Jump to content

2014 GTI MKVII Official Photos and Details (Euro Specs)


kadettro
 Share

Postare recomandată

Spune-ne mai multe despre configuratie (asta daca n-ai facut-o deja si am ratat-o eu). S-o stapanesti sanatos, asta ar fi fost si alegerea mea pt culoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc.

 

Cred ca le-am amintit in postul cu timpul de livrare, cand eram suparat ca ma pun sa astept mai mult pt camera video si jantele pe 18.

Daca retin bine, ar fi cam astea:  climatronic, alarma, cotiera, xenon + drl led, faruri ceata led, stopuri led, oglinzi electrice, pachet iarna, park assist/pilot, privacy glass, composition media, selectarea modului de conducere, dynaudio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

excelent comfogurata masina, culoarea a fost si pe mk6, nu stiu daca si in Ro. e superba!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@gligo .. E the sh## :) cel mai tare g7 de pana acu' intradevar motorul face banii .. Sa o stapanesti sanatos!

Ps: Culoare fenomenala i se potriveste perfect, inchisa dar nu black .. Perfect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Perf pack/standard, manuala/DSG? :)

 

Oricum e foarte bine echipata masina. Fa-i post de prezentare in "Masina mea" si rasfata-ne cu poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Standard/220CP/M6

 

Nu am decat cateva poze facute cu telefonul. Poate o sa-i fac topic separat mai incolo.

post-19439-0-37282000-1376985046_thumb.j

post-19439-0-40289300-1376985056_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata super masina, iar culoarea pare sensibil mai inchisa decat ce se vede in configurator. La cum a iesit in poze, nu mai e mult si zici ca-i negru. Vrem si poze din interior! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei ce isi asteapta iepurasii cu nerabdare...

1235185_10151825357795446_244850751_n.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am vazut unul azi, cu numere rosii, era agintiu si avea si trapa (chiar deschisa). Era DSG pt ca am auzit un fart. Foarte norocos pustiul care il conducea. 

 

Exterior arata bine ca un Golf 6 modernizat sau mai bine zis intinerit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Azi am fost pe la Autoworld Cluj si daca tot era in showroom i-am facut niste poze:

post-104992-0-89859600-1379756840_thumb.post-104992-0-46344700-1379756854_thumb.post-104992-0-63138000-1379756847_thumb.post-104992-0-58614500-1379756864_thumb.post-104992-0-63144000-1379756870_thumb.post-104992-0-01561900-1379756878_thumb.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Un posesor de gti/gtd imi poate spune daca pragurile vin iluminate sau ceva de genul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut la dotarile standard praguri iluminate...chiar eram curios.ms de raspuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E ca sa vezi, chiar asa e... Atunci sunt... nu le-am vazut niciodata...

LE: Uite vezi, de-aia iei o masina la test-drive si noaptea... :)

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am intrat si eu in posesie, in sfarsit!

Am plecat ieri cu ea de la PBV in jurul orei 18 si am mers bara la bara aproape pana acasa. Am mai iesit apoi seara un pic la plimbare, dar abia am strans vreo 30 km. :)

 

Totusi, ca prime impresii:

 

- suspensia pe confort mi se pare putin mai tare decat era cazul, dar asta doar la trecerea peste speed bumps si linii de tramvai, si e putin mai zgomotoasa decat m-as fi asteptat in aceste conditii; cred totusi ca asta tine mai mult de bucseraie decat de amortizoare; in rest, fara repros... deocamdata.

- nu se aude nimic in masina, gen troncanit, vibratii, greierasi sau altceva, sau cel putin nu inca... sper sa ramana asa. E o liniste incredibila, parca mi se si infunda urechile de asa liniste. :)

- pozitia la volan e excelenta, iar scaunul imi tine spatele exact cum trebuie;

- directia progresiva e ok, daca nu ai sti ca e progresiva probabil nici nu prea ti-ai da seama; ma inteleg bine cu ea, dar nici nu m-a impresionat in mod deosebit, poate e inca prea devreme

- m-a impresionat cu adevarat feeling-ul pedalei de frana si cat de usor se poate doza franarea exact asa cum vrei

- motorul e ceea ce m-am asteptat, nu pot spune ca m-a surprins cu nimic, probabil si datorita faptului ca am mai mers cu GTI in trecut si cam stiam la ce sa ma astept; ma asteptam poate sa raspunda un pic mai promt la turatii joase, dar mai vedem, trebuie sa mai merg un pic ca sa imi formez o parere corecta. Pe Sport devine mai agresiv sunetul evacuarii.

- farurile bi-xenon isi merita fiecare cent

- ambianta e superba, e pe gustul meu, iar noaptea e si mai impresionanta

 

Cateva poze la repezeala, am sa revin cat de curand cu mai multe.

post-8399-0-33046200-1382001275_thumb.jp

post-8399-0-80554700-1382001283_thumb.jp

post-8399-0-21559300-1382001293_thumb.jp

post-8399-0-95235500-1382001302_thumb.jp

Modificat de cris.g
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca mai bine postai in "Impresiile proprietarilor" si poate muta cineva posturile si continuam acolo. :)

 

Ai aflat daca a fost sau nu masina afectata de grindina aia si in ce masura?

