Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Salut, 2.0 cbab 2010, am un RND510 daca cumpwr un 7p6 J ar merge streaming ul audio si sa schimb melodiile din volan sau dupa butoanele touchscreen de pe RND?Merge sa vorbesc la telefon conectat prin BT?Mentionez ca am volanul cu 12 butoane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am si eu un modul bt 1k8 035 730 b, RNS510 si un 3c0 051 435 pa, dar cand incerc sa ma conectez la bt imi apare doar audio pe telefon la conexiune si la media pe rns butonul de bt este gri si nu poate fi apasat. Care ar fi problema pentru care nu merge sa redau continut media?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Anuleaza touch adapter din codare si conecteaza-te la modul direct. Va merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 hours ago, rhollex said:

Salut, am si eu un modul bt 1k8 035 730 b, RNS510 si un 3c0 051 435 pa, dar cand incerc sa ma conectez la bt imi apare doar audio pe telefon la conexiune si la media pe rns butonul de bt este gri si nu poate fi apasat. Care ar fi problema pentru care nu merge sa redau continut media?

Pe modul 77 phone, la long coding,  ai 40 bt on, no cradle. Asa îl codezi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si o sa mearga ok si cu comenzile de pe volan si tot si fara pairing adapterul acela?

P.s. e fara touch, are 2 butoane

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 4/23/2024 at 5:13 PM, rhollex said:

Si o sa mearga ok si cu comenzile de pe volan si tot si fara pairing adapterul acela?

P.s. e fara touch, are 2 butoane

 

On 4/23/2024 at 8:38 AM, F l o r i n said:

Pe modul 77 phone, la long coding,  ai 40 bt on, no cradle. Asa îl codezi

 

On 4/23/2024 at 5:13 PM, rhollex said:

Si o sa mearga ok si cu comenzile de pe volan si tot si fara pairing adapterul acela?

P.s. e fara touch, are 2 butoane

Sigur ca da. Merge fără el. Codeaza și faci pairing.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare 

Dețin un passat B6 2009 cu rns 510 

Recent am schimbat modul ul de sub scaun cel vechi (prima poză ) cu cel nou (poza 2) 

O prima problema este faptul ca pe tester dă eroare 

O a doua-a problema este ca nu pot folosi comenzile de pe volan in BC pentru Pairing (volan 8 comenzi de fabrică )

Iar ultima problema apelează la un număr "0444" 

Ma puteți ajuta cu câteva informații dacă este nevoie și de coding prin TeamViewer plătesc 

IMG_1049.png

IMG_1045.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe tester ce eroare?

Ptr comenzi..nu ai ce-i face. Modulele generatie noua nu ,,stiu" decat de volan cu 12 butoane. Poti trece la volan cu 12,dar trebuie sa te gandesti la costuri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!