Jump to content

Costuri Si Service-uri Revizie Passat B6


dintzauru
 Share

Postare recomandată

am facut saptamana trecuta revizia de 2 ani la PBN, m-a costat 8 mil daca imi schimbau si lichidul de frana ma costa 10 mil 500 da nu era nu situ ce "nene" pe acolo si nu l-au mai schimbat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

revizia la 15 000 km - 370 ron

revizia la 30 000 km - 615 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cybernet uto center din bacau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde ai facut revizia de te-a costat asa putin.....?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
pinguinuldestepa

cine imi spune si mie cat costa revizia de 15000 la 2.0 fsi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pinguinuldestepa

Da, problema e ca toti care" isi dau cu parerea" au TDI-uri.

Chiar nu sunt decat 3-4 benzinari cu passaturi aici?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu sunt cu 2.0 fsi.

am platit 8 milioane cu tot cu filtre schimbate de polen si aer si tot ce vrei, la cardinal ploiesti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte important ai schimbat si filtrele de polen si aer? ca numai alea sunt 3 mil ele ...daca nu le schimbam imi cereau 5

si depinde ce fel de ulei ai pus.

oricum, e foarte posibil ca preturile sa varieze de la service la service...

eu m-am dus la cardinal ploiesti ca era aproape de buzau si nu era elcar-gid pe atunci :Driver: si eram in ro...inca...

eu n-am auzit de mitu ala :) se stie ca la benzina te scoti mai scump la finalul a 2 ani de folosire a masinii decat dieselul, eram perfect constient cand am cumparat fsi :D

Modificat de pantagruel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pinguinuldestepa

800? :blink: scump domne , scump-nishte magari toti fura!dar trebuie sa ma risc plec in concediu :rolleyes:

oricum ms de rasp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pinguinuldestepa

nu domne ma gandeam la un 4-500 d lei avand in vedere ca e prima ar trebui sa fie mai ieftina.Dar asta e cum spunea pantagruel eram perfect constient cand am luat benzina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pinguine eu zic sa te duci si sa vezi ca poate nu o fi dracul asa de negru. poate "dincolo era mai ieftin" daca ma intelegi :icon_cool:

incearca si la altii :) eu am facut-o pe asta de 15 mii de 8 mil anu trecut in vara...poate s-a mai schimbat de atunci.

Modificat de pantagruel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna

Cost prima revizie: (la 15000): 443,76 Ron

Service VW: Quark Motors (Timisoara)

- ulei Castrol SLX 5W30 LongLife3 (VW507.00)

- schimbare filtru de ulei

- verificare filtru aer si polen

Passat B6, TDI, 105CP

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pinguinuldestepa

a facut cineva(benzinar) fara sa i se schimbe filtrul de polen?

am sunat la cardinalmotors si aia mi-au zis pana in 700 de lei dar una iti zic la tel si alta e cand t duci acolo

Modificat de pinguinuldestepa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as spune ca nu are dreptate... in primul rand nu uitati ca v-ati luat VW (masina poporului) si nu vreun Rolls Royce caz in care intradevar ar fi jenant sa va uitati la pretul reviziilor. Incep sa cred si eu in mitul buticarului fudul posesor de passat.

Probabil ca nu ati muncit pentru banii respectivi daca nu va deranjeaza ca pretul de magazin al pieselor reprezinta 25% din factura pe care o platiti.

Azi am fost la un service mai obscur unde un nene cu Logan isi schimba uleiul, pret manopera 10 lei , si era coada de masini la service-ul respectiv, asta consider eu respect pt client.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Important ar fi ca lucrarea sa merite pretul pe care-l platesti. Din pacate nu prea se intimpla. AM vazut o factura de revizie pe care era trecuta "Revizie lumini 2xx lei" .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

In Arad, la 15000, cu uleiul meu (Castrol 707 00), 150 lei. La 30000, 8 milioane cu tot cu uleiul meu, acelasi. Daca nu vi cu Castrol, se supara copii de la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La PBV1 , la 30000 , 840 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

60.000 km - 1050 ron cu placute frana spate cu tot, fara placute in jur de 750 ron :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Revizia 15.000 km, Autoworld CJ, 320 lei cu toate consumabilele lor, nu am dus nimic de acasa. Au pus ulei Mobil1, 5w40, 505.01.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg de ce sunt diferente asa de mari de pret. Eu am facut revizia de 15.000 la PBN de unde am si luat masina, si m-a costat aproape 850 RON!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de unde dif astea de pret oamenilor?sunt totusi 500ron.....poate cei de la cj nu au schimbat filtre etc..doar uleiul si filtru de ulei...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!