 

S-o stapanesti sanatos, foarte frumoasa masina!

Modificat de TudorM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am postat aici pentru ca topicul este chiar despre acest model. Daca se considera ca isi are locul mai bine "dincolo", nicio problema. :)

 

A fost afectata de grindina, dar fabrica nu a dat informatii referitoare la reparatiile efectuate. Am avut posibilitatea sa vad masina inainte de a decide daca o iau pe aceasta sau fac comanda noua. Din ce am vazut, hayon-ul a fost dat jos (se cunoaste ca au fost desfacute suruburile), iar aripile fata cred ca au fost date cu polish. Sunt 99,9% sigur ca plafonul nu a fost vopsit si nu a suferit alte interventii, idem pentru capota. In rest, efectiv n-am avut ce sa ii reprosez, si i-am cautat nod in papura destul. Am ales sa o iau pe aceasta tocmai din acest motiv, plus faptul ca am primit un discount de 3% din partea fabricii si inca 2% din partea importatorului, din pretul de lista, pentru aceasta problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 "suspensia pe confort mi se pare putin mai tare decat era cazul, dar asta doar la trecerea peste speed bumps si linii de tramvai, si e putin mai zgomotoasa decat m-as fi asteptat in aceste conditii; cred totusi ca asta tine mai mult de bucseraie decat de amortizoare; in rest, fara repros... deocamdata."  este activitatea exclusiv a amortizoarelor (toate) care sunt actionate electric.Bucsele nu se inmoaie asa de repede precum crezi.O parte din disconfortul interior il resimti si datorita jentilor, cu talon mic. 

 

"Pe Sport devine mai agresiv sunetul evacuarii." mai multi parametri se modifica: actionare franei, acceleratia motorului si evident suspensia care devine foarte rigida.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 "suspensia pe confort mi se pare putin mai tare decat era cazul, dar asta doar la trecerea peste speed bumps si linii de tramvai, si e putin mai zgomotoasa decat m-as fi asteptat in aceste conditii; cred totusi ca asta tine mai mult de bucseraie decat de amortizoare; in rest, fara repros... deocamdata."  este activitatea exclusiv a amortizoarelor (toate) care sunt actionate electric.Bucsele nu se inmoaie asa de repede precum crezi.O parte din disconfortul interior il resimti si datorita jentilor, cu talon mic. 

Da, DCC-ul controleaza doar amortizoarele. Peste denivelari de genul celor descrie de mine mai sus lucreaza partea de busce / pivoti, care sunt fixe ca si duritate - asta si incercam sa subliniez. Evident ca jantele de 18" au "contributia" lor in acest aspect.

 

"Pe Sport devine mai agresiv sunetul evacuarii." mai multi parametri se modifica: actionare franei, acceleratia motorului si evident suspensia care devine foarte rigida.

Nici pe Sport si nici pe alt mod nu se modifica actionarea franei. Oricum, eu faceam referire doar la paramentrul "Engine", pentru ca toti parametrii (DCC, Engine, Differential, A/C, etc.) pot fi setati si independent, pe modul "Individual".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cateva poze, tot pe fuga si din pacate nici n-am apucat sa o spal, dar... deocamdata atat mi-a permis timpul. :)

 

post-8399-0-85060800-1382888631_thumb.jppost-8399-0-27156300-1382888700_thumb.jppost-8399-0-12426700-1382888733_thumb.jppost-8399-0-46681400-1382888777_thumb.jp

 

Imi mentin parerea in legatura cu suspensia: la trecerea cu viteza redusa peste devinelari mici dar pronuntate, gen linii de tramvai, e un pic mai tare si mai zgomotoasa decat mi-as fi dorit. In rest, fara repros. Am mers de exemplu pe centura de Nord, intre A1 si DN1 pe unde stiti cum arata asfaltul, si se comporta excelent. Nici in interior nu vibreaza / trepideaza / zgomoteste nimic si sper sa ramana in continuare asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie la 6 mi se pare uneori cam rigida pe comfort moment in care trec pe sport si ma linistesc instant..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum ce sa zic, avand in vedere ca e un hot-hatch, jante de 18" si drumuri de Romania, mi se pare ca reusit un compromis excelent, deci a nu se intelege ca ma plang. :) Iar in afara, atat cat am apucat sa merg pana acum, nici pe Sport nu mi se pare prea extrem - e mai rigida, insa nu deranjant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie la 6 mi se pare uneori cam rigida pe comfort moment in care trec pe sport si ma linistesc instant..

subscriu. ideea e ca daca dai de drumuri cu multe denivelari (si cam asa sunt toate in ultima vreme), dupa un timp incepe sa te deranjeze un pic, dar daca pui pe sport iti dai seama ca e chiar bine de tot pe comfort. oricum la g7 mie unul mi s-a parut un mare pas in fata fata de g6 dpdv al suspensiei, mult mai bine absoarbe si fara sa fie prea moale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!