta ca masina ar avea mai multi km exista?

La pretul corect gasesti orice. Dar un passat cu motor CR si la sub 150.000km daca il gasesti la sub 7000e sa stii ca nu faci afacerea vietii :)

0

Link către postare

Bună ziua tuturor,

Nu știu unde să postez.

Se poate obține oficial de la reprezentanță VW  cheia de securitate sau codul PIN / SKC pentru un VW Caddy 2004 cumpărat second hand?

Vă mulțumesc

0

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